Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak mennyit nyafog a...

Másnak mennyit nyafog a másfél évese? Mit szoktatok játszani otthon?

Figyelt kérdés
Állandóan menne, amikor 2x3 órát is lent vagyunk még egész elfogadható passzban van de itthon még akkor is megy valamennyi műsor. De már ébredés után fél órával hozza a cipőjét meg az ajtónál áll. Azért van itthon is mit csinálni, nem lehetünk kint egész nap. A könyvek kötik már csak le. Valameddig. A többi játékát megunta. Magát eddig se kötötte le egy jó ideje, de már mi se tudjuk mit játszunk vele. Szóval nagyon sokat nyafog, meg visít, láthatóan nem tud mit kezdeni magával. Másnál ez hogy van?
2017. ápr. 13. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Sokat nyafogna, ha nem lennék vele állandóan. Sikít, ha nem figyelünk rá.
2017. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de az enyém a fülembe is visít, ha a földön ülök mellette.
2017. ápr. 13. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokat nyafog, ha unatkozik.

Ezen egyrèszt úgy segítettem, hogy a játèkok felèt elpakoltam, ès 2-3 hetente cserèlem. Így nem unja őket. Tök jót játszik már 1 hete a megablock-sal. :) Előtte meg csak borigatta, hajigálta a játèkait.

Másrèszt, este vagy reggel mikor alszik akkor kèszítem elő az ebèdnek valót, így napközben csak össze kell dobni. Nekem megèri a fáradtságot.

Így napközben dèlelőtt ès dèlután kb 0,5 órát fogalalkozom a háztartással mikor èbren van.

2017. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a telefonomat nyomkodom mellette, akkor ő is a fülembe visít, plusz megpróbálja eldobni a készüléket, ezért csak alvásidőben netezek.

Nincs ebben semmi kirívó, figyelmet akarnak, 100 %-osat..Ha önállóan játszik is, félpercenként iderohan, hogy odaadjon, mutasson valamit, hogy bevonjon a játékba.

Nálunk is házimunka minimumon, amibe lehet bevonom, közben is mondókázok, éneklek...

2017. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Talán rosszul fogalmaztam. Nálunk házimunka van meg közös játék mert máshogy eddig se volt el. A házimunka oké, a konyhában az egyik szekrényt pl pakolja, addig teljesen jól elvan. Sokmindenbe ne tudom vonni. Akkor is remekül elvan. De ha leülünk játszani vele vége. Nem köti le semmi. Vagyis csak a könyvek. Valameddig. Lapozgatja, mondom neki mi micsoda, egy ideig leköti aztán visít, hogy unatkozik. Mondókázásnál a másodiknál max harmadiknál fészkelődik. Labdáznánk, van egy dömperje amit eddig imádott gurítjuk, duploból építünk, eleinte én összeraktam ő szétszedte már most maga is épít tornyot. Teljesen jól elvoltunk. De valami megváltozott. Mindent dobál, minket rugdosna (nyilván nem hagyjuk) meg visít játék közben. Fogalmam sincs mit játszak vele. Kb 1 hete megy ez. Látszólag unatkozik.


Telefont nem nyomkodok mellette. Most perpill alszik, reggel amíg kiírtam a kérdést apa játszott vele (vele elbirkóznak egy ideig), mivel a héten délutános.

2017. ápr. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!