Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat síró, hisztiző másfél...

Sokat síró, hisztiző másfél éves, normális dolog?

Figyelt kérdés

Fiam eddig sem volt egyszerű eset, de ami mostanában megy... Már nem sokáig bírom cérnával. Ordít, ha mosom a fogát, ha vágom körmét, ha nem az van, amit elkepzelt, stb. Rászokott arra, hogy idecsap. Nem tudom honnan látta, tőlünk biztos nem. És ha emiatt erélyesebben rászólunk, azonnal visít, de szó szerint. Tanácstalan vagyok a nevelését illetően, tudom lassan kezdődik a dackorszak, de ahogy már most raplizik, nem tudom mi lesz a későbbiekben.

Másoknál is így van? Egyáltalán normális a viselkedése?


2017. máj. 28. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Fordulj mihamarabb szakemberhez. Tesomeknak szinten ilyen a fia. Most 2 es fel eves es egyre rosszabb. Ha valami nem ugy van amit ő akar verekszik, engem is megutott mar, a nagyijat, mindenkit...kiskora ota ilyen, de ez a verekedos dolog most indult be nalla 2 evesen. Hiaba mondom tesomeknak keressenek fel valakit aki ert ehhez es ezzel foglalkozik mert ez nem normalis. Igen valszeg kinovi majd egyszer, es?? Addig meg tan legyen igy?! Nem holnap fogja kinoni lehet nem is egy ev mulva... Tesomek is rahagyjak erre h majd kinovi :D Dejo...en is terhes vagyok, nagyon jo h megut ha valami nem tetszik.
2017. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván látni kéne, de a normális fejlődés része a tiltakozás, a hiszti. A csapkodás pedig a még fejletlen indulatkezelés eszköze.


1000-szer elmondod, simogatsz a kezével ütés helyett és 100 %-osan helyes mintát mutatsz, azaz nem ordítasz, nem dühöngsz, nem csapsz rá válaszul... stb. Így fogja megtanulni.

2017. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Első! Nincs gyereked, kár volt hozzászólnod, gyere vissza 3 év múlva.


Normális a viselkedése. Ebben a korban még nem tudják, hogyan vezessék le a feszültséget. Felesleges vele kiabálni, abból nem érti meg a lényeget. Ha megüt, legyél szomorú, magyarázd el neki nyugodtan, hogy ha bánt, az fáj, és akkor szomorú leszel. Sokszor el kell neki mondani, de ebből fog tanulni. A kiabálás csak a megfélemlítésre jó.

2017. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom, ahogy a 2. es 3. válaszoló írja. Nem csak kiabálok vele, ne értsetek félre, először megy az, hogy anyának fáj, gyere inkább simogass meg, vagy puszilj meg. De nem mindig működik es ha tele a pohár a szinte egész napos nyavalygás miatt, akkor bizony tényleg rászólok! Nem egyszerű ez!
2017. máj. 28. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Nekem van gyerekem de o nem csapkodott es nem is hisztizett ilyesmiert, mint amik a kerdesben vannak.

A dackorszak nalunk par hetig tartott, max 2. Kezdodo hisztit csirajaban elvagtuk, leterdeltem hozta, elmagyaraztam csendesen hogy az adott dolgott miert kell / nem szabad. 7 eves most es rendkivul szofogado, nyugodt gyerek.

2017. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, én kisfiam egy időben megrugdalt pelenkázás közben. Nem véletlenül, hanem tiltakozásul, mert utálta (utálja) a pelusozást. Kb 600 ezerszer mondtam el neki, hogy ez fáj, nem szabad, stb... már utána is olvastam, mit lehet tenni, de kb ezen kívül, amit leírtál, semmit. 1 éves kora körül volt ez az időszak, pár hónapig tartott, a végén már el voltam keseredve, hogy mit csinálok rosszul... aztán egyszer csak abbahagyta.

Ez a semmi sem jó, mindenen hiszti van korszak is időnként rájött pár hétre, általában fogzástól. Szóval szerintem ez általános.

Csak nyugi, légy türelmes. :)

2017. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves, két héten belül 6 foga jött ki, nagyon durva hisztiket lenyomott. Ilyenkor mostam neki a fogacskákat, hogy hamarabb kijöjjenek, akár nap közben is, és utána nyugisabb volt. Igyekszem minnél jobban lekötni és elvonni a figyelmét. felvettem, megforgattam, amit szeret nagyon, igyekeztem megnevettetni, kizökkenteni. Többet nem tudok tenni. Ha nagyon bedurvult és nem használt, akkor bünti volt, vagyis bent voltam vele a szobában, de nem foglalkoztam vele, amíg hisztizett. Ez sajnos csak rosszabb lesz, bármit teszünk. Vagyiy nekem ezt mondták.
2017. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
23%
Verd bele a tiszteletet, idővel így is úgy is megtörik
2017. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!