Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyerek mellett dolgozni...

2 gyerek mellett dolgozni vagy 3 gyerek mellett otthon lenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszát várom, akiknek 3 gyerekük van.

Minden tekintetben érdekelnek a válaszok, kinek hogy alakul, melyik a "jobb" döntés?



2017. máj. 18. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekem csak 2 gyerekem van, de kicsit dolgozok kicsit otthon vagyok. Részmunkaidöben délelött dolgozom, majd délután a gyerekeké vagyok.
2017. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Egy idő után a 3 gyerek mellett is kell majd dolgozni, csak az nehezebb lesz, és 3 gyerek drágább is, a cipőboltban nincs kedvezmény. Akkor szülj 3-at, ha 3-at akarsz. Nekem a két gyerek mellett, segítség nélkül pont annyira nehéz, senki sem akar kettőt szittelni vagy csak jó sok pénzért.
2017. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
3 gyerekem van, abszolút nem betegesek. Szeptembertől betegség miatt összesen 2,5 hetet voltam itthon. 8 éves,5 éves és 2,5 éves. A kicsi szeptemberbe kezdte a családi napközit én meg mentem dolgozni.Maradhattam volna itthon és jelenlegi helyzetet nézve a gyet végéig itthon maradhattam volna,de szükségem volt már arra,hogy ne csak a "játszótéri anyukák" legyenek a társaságom a plusz pénz meg mindig nagyon jól jön. Férjem is sokat segít itthon,így nincs az,hogy a belem folyik minden nap mert munka után még otthon is minden a nyakamba szakad.
2017. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit fura a kérdés számomra. Mindegy hány van, ha otthpn vagy többet tudsz nyújtani a gyerekeknek. Ha dolgozol, akkor meg főleg magadnak. Értem ezalatt, hogy kevésbé vagy kiszolgáltatott.

Nekünk 3 van, majdnem iskoláskorukig itthon voltam. Aztán teljes állás. Botrányosan muzsikáltam, mint anyuka, így 6 óra lett belőle. Élhetőbb. De amikor egy volt is úgy éreztem, teljes állás mellett nem lehet minőségi "anyamunkát" végezni.

2017. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3 gyermekünk van, de nem értem a kérdést.

2 gyerek mellett dolgoztam anno, most a 3. még kicsi, vele vagyok itthon GYED-en. Sok 3 gyerekest ismerek, ahol mindkét szülő dolgozik, de több olyan családot is, ahol épp 1 vagy 2 gyerekkel maradt otthon az anya, tehát nincs ilyen kötelező döntés, bármennyi gyereket vállaltok.


Természetesen nehéz 2 kicsi mellett dolgozni, hisz úgy érzed, sosincs elegendő időd rájuk, még ha szuper férj is áll melletted, aki nemcsak a gyerekekkel kapcsolatban, hanem a háztartásban is helyt áll.


Most egyértelműen több időm van mindháromra, de nem tervezem, hogy akkor most már örök életre háztartásbeli legyek. Nem a pénz miatt, hanem magam és a gyerekeim miatt mennék vissza dolgozni, persze szerencsére nem kell visszasietnem.

2017. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szeretnénk 3. gyereket. Most jenleg főállásban dolgozom 2 gyerek mellett, nagyon jó munkám van, önkormányzatnál vagyok, klasszikus 8tól 4ig, csak a fizetés nagyon kevés. És megmondom őszintén még így is nagyon nehezen bírom összeegyeztetni a munkát a családdal.

Ha összejönne a 3. gyermek, nem mennék vissza dolgozni jó pár évig, kb. amíg a kicsi is kisikolás nem lesz. (jelenleg a 2 meglévő ovis) Én 3 gyerek mellett, még ilyen gyermekbarát időbeosztással sem bírnám lelkiismeretesen ellátni az anyai teendőimet.

2017. máj. 18. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Először neked el kellene dönteni, hogy akkor jöhetne a harmadik gyerek vagy nem. Csak az ő szempontjukból. Hogy ne ess egyik rossz helyzetből a másikba. Lehet, hogy a pénz és idő miatt most le tudnál mondani a harmadikról, de hosszú távon nem, és ugyanott lennél, mint most vagy, de már éveket veszítesz. Mi amikor bevállaltuk a harmadik gyereket, tudtuk, hogy nehéz és fáradságos lesz, de biztosak voltunk benne, hogy akarjuk őt. Dolgozni pedig így is vissza kell menni. Hidd el, az a pár év, mire a kicsi iskolás lesz, csak soknak tűnik, de nagyon hamar elrepül. Hiszen tapasztalod, mert két gyerek is sok munka.
2017. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ez nem csak rajtad múlik - a gyereken is. Volt idő, mikor én is úgy gondoltam, mennyivel jobb anya leszek, ha 4évig otthon maradok a legelsővel, kézzel dagasztom uzsira a brióst, mindig csilivili a ház, és a gyerek nem beteges, mert nem jár közösségbe. Aztán megszületett a második, aki mellett megint csak azt gondoltam, majd itthon leszek 4éves koráig, mindent együtt csinálunk, móka és kacagás lesz az élet. Csakhogy a második 3évesen alig várta, hogy oviba menjen. A móka - kacagás ellenére is. Aztán jöttek az ikrek, akik 2évesen bölcsibe mentek, mert a világért sem akartak csak velem lenni. Nem azért, mert nem jó nekik itthon, hanem mert ők ilyenek. Nem lettem sem jobb sem rosszabb anya azzal, hogy elengedtem őket, én meg itthonról végezhető munkát vállaltam teljes állásban. Igen, nagyon jó, hogy abszolut mobil vagyok, és bármikor ott lehetek, ha baj van, rendes eljárós munka mellett valószínűleg én sem tudnám összeegyeztetni a családot. Csak azt mondom, nincs 'jobb' döntés. Majd alakul. Te is alakulsz. 3 gyerek is megterhelő, ha hasfájós, betegeskedős, vagy hisztis gyereket fogsz ki. Meg 4 is lehet baromi egyszerű, ha épp olyan poronty jut. Jelenleg a nagycsaládokat elég szépen támogatja a kormány - ha tudtok élni a lehetőségekkel. Tény, mi akkor is vállaltuk volna őket, ha egy forint sem jár értük, de az is tény, hogy akinek így alakult, hogy három lett, annak is levettek bőven gondot a válláról. Arra ne alapozz, hogy mindig otthon leszel, és csodaanya, mert hosszútávon nem működik. vagy csak nagyon keveseknél.
2017. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3 gyerek melett dolgozni,én mikor lányom 1 éves lett akkor vissza mentem dolgozni,mert tudtam nem lesz elég egyikünk fizetése 3 évre 1 évesen ment bölcsibe én meg rugalalmas munkahelyre,később tejes állásba egy másik helyre de mivell állando tulora miatt családom nem birta most rugalmas munkaidőre mentem megint.
2017. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-4íg egy aprócskát sem gyerekbarát munka idö.

A 8-14-ig az gyerek barát. Idöben mész a gyerekért, és egész délután együtt vagytok.

2017. máj. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!