Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyek 2 éves 9 hónapos...

Hogy vegyek 2 éves 9 hónapos kislányomtól steril vizeletmintát kémcsőbe?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem engedi. Sejtettem, hogy ez lesz. A lázmérés is kész rémálom, már attól félek néha, hogy rossz lyukba dugom be, annyira kapálózik. A legegyszerűbb orvosi vizsgálatot is végigordítja. A szemünk villanásából észreveszi, ha nem feltűnően meg akarunk vizsgálni rajta valamit és azonnal mindent megtesz, hogy esélyünk se legyen megvizsgálni. Most bilibe hajlandó volt pisilni, de azonnal felugrott, ahogy a kémcsőt alá toltam volna. Inkább nem pisilt tovább. Kb. 2 órán át próbálkoztunk, ott álltunk fölötte rajtra készen, letolva a nadrágját, persze ahogy apja kiment valamiért, azonnal összepisilte magát. Én ezt egyedül nem tudom megcsinálni. Még kettőnknek sem sikerült, most meg már egyedül vagyok itthon. Doktornő elmondta, hogy előtte le kell mosdatni, a pisi első része ne menjen a kémcsőbe, közben a kupakot se szabad sehova letenni. A lottó ötösre nagyobb esélyem van, mint hogy ezt megcsináljuk.

#steril vizelet #vizeletvétel kisgyermek
2016. dec. 18. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen szobatiszta, akkor jól fertőtlenítsd ki a bilit és öntsd át abból! Ha mondjuk alváshoz pelusos, akkor ragassz fel vizeletes zacskót és pelenkázd be! Nem a legjobb, de másképp nem fog menni. Kórházban dolgoztam gyerekosztályon. Azért ha az eredményt nézi az orvos, mondd el a körülményeket!
2016. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyan fertőtlenítsem a bilit? Hypo-val jó lesz? Bilibe normál körülmények közt simán belepisil. Csak hát ugye a pisi elejének nem kéne belemenni. De ha nincs más, akkor így fogom leadni.
2016. dec. 18. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Viezelet gyűjtő tasak?
2016. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezzel küzdöttünk, de nekünk adott egy szuper tippet a doktornőm. Mondta, hogy jól itassuk meg. (Rengeteg teát meg is itta). Aztán ő is, meg én is bementünk a zuhany alá (amikor szólt, hogy pisilni kell) és a meleg víznek is köszönhetően még jobban kellett neki. Mondtam neki, hogy most ebbe kellene pisilni, nem baj ha mellé is megy(ő amúgy is ha tusol, mindig bejelenti, hogy pisilt), és pár pillanat múlva mondta, hogy pisilni fog, eltartottam a tust és kb ennyi volt. Nem kellenek literek. Előtte tiltakozott, de így nem. 2 éves 2 hónapos volt ekkor.
2016. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtt ember se tudna így vizeletmintát adni, hogy alá tartanak egy kémcsövet. Szóval ez irreális elvárás, kifertötlenited a bilit és ennyi, nem akkora baj az, hogy a pisi eleje is benne lesz. A gyereket mosd le előtte inkább.
2016. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárba lehet kapni fertőtlenitő tabletát! Olyan korház szaga van! Ja és párszáz forint.
2016. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Műanyag poharat tarts inkább alá, a kórházban is abba pisiltetnek, nem rögtön kémcsőbe.

És ahogy már írták, a fürdőkádban a legegyszerűbb a mutatvány. Pisil állva, közben alátartod a megfelelő sugárnál, utána könnyen lehet takaritani.

2016. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem ment volna zuhanyozás közben, nem volt itthon az apja, így meg már nem volt elég kezem. Mert ugye fogni a gyereket, a zuhanyrózsát, a kémcsövet és a kupakot, amit nem lehet közben letenni (lehet hogy szívat a doktornő? :)) Legyen középsugár és véletlen se menjen bele a zuhanyvízből. Plusz alapból képes hisztirohamot kapni zuhanyzás közben (jobban szeret pancsolni a lavórban vagy a kádban). Nekiállt volna ott nekem dobálni magát, ahogy szokta alapból is, amiért zuhanyozni kell (volt amúgy zuhanyozós korszaka, de elmúlt, most pancsolni szeret), kész balesetveszély. De sikerült egyébként késő este összehozni. Leültettem a térdemre, terpeszben guggoltam, lábunk közt a bili, kezem a biliben tartja a kémcsövet, másik kézzel lefogom a gyereket és a kupakot tartom igyekezve sterilen tartani. Közben mesét nézhetett és ha szabadulni akart, megmondtam hogy kikapcsolom a mesét. Ez bevált. Nap közben még annyira félt a csőtől, hogy ez se hatotta volna meg, de estére már kevésbé félt, ezért le tudtam kenyerezni. Elsőre így se jött össze, gyönyörűen belepisilt a billibe, közölte hogy sikerült, a csőbe semmi se jutott, de még a kezemre se. Na ezután megint megitattam, és utolsó próbálkozásra végül összejött. Valószínű az is segített, hogy eddigre már játékosra is sikerült fogni a dolgot és nevetve kergetőztünk a csővel, játékosan a feneke alá toltam, meg a baba feneke alá is, aztán ez oldotta a félelmét.


De mivel ekkor már elmúlt este 10 is, és legalább 10 pisin túl voltunk és előtte is pisilt nem sokkal, enyhe kételyeim vannak, hogy jó lesz-e ez így reggeli első pisi helyett. Hát ma kiderül, mára van meg a tenyésztés.


Köszönöm szépen a tippeket, még bármelyik jól jöhet.

2016. dec. 23. 04:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és az is összejött, hogy pont előtte lemosdattam. Aznap vagy 10-szer fürdött:)
2016. dec. 23. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!