Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Maga a szülés (nem a vajúdás)...

Maga a szülés (nem a vajúdás) mindenkinél nehéz volt aki nagy babót szült? És igaz, hogy a fiúkat nehezebb megszülni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig mondogatják, hogy ennyi meg annyi kilós nagy baba volt. Pedig a fejkörfogat számít igazán, esetleg a vállszélesség, bár ha a feje már kint van, akkor általában könnyen kijön...

Szerintem az első szülés általában nehezebb (mondom általában, vannak kivételek!), a második illetve többedik már könnyebb, hiszen a csontokat kitágítani az elsőnek kell leginkább, az valamelyest úgy marad.

Nekem az első babám 2850-el született, a második 3660-al, fejkörfogatuk kb. megegyezett, mégis az első irtó nehéz volt, 26 óra, a második meg 4,5. :o)

Véleményem szerint a vajúdás is a szülés része, és nekem az nehezebb is volt, a kitolás kevésbé volt már fájdalmas...

De különbözünk, úgyhogy nem tudhatod, Neked milyen lesz, szép szülést kívánok!

2010. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elöttem szólónak.A fejkörfogat számít.

A lányommal nagyon megkínlódtam.A vajúda´s nagyon hosszú volt,a fiammal a vajúdás kevesebb mint fele idö,és a kitolás is.A fiamnak kissebb feje volt,mint a lányomnak.

Sújra egyformák.Szerintem nem nehezeb a fiúkat megszülni.Növéremnek is a 2.baba fiú lett,e´s könyebben született.Szerintem az is sokat számít,hogy hányadik babát szülöd.

2010. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kislányomat 3340g-al és 33cm fejkörfogattal hosszú (de nem túl kemény kb.10óra) vajúdás után nagyon könnyen szültem! :)

Első bébi :)

2010. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, az lemaradt, hogy a nagy babák előnye többek között az, hogy erősebbek, és jobban törekszenek előre, segítik a születést, mint pici, kis súlyú gyenge társaik, így ez is csalóka lehet...
2010. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Akkor most had mondjak ellenpéldát, saját szülésemet! Mit értünk nagy baba alatt??? Szerintem az én fiam nagy volt! 4720g és 60cm. Nem tudtam megszülni simán, pedig szerettem volna! 10 óra vajúdás után is mindössze 2 ujjnyira voltam nyitva és nem haladt a dolog, úgyhogy megcsászároztak. Belegondolva jobb is, mert ha pl. elakadt volna a szülőcsatornában, arra jobb nem is gondolni! Szerintem a nagy babákat nehezebb világrahozni!
2010. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyébként 3. babó, kisfiú lesz. Első lányom én a súlyára gondolok, nehezen akart kijönni, a 2. nagyon könnyen kicsusszant és kisebb is volt. Viszont gyors volt a vajúdás mindkettővel.

30 km

:-)

2010. ápr. 27. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!