Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nassolás mindenhol?

Nassolás mindenhol?

Figyelt kérdés

Leszögezem nem kötekedésnek szánom a kérdésem, csak érdekelne azon szülők gondolkodása, akik lépten nyomon valami nasival/kajával tömik a gyereküket bárhol is legyenek. Nem arra gondolok amikor mondjuk fesztiválon/állatkerben stb. perecet vagy valami hasolnót kap a gyerek, hanem amikor ezen felül anyuka előveszi a táskájából a szendvicset vagy a csokit stb. és belenyomja a gyerek kezébe. Pl. állunk sorban az ugrálóvárnál egy tucat gyerek áll ott, erre az egyik anyuka majdnem egy teljes menüt adott a gyerekének ott a sor közepén amíg sorra nem került tömte magát, majd ment ugrálni.

Náluk nincs étkezési rend? Reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi? Nem félnek, hogy nem alakul ki bennük az egészséges táplálkozás rutinja?



2017. jún. 13. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy náluk ez volt a következő étkezés és ugrálóvárazás után siettek valahová.... nem tudhatod.

Igen fontos az étkezési rend betartása, viszont ez mindenhol máshogy van, családi szokásoktól függően - oviba, iskolában ugyanakkor vannak az étkezési szünetek.

Én nagyon örülnék, ha a nemevő gyerekeimet meg lehetne tömni az ugrálóvárnál sorbanállás közben egy menüvel. :-)

Én vigyázok arra hogy ne egyenek sok nasit, mert akkor még az a két falat sem megy le normális ételből. Viszont ismerek a környezetünkben sok gyereket, akinek egy zacskó nasi meg sem kottyan főétkezés előtt, bár ez igencsak látszik rajtuk.

2017. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De akkor is a sorbanállás közepén a többi gyerek előtt kell etetni? Ilyenkor félre is lehet vonulni, nem? Az meg a másik fele, hogy lehet, hogy meg se kottyan és esznek amíg csak bírnak, de az látszik is, ami nem túl egészséges főleg kisgyerekeknél. Ezt kell a szülőnek megtanítanija, hogy lehet nassolni, de ne menjen a főétkezés vagy az egészség rovására.

Tényleg nem vitatkozni szeretnék és senkit sem tervezek meggyőzni a helyes táplálkozásról, csak annyira érdekel az ilyen szülő ilyenkor mit gondol. :)

2017. jún. 13. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Jajj, ettől én is frászt kapok, annyi ilyet látok, mikor beér a játszóra a gyerek anyuka már tolja is a kezébe a banánt, ropit, kölesgolyót, a többi gyerek meg néz ácsingózva vagy megy kunyerálni. Ismerős anyuka táskájában mindig van egy halom rágcsi, és a gyerekei folyamatosan esznek, de komolyan, persze rendesen kövérek is (nem babásan kerekek, hanem tényleg túlsúlyosak), sose fogom megérteni miért van ez. Ha meg megtömik a gyerekemet a játszón rágcsival 11-kor persze, hogy nem ebédel normális kaját. (Azért nem mondom neki, hogy ne egyen, ha megkínálják.)
2017. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A játszótéren való étkezést már meg se merem említeni. Nálam a játszótér lényege, hogy futkározzon, kifáradjon stb. a gyerek és nem az, hogy a hintában ülve csokit egyen.

Lehet én vagyok csak ennyire érzékeny erre a témára, de ha étkezés van akkor bizony étkezés van és akkor nem nézünk tv-t vagy hintázunk stb. Bölcsiben, oviban stb. helyen is azt tanítják, hogy akkor le kell ülni és semmi más nem vonja el a gyerek figyelmét.

2017. jún. 13. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Én az uzsit jó időben a játszótéren adom. Leülünk a padra, eszik, iszik, és mehet tovább játszani. Azért, mert 3 körül kel délután a fiam, mire kiérünk, mehetnénk vissza uzsonnázni. Itthon nem éhes még, hát így oldom meg. Ha egy különleges alkalommal uzsonna időben a fiam sorbanállás közben éhezne meg, megetetném a sorban. Ez gondolom náluk is egyszeri alkalom volt.
2017. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Ugrálóvár előtt biztos nem adnék enni, ahogy hintázás vagy rohangálás közben is egészségtelen és balesetveszélyes. De nem látok abban semmi kivetnivalót, ha sétálva vagy a játszótéren leülve tízóraiznak vagy uzsonnáznak a gyerekek (nálunk ez rendszeres bölcsiből és iskolából hazafelé, mert előbbi nem hajlandó az intézményben enni, utóbbi már nem kap és így tovább lehetünk kint). Az meg megint más, mint írtad is, ha valami családi programra vonulnak ki akár egész napra, ahol egymást érik a kajáldák és a látnivalók, de az ilyen napok nem a rutinról szólnak.
2017. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elvonultok a padra és úgy eszik amikor az oviból jöttök haza, ez teljesen oké. Nyilván vannak olyan szituk amikor belefér. Bár ilyenkor nálam mindig felmerül a kérdés, hogy miért a többi gyerek jelenlétében kell? Sok gyerek allergiás valamire vagy csak kíváncsi vagy a szülő tudja, hogy minjárt ebéd/vacsi így már nem szeretné, hogy egyen előtte. Ekkor jöhet könnyen a hiszti stb. (tudom ez a másik szülő baja, nem a tiéd, de azért mégis csak át lehet érezni a másik helyzetét).

Amúgy ha tudom, hogy uzsiidő van akkor miért is állnék be a sorba? Nem ér rá azután, hogy nyugodtan evett?

Lehet, hogy egyszeri volt, de most hirtelen ez a példa jutott az eszembe. De bőven van még ilyen, hogy a gyerek éppen ott eszik ahol van és akkor amikor csak kiejti a száján, hogy éhes.

2017. jún. 13. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Amikor a nagyobbik gyerek 1-másfél éves lett és extra válogatóssá vált, nagyon vigyáztam az általános tanácsra hallgatva, hogy ne kapjon nasit és így jó éhes legyen ebédre és vacsorára. Persze folyton kunyerált a játszótéren és hisztizett és ezért hazamentünk és nagyon utáltam mindenkit, aki enni hozott. Fél-egy évünk telt el így, ugyanolyan válogatós maradt. Majd ovi végére kinőtte (bölcsis is volt, ott nem evett). A kicsi dettó ilyen (bár teljesen más kajákat szeret), de már nem rugózom ezen, viszünk mi is. Egyébként meg ha egy gyerek kér tőlünk, meg szoktam kérdezni a szüleit, hogy szabad-e adni.
2017. jún. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!