Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Illik vinni az óvodába a...

Illik vinni az óvodába a gyerekem születésnapjára tortát?

Figyelt kérdés

Nekem ez olyan fura, hogy egy családi-baráti ünnepre az óvodába vigyünk tortát.


Viszont úgy látom, nagyon sokan visznek.


Ez valami általános dolog lett?


2017. márc. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk lehet vinni sütit is. Pl apró sós sütik vagy csokis keksz stb
2017. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Na de illik is?
2017. márc. 30. 21:05
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Én több, mint 20 éve voltam óvodás, már akkor is mindenki hozott tortát. Szóval ez nem mostanság lett divatos. De nem kell feltétlen torta. Valaki sütemènyt szokott például.
2017. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Sem nálunk, sem a férjemnél nem volt így, de engem a most érdekel.


Amúgy még a nagyobbik gyerekem ovijában sem volt ez divat egyáltalán, pedig az 6 éve volt.

2017. márc. 30. 21:08
 5/45 anonim ***** válasza:
83%
Nekem még nem ovis a gyerekem, de amikor én voltam is az volt hogy vittek a gyerekek tortát, vagy ha nem akkor egy műanyag tortával köszöntötték meg
2017. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
87%

Én is több, mint huszonöt éve voltam óvodás (hát ezt még leírni is rossz :D), ráadásul kicsi városban laktunk, nálunk kifejezetten szokás volt megünnepelni a gyerekek szülinapját az oviban. Ilyenkor a szülők előre vittek be tortát reggel, aztán délben ebéd után kiültették a szülinapost, ment kazettáról a Halász Jutka és mindenki kapott egy szelet tortát, nagyjából ennyi.


Különösen arra emlékszem, hogy egyik évben anyukám nem sütött otthon tortát és reggel láttam, hogy nem viszünk tortát az oviba. Egész nap rossz kedvem volt és szomorú voltam, sírtam, hogy majd ott fogok ülni mindenki előtt és szégyenszemre nem lesz tortám. Aztán persze kiderült, hogy anya úgy vett tortát egy boltból (ez akkoriban ritka volt) és később szállították.


Csak azért meséltem el ezt a hosszú történetet, mert gyerekszemmel nekem fontos volt, mert azt láttam, hogy mindenki másnak is volt tortája. Kérdezd meg, hogy szokták az oviban, nehogy a te gyereked kimaradjon valamiből!

2017. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%
34 éves vagyok. Anno nálunk már vitt anyu a szülinapomra,és én is viszek a középsős fiam szülinapjára az oviba. Bölcsiben "csak" gyümölcsöt lehetett.
2017. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
66%
A mi ovinkban szokás megünnepelni a szülinapokat, ilyenkor minden gyereknek van tortája, amit a szülők visznek, és közösen felköszöntik őt a többiek, ajándékot is kapnak. (Ezt az óvónők veszik meg év elején, lányos/fiús ajándék van, azon belül mindenki egyforma apróságot kap.) Zenét hallgatnak, táncolnak, van egy kis buli mindenkinek. Nekem ezzel nem volt gondom, a gyerekek persze nagyon szeretik. Amikor én ovis voltam, nálunk ez nem volt szokás.
2017. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
41%

Épp ma rendeltem meg a fiam ovis szülinapi tortáját hétfőre. Olyan jóleső érzés volt, mert tudom, hogy nagyon boldog lesz. Szeptember óta minden kis csoporttársa szülinapozását részletesen elmeséli itthon, és mindig hozzáteszi, hogy alig várja a saját ovis szülinapi ünnepségét.

Hétfőn délelőtt az oviban szülinapoznak tortával, délutén pedig itthon a nagyszülőkkel, keresztszülőkkel...és egy másik szülinapi tortával. Nem mondom, elég mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk a két torta áráért, de nincs nagyobb boldogság, mint látni a kicsi fiam ragyogó arcocskáját.

Neked mi a problémád az ovis tortázással, kérdező?

2017. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is szokás,de nincs olyan,hogy illik/nem illik..a gyerek igenyetol függ..nálunk is nagyon szeretik,es ha azt veszed,neki az oviban vannak a baratai,igy tul.keppen veluk ünnepel..semmi extra,torta ,Halasz Judit,puszipuszi.
2017. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!