Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évest lehet szaunába vinni?

3 évest lehet szaunába vinni?

Figyelt kérdés

Én hidegkedvelő vagyok, szaunában fulladok a melegtől, így nem is használom soha. A férjem viszont szereti és bírja is.

Nyaralni megyünk és ott lesz szauna. Felvetette, hogy a gyereket is bevinné magával. Nem vagyok biztos benne, hogy neki jót tesz-e? Bírja a meleget, de azért már a kinti 30 fokban leizzadni, mint egy szaunában 60-80 fokon, magas páratartalommal.


Amúgy egészséges gyerek, de nem szeretném tájékozatlanságból egészségügyi kockázatnak kitenni.


2017. jún. 17. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem vinnem.
2017. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy nem lehet pici gyerek a szaunában.

Ha belegondolunk nincs is értelme odavinni. Játszani, futkározni nem szabad, és a 3 éves nem fog csendben ülni, és izzadni..

2017. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem olyan hangosan fog bőgni a szaunában, hogy 15 másodperc alatt megkapjátok majd a választ a kérdésedre
2017. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem vinném be.
2017. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Fiamat 6 evesen vittuk be eloszor, tavalyi nyaralason, es mindig csak max 6-8 percre a bioszaunaba, ami lenyegesen kevesbe forro mint a sima. Az tetszett neki es szepen beszelgettunk meg nevetgeltunk benne, de a sima szaunaba nem vittem az tul forro.
2017. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor szauna kilőve neki :)


A nyugodtan ücsörgéssel 10 percig nem lenne gond, de én is arra hajlok, hogy a keringésének még nem tenne jót ennyi idősen. Akkor az apja megy, én meg addig csinálok vele valami mást.

Max, ha nagyon érdeklődik, akkor 10 másodpercre bemennek, megnézi, rájön, hogy baromi meleg, aztán kijön.

2017. jún. 17. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Tilos, hogy jut egyaltalan eszetekbe ilyen ?

Hogutat kap!!

2017. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a legtöbb helyen ki is van írva hogy nem szabad!
2017. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
49%
Nyugodtan lehet vinni, ha a hely is engedi. Az északi népek már pár hónapos csecsemőket is bevisznek rövidebb időre, 5-6 évesen pedig már a felnőttekkel szaunáznak. Padlóra kell ültetni őket, ott 50-60C körüli a hőmérséklet és kezdésnként 5-6 perceket. Hőguta semmiképpen sem alakulhat ki, mert a finn szauna nem belülről melegít (mint a nap és az infraszauna), hanem kívülről. Persze csak finn szaunába vigyétek, infrába ne. Illetve, ha jelzi, hogy ki szeretne menni akkor az azt jelenti, hogy már van annyira fejlett a hőszabályzása, hogy nem nektek kell figyelni, hogy mennyi időt lehet bent. Szaunafüggő, de azért 5-6 perc, max 8-10 amit javasolnék (bioszaunában), de kezdésnek mindenképpen kevesebbet. Lehülésnél is figyelni kell rá, hogy lassú hülés legyen. Előszőr szabad levegő, majd zuhanyzás.
2017. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!