Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel otthon lévő...

Kisgyerekkel otthon lévő anyukák, nem érzitek úgy, hogy belefulladtok a házimunkába?

Figyelt kérdés
A kérdést annyival egészíteném ki, hogy van 2 nagytesó is, ők még ovisok, én a 2 éves kicsivel vagyok itthon. Szörnyen soknak érzem az itthon munkát, még úgy is, hogy a férjem is besegít. Főleg a főzésre és a ruhákra megy el rengeteg idő. Ti hogy élitek ezt meg?

2017. jún. 3. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
89%
Nezd, ha az ember egymasutanban szul harmat, meg jo hogy a ruhakkal es kajazassal kapcsolatos hazimunkara megy el az ember elete. :) Ez ilyen, aki igy vallalja be a gyerekeket, ez hozza tartozik.
2017. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
47%
Nem, 1-kor, fél 2-kor fekszem, a gyerekek 8-kor. Van így időm mindenre.
2017. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
52%
1. vagyok, lemaradt: 7 evesem van, a kisteso augusztusban jon, szoval nalam lazabb a hazimunka resz :)
2017. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
63%
Életem legkönnyebb időszaka volt, amikor otthon lehettem, mindenre volt időm. Most teljes munkaidős állás és egy levelezőn végzett egyetem mellett néha sok.
2017. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem fogadtok takarítónőt vagy rendeltek ételt?
2017. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
59%

Nem, én kifejezetten imádom ezt az időszakot. Én fél hétkor kelek, a kicsi háromnegyed nyolc körül, addig van időm kávézni, előkészíteni az ebédet, mosogatógépből ki-be pakolni, elindítani. Utána ébred, reggelizünk, majd megyünk bevásárolni-játszótérre, fél 11kor még alszik háromnegyed-egy órát, azalatt én befejezem az ebédet, meg kitakarítok(napi egy helyiség, vagy ha vészhelyzet van:-D). Ha felébred eszünk, játszunk, kb fél kettőtől megint alszik egy-másfél órát, ezalatt kivasalok egy adag ruhát, kiteregetek, netezek kicsit, elkészítem a vacsit. Uzsi után megyünk apa elé, ők mennek játszóra, barátozni, én azalatt elszaladok kozmetikushoz, tornázni, könyvtárba, vásárolni. Ez másfél óra szabadidő nekem. Együtt hazamegyünk, játszunk hármasban, vacsora, ismét játék. Apa fürdeti, én azalatt összepakolom a romokat, felmosom a konyhát. Nyolctól-fél kilenctől alszik, még fél órát házimunkázom, utána a férjemé vagyok:-D Sosem voltam ilyen kiegyensúlyozott és boldog.


Persze nekem szerencsém van, végigalussza az éjszakát, és a kétszeri alvás is nagy könnyebbség. A főzésből nem csinálok nagy ügyet, heti kétszer főzök, akkor két napi mennyiséget, szombat-vasárnap a két nagyszülőnél eszünk, egy nap pedig hideg menü van. Férjem a cégnél eszik hétköznapokon. Nem tudnál legalább egy-két nap rendelni menüt? Akkor kicsit felszusszanhatnál, esetleg felbérelni valakit aki havi kétszer kivasal helyetted? Sokan vállalnak ilyen munkát, nem olcsó, kb 4-5 ezer/alkalom, de a nyugalmad megér ennyit szerintem.

2017. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
43%
Nem érzem úgy. Egész nap itthon vagyok velük. Szép is lenne, ha egy ebéd és mosás túl nagy feladat lenne. Idősebb rokonaim közül több 5-6 gyereket nevelt egyszerre, ráadásul a férjük nem segített a házimunkában. Elnézve sok sorstársadat, tényleg többet érnek a régi nők.
2017. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
79%
Nem, de most már dolgozom is. Sokkal kevésbé éreztem nehéznek, amikor otthon voltam. De nem is tartottam a legfontosabbnak. Mindig volt mit enni, akkor is, ha épp nem főtt etelt. Rengeteg a ruhánk, így ha épp mosásban van a nagy részük, akkor is boldolgulunk. Vasalni meg alvásidőben tudtam. Minden más ment a gyerekek mellett. Nekem a mosogatásra, főzésre ment el a legtöbb idő. Vettünk mosogatógépet, és gyorsabb ételeket főztem.
2017. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
40%

Nem. Alig várom,hogy jövőre vegyünk házat, 90-120 nm-el,hogy végre ne unjam halálra magam egész nap itthon a gyerekekkel. Nekem kettő pici lesz egyszerre,egy év különbséggel,a nagyobb meg ovis. Még ha naponta mosok is,a gépbe betenni ezt kb egy perc. Főzés,ha leves és második,akkor se több egy óránál a feltevés,pucolás stb.

Még pici lakásba lakunk,igy a rendrakás se több fél óránál. Mosogatni se tudok annyit.

Szóval én unatkozom.

2017. jún. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
78%
De. Éppen ezért lesz szárítógép a következő beruházás (mert folyton csak a szárítókat kerülgetjük), és hőn vágyam egy mosogatógép is, csak még nincs meg a helye.
2017. jún. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!