Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy reagáltok arra ha...

Ti hogy reagáltok arra ha ilyet csinál a kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Ma mentünk az utcán a kisfiammal, 3 éves lesz. nemrég született kistesója.

Jött velünk szembe egy elég duci lány, olyan 18-20 év körüli volt, ahogy mellénk ért a kisfiam elkezdte hangosan: "Nézd anya, annak a néninak a pocakjában is biztosan van egy kisbaba, nézd milyen nagy pocakja van, nézd!"

Láttam a lányon, hogy nagyon zavarba jön, nem is esik túl jól neki, szóval nem az a típus volt, aki nevet ilyesmin, hanem akaratlanul is megbántotta szegényt a kisfiam. Nekem meg nyilván mindenkinek körülöttünk egyértelmű volt, hogy nem terhes, de a kisfiamnak még nem, neki most nagy pocak=baba... (még a nagypapáját is megkérdezte, hogy baba van-e a pocakjában... :D... )

Én is rosszul éreztem magam, nem akartam ott helyben elkezdeni magyarázni, hogy miért ne mondjon ilyet, mert nem akartam még jobban zavarba hozni a lányt, hanem inkább gyorsan eltereltem a szót valamivel.

Mit kell ilyen helyzetben csinálni? Ti mit csináltok?

3 éves sincs, szerintem még nem értette volna meg ha nekiállok magyarázni hogy mi rossz van ebben.... de még most is előttem van a lány, ahogy vörösödik...


2017. jún. 19. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott helyben semmit, maximum diszkréten elnézést kérek a lánytól. Utána elmondom a kisgyereknek, hogy senkire sem teszünk megjegyzéseket. Tőlem kérdezhet, ha valamit szeretne, de úgy, hogy az érintett ember ne hallja, mert bizony előfordul, hogy rosszul esik neki. Azt is elmondanám, hogy bár tudom, nem akart rosszat, de jelen esetben a nagylányt a túlsúlyára emlékeztette, amiről nem biztos, hogy tehet, de valószínűleg rosszul esik neki, ha mások erről beszélnek. Vannak kerekesszékes vagy sántikáló emberek vagy nagyon apró növésűek vagy kopaszak, nekik is valószínűleg rosszul esik, ha fennhangon kibeszélik őket, és így emlékeztetik őket olyan külső tulajdonságukra, ami nekik gondot okozhat vagy zavaró lehet. Valahogy így beszéltem meg annak idején a lányommal. Érdeklődéssel hallgatta, emlékszem, mert magától ilyesmi meg se fordult volna a fejében, nem volt még ilyen szintű empátiája.
2017. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elnézést kérnék a lánytól, a fiammal pedigpedig erről elbeszélgetnék (nem ott a lány előtt), hogy ez nem így működik, és elmagyaráznám neki, hogy akinek nincs baba a hasában, nem örül, ha ilyet mondanak neki.

Túlságosan viszont nem fújnám fel a dolgot, mert ha fájó is volt, nem mondott semmi rosszat, nem úgy, mint egyik másik gyerek, aki ennyi idősen már hallott trágár szavakat, és ezekkel illet másokat.

2017. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd én mindig duci voltam. Ha ram ilyet mondott volna egy 3 eves nem sertodtem volna meg. O nem tudja megh mit szabad kimondani es mit nem. Nyilvan ha vki olyan mondh se kover az rosszul esik. De en egy 3 evestol nem varom el h ne merje mondani amit gondol.
2017. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

A gyereked 3 éves sincs, ahogy mondtad. Inkább örülj neki, hogy ilyen kicsi, és máris lát ilyen összefüggéseket. Ne vedd el a kedvét a gondolkodástól, az összefüggések észrevételétől. Később majd kialakul, hogy nem mond ilyen "butaságokat", addig pedig hagyd, hogy felfedezze a világot, meglássa a különböző dolgok mögötti értelmet.

A lány meg remélhetőleg nem vette magára, hogy a kicsid, aki nemrég még jóformán kisbaba volt, 2 éves tudatlanságában azt mondta rá, hogy terhes. Ha tényleg kövér volt, akkor sajnos valószínűleg korántsem a kisfiad "sértése" volt a legdurvább, amit eddig hozzávágtak. :/

2017. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mondanám hogy nem szabad ilyet mondani, mert a nagy has nem egyenlő babával, de ennyi. nem nagy dolog. még kicsi.
2017. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szólnék rá, nyilván a duci lány is tisztában van vele, hogy duci. Nekem van sérülés az arcomon és a múltkor két kislány erről kezdett el beszélni velem, nem esett rosszul, gyerekek, kimondják, amit gondolnak.
2017. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!