Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Soha nem lesz mar normalis a...

Soha nem lesz mar normalis a gyerekem? 19 honapos, erett okos kisgyermek, de nem birok vele.

Figyelt kérdés

Szuletese ota ilyen, nagyon nagy igenyu mondhatni tobbemberes gyerek.

En egymagam keves vagyok hozza, a ferjem mindenbe besegit de meg igy is hullak es frusztraltak vagyunk mindketten.

Anyam elviszi eleg surun, de az ahhoz kell, hogy en az allando agyonhajszoltsagbol, nyuzott eletmodbol kicsit kiszakadjak es pihenjek..

Nos a lanyom valami embertelen. Mindent megert , tudja ha vmit nem szabad megis csinalja, hogy minket bosszantson. Aztan elmondom hogyha nem hagyja abba akkor elcsuszik/elesik/magara rantja..

Tovabb folytatja a rosszalkodast megtortenik a baj pl elesik.. es utana engem buntet a sirassal az utana kovetkezo egesz napos nyuglodessel es orditassal.

Egyszeruen nem birok mar vele belefatadtam a 19 honapba. Ejszaka is nyugtalan sokszor felriad es ezaltal en is felkelek.. nagyon intenziv nagy igenyu hangos tombolo rombolo kisgyerek aki csak a sajat feje utan megy..

Mit tehetnek?


2017. jún. 8. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Itt azért elég komoly gondok vannak. Nem a gyerekkel, a fáradtságoddal.


Minden gyerek ilyen, és nem, nem téged büntet, mert másfél évesen ezt nem látja át. Valahogy menj el 2 napra, és csak aludj, pihenj! Szedj magnéziumot, sokat!


Kezdetnek. Hogy tisztán láss.

2017. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen normális a gyermeked.

Nálad vannak gondok, de nagyon.

2017. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyet kell értsek az előttem szólókkal, pontosan ilyen egy átlagos, normális gyerek.

Ezt el kell fogadnod, tudnod kell, hogy az ő korában minden kisgyerek mindent felfedez, kipróbál, a saját feje után megy, feszegeti a határait. Nem azért hogy titeket bosszantson, hanem mert gyerek, ez a dolga... és nem azért sír ha elesik hogy téged büntessen, hanem mert még nem tudja szavakba önteni a bánatát/csalódottságát/fájdalmát/frusztrációját.

Azt teheted, hogy elfogadod, hogy gyerek, és nem vársz el tőle olyan dolgokat, ami nem a korának megfelelő viselkedés. Sokkal könnyebb lesz, hidd el.

2017. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján én is csak azt tudom mondani, hogy átlagos kisgyerek, gondolom, erős tüdővel, nagy mozgásigénnyel és kevés alvásigénnyel...? Legyél vele sokat szabad levegőn, és ha készül valamire, ne messziről szólj rá (ebben a korban arra szinte sosem reagálnak), hanem menj oda és rakd őt arrébb. Ez egy ilyen fárasztó korszak, állandóan hangosak és kb. kiscsoportig nonstop a sarkukban kell lenni, de az a leggyanúsabb, ha csöndben eljátszanak valamivel :)
2017. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkeppen rengeteg segitseged van.
2017. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Jézusom. Ez a gyerek teljesen normális,a te tűréshatárod viszont nem az. A 2 évesem ugyanez, mintha a falnak beszélnék. Feszegeti a határait, abban a korban van, nincs ebben semmi rendkívüli. Mi az, hogy téged büntet a sírással? Ezt nem gondolhatod komolyan... ráadásul merészel felkelni éjjel... Ó te szegény. Ne haragudj, de nem a gyerekkel van baj, hanem veled, minimális fogalmad sincs arról, milyenek a gyerekek, és nagyon könnyen kikészülsz a semmitől.
2017. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes életkori sajátosság a dackorszak, ami általában valamikor másfél és három és fél éves kor között jelentkezik.


Ha elmaradna, az jelentene rendellenességet!


NEM tudatos egy gyermek, kivéve 4-5 éves korától!

Teljesen ösztönös az is, amikor ilyen korú (4 év alatti) gyermek a (saját) határait keresi!


A dackorszak egybeesik az éntudat kialakulásának folyamatával.


A megfelelő szülői hozzáállás a következő - egy remek szakmai cikkből másolom ki, a saját gyakorlati tapasztalataim is megerősítik, hogy ez a hozzáállás működik a felnőtt részéről, főleg dackorszak alatt:


 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.



1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2017. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!