Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiúkat tényleg ennyire nehéz?

A fiúkat tényleg ennyire nehéz?

Figyelt kérdés

A kisfiam az őrületbe kerget! Most 6 éves. Egyszerűen úgy érzem, mintha minden nevelési tapasztalatom semmit sem érne! Hihetetlenül öntörvényű, csak akkor érzi jól magát, ha az van, amit ő szeretne, és úgy, ahogy ő szeretné. Én viszont ezt vajmi kevésszer engedem meg neki, ezért tulajdonképpen azzal tölti az idejét, hogy sír, azért mert nem az van amit ő szeretne. És nem unja meg! Nem értem! Más gyerekek már rég feladták volna, az én fiam meg csak kitart a saját makacsságában.

Csomószor kaptam olyan tanácsot, hogy legyek vele nagyon szigorú, de még hova szigorítsak? Így is már nagyon szigorú vagyok. Aztán a másik a következetesség és a figyelem, szerintem mindkettőt megkapja.Egyszerűen nem értem, olyan mint egy kiscsikó, akit nem lehet betörni.

Nagyon szeretem a gyermekemet, tényleg igyekszem jól nevelni, de már néha én is a végére érek a türelmemnek.

Ti voltatok ilyen helyzetben? Pozitív, építő ötleteket kérek, nem kioktatást!



2017. jún. 17. 11:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
arra nem gondoltál, hogy túl szigorú vagy? normális kereteknek meg kell lennie, de azért kell egy kis szabadság is a gyerekeknek.
2017. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%
Nem nehéz minden fiú. Te nem tudsz nevelni. Egyik rokonnak 4 fia van és nincs panasza.
2017. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Én is állandoan ezt az idiota nevelési, szigoruság, büntetősdi sz*rságot olvasom tanácsnak, KÖZBEN pedig a saját tapasztalatom hogy ha fejlesztve játszok a gyerekkel kb naponta (hol fél órát,hol többet), a kisördög fiambol(3), egy irto ügyes, türelmes, megértő(!!), jokedvű kenyérre kenhető gyerek lesz, még magában is ügyesen eljàtszik es nem kulcsot dobál ki az ablakon es nem a falat firkàlja amit egyébként hoz
2017. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
*csak kiakadtam hogy neked is ezeket mondják hogy légy szigoru bla bla, itt is ezzel rendezik le az anyákat..én nem.
2017. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
De mi az amit szeretne csinálni és te vajmi kevésszer engedsz meg?
2017. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
17%
2017. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%
A kisfiúk nem mindíg rosszak, de ritkán olyan nyugodtak, mint egy kislány.
2017. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Kedves első, tök jó volt, amit írtál. Lehet, hogy túl szigorú vagyok vele. Csak ez is probléma nálam, hogyan enyhítse a szigoron, amikor a világ is szigorú? Az iskolában meg kell majd ülni egy helyben, és szabályok lesznek, azokat be kell tartania. De egyszerűen fütyül a szabályokra... nem azért, mert nem elég hatékony neki a büntetés, tudja jól, hogy nagyon rossz az, amikor büntiben van, csak amikor már nincs, akkor ezt két perc alatt elfelejti, és a következő órában már meg is csinálta az újabb rosszaságát. Egyszerűen nem értem, mintha semmi sem hatna rá... olyan, mintha érzelmileg túl erős lenne, én meg már kikészülök, mert így nem lehet egy gyereket nevelni..........!
2017. jún. 17. 12:27
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondanak az oviban? Ott nincs ilyen gond?
2017. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik, te is tök jó tippet adtál hogy nézzük meg, mik azok, amikben szigorú vagyok és nem engedek.

Pl. nem engedem meg neki, hogy tönkretegyen dolgokat. Azt vettem észre, hogy (talán a feszültséget úgy vezeti le, hogy a kedvenc játékait tönkre vágja, pl elektromos vonatot magasból lerepteti, stb) és én ezért szörnyen ideges tudok lenni, hogy ne így játsszon már velük.

Vagy hogy ne bántson másokat, főleg a kisebbeket. Egyszer - nem véletlenül - ellökött a játszótéren egy kisbabát, annyira szégyelltem magam, hogy egy gyors bocsánatkérés után húztunk el a játszótérről, és itthon nagyon megszidtam érte.

Nekem egyszerűen nem megy le a torkomom, hogy lehet egy gyerek ennyire vad, öntörvényű, és kezelhetetlen. Komolyan, el vagyok keseredve, és már tényleg nem tudom, mit gondoljak, olyan mintha nem is az én fiam lenne.

Egyszerűen úgy gondolom, hogy kifog rajtam ez a feladat...

2017. jún. 17. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!