Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális/másnál is igy...

Az normális/másnál is igy van, hogy kisgyermek önállo játéknál nem rendeltetésszerűen használja a játékokat?

Figyelt kérdés

3 mult.

Ha adok neki pötyit, epitőkockát míg pl a fürdőben vagyok, abbol soha nem pötyizés, épités lesz, hanem szétszorja a lakásban, szállitja dömperrel.

Vagy néha pl nézegeti ugyan mesekönyveket magában, de inkabb leveri a polcrol az összeset, vagy garázst épit belőlük.


Képtelenség önálloan rendeltetésszerű tevékenységgel lekötni. Nem fog magában csendben papirra/füzetbe rajzolni, csak padlora, falra..stb

Másnál is ilyen ez ha önálloan játszik?


2017. jún. 3. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Ez a normális viselkedés. A "rendeltetésszerű használat" lenne a beteges. Akkor nincsenek önálló gondolatai.
2017. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez ebben a korban normális :) Erre jó példa a társasjátékozás is, azt jóideig nem fogja szabályszerűen játszani, hanem úgy, ahogy neki jól esik.
2017. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sincs baj ezzel, kreatív és magabiztos a gyerek :) Gondolom, azért le is szoktál vele ülni és megmutatod, hogy "kell" használni. Szerintem ekkora korban egyébként a szerepjáték része köti le őket inkább, az alkotás arányaiban kevésbé, akkor is inkább valamiért építenek (pl. hogy az autó tudjon aludni a garázsban, az hogy milyen esztétikus vagy miből van a garázs általában már kevésbé érdekes). A rajzolásnál adj neki jó nagy papírt pl. csomagolót a földre terítve, és azt tudod megtanítani, hogy mit ne firkáljon össze - ugyanúgy, mint a többi tiltást -, de megeshet, hogy ha nem vagy mellette, a kíváncsiság lesz az erősebb.

A legtöbb 3 éves gyerek szerintem csinál valami olyasmit, amit nem kéne, amíg a szülő a fürdőszobában van, ha mást nem, hát rendetlenséget.

2017. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Persze. Neki még nincs "átmosva" az agya, hogy mit hogyan KELL játszani, hanem szerencsére van saját fantáziája hozzá. Ez teljesen normális. Szerintem ebből is tanul, mert kísérletezik.
2017. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Én akkor vagyok boldog, ha nem arra használja a játékot, amire a felnőttek kitalálták. Szerintem baj, ha valaki annyira szabálykövető, hogy nem tud egy mesekönyvből alagutat kreálni. Nincs rosszabb játék a formabedobónál, fekete, előre rajzolt színezőknél és társaiknál. Akkor teszed neki a legjobbat, ha békén hagyod, hogy úgy játsszon, ahogy ő akar, és nem úgy, ahogy azt "kell" a felnőttek szerint. Most még egészséges, ne rontsd el!
2017. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Persze, szoktam vele játszani, nem az önállo játék a fő tevékenysége, csak kb mindent máshogy csinál.

Adtam neki fésűt, épphogy megfésülte a kabalákat, inkább ment vele zenélni a fűtőtestre. A marslakócskás kanalat épp most, emelőnek használja, átnéz rajta mint egy szemüveglencsén, dömperből lapátol vele, puskaként lövöldözik, mentőauto ajtaját feszegeti vele, csak etetésre nem használja..mindezt 2 percen belül

2017. jún. 3. 10:28
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Ennek kéne lennie a fő tevékenységének.
2017. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem akarom elrontani, amugy is képtelenség lenne folyamatosan irányítani.

Annyit teszek csak pl összeszedjük a pötyit eltenni, nem orrolok érte hogy nem rakott ki egy képet sem belőle

2017. jún. 3. 10:31
 9/22 anonim ***** válasza:
Téged zavar, hogy így játszik?
2017. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, ezek is teljesen rendeltetésszerű használatok. Hiszen az építőanyagot szállítani is kell, valahogy el kell jutnia egyik pontból a másikba. A mesekönyv garázsként való felhasználása pedig pláne zseniális, sokkal hatékonyabb, mint ugyanazt építőkockából megépíteni, sőt, ha esetleg mesekönyvsorozatról van szó, még szuper sorgarázs is készülhet belőle. Azt is lásd be, hogy a padlóra/falra rajzolás azért tényleg ezerszer izgisebb, mint papírra rajzolni, amelyik papíron lévő alkotás csak bekerülne a fiókba. Persze nem engedhető, hiszen s fal/padló nem erre való, és nem cserélhető olyan könnyen, mint a papír, de hát ugye ne csak mindig anyának legyen kényelmes. ;) Viccet bár még nem vagyok tapasztalt anyuka, inkább úgy fogalmaznék, hogy nem nőttem még ki a gyerekkorból (talán ebből sose fogok), de a gyereked teljesen normális. Nyilván mivel te gyakorlod vele ezeket a "rendeltetésszerű" használatokat, ezért tudja, vagy tudni fogja mi is az, de azt még nem látja (és amíg kárt nem okoz, talán nem is kellene benne akadályozni), hogy más tevékenység esetleg nem mindenki szemében számít annak. Majd ha építeni lesz kedve, vagy kirakózni, esetleg már tud olvasni, akkor nem ez fogja lekötni, de ez szerintem ebben a korban abszolút normális.


Tényleg abba gondolj csak bele, hogy talán te is játszottál olyat (még sokkal nagyobb korban is), hogy az asztal egy bunker/lakás/szoba, terítők, plédek a falak, a kislavór a fürdőkád, vagy a (természetesen plüss-, vagy papír)kutyus alma. Ő is ugyanezt csinálja, csak neki még szokatlanabb dolgok jutnak az eszébe. De te magad is leírod, hogy amúgy teljesen logikusan és ésszel használja a játékokat, hiszen például a mesekönyvből garázs az tökéletesen betölti a funkcióját, megvédené a kocsit az esőtől. (Általában a kisgyerekeknek a garázs csak a tárolást és védelmet szolgálja, a lopás nem jut eszükbe, így ha nem is zárható, attól az még egy funkcionális garázs.)


Szóval ne aggódj, minden a legnagyobb rendben. És az is rendben van (szerintem), hogy te ehhez nem feltétlenül asszisztálsz, mert így azt is látja, hogy egyébként ezt a komoly felnőttek másképp csinálják. És ha majd egyszer felnőttes akar lenni, akkor olvas a mesekönyvből, és papírra rajzol.

2017. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!