Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kisfiam sokat iszik....

1 éves kisfiam sokat iszik. Nektek is van ilyen problémátoK?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam és a mai napig nem aludt át egy éjszakát se. Éjjel többször felébred azért hogy igyon. Képes meginni egy éjszaka alatt 3 dl-t. persze aztán öltöztethetem át mert átázott a pisitől. ha csak a cumit adom vissza a szájába az nem jó, neki a cumisüveg kell és azon alszik vissza. Örködnöm kell mellette mert aztán kifolyik az inni valója. Ha nem adom neki oda addig sír és nyüglődik.
2010. máj. 19. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit iszik éjjel? Én biztos nem adnám neki, ez csak egy rossz szokás. ne add, egy pár nap alatt abbahyagyja.
2010. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napközben is sokat iszik?
2010. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet, sokat ivott éjszaka. Egy szobában voltunk. Ilyen korban (1 évesen) kezdte el a hisztit, hogy ivás után ki is szállna a kiságyból, hamár úgyis mind a hárman fent vagyunk. Nálunk itt jött az elhatározás, hogy jó akkor átköltözünk a másik szobába. Onnantól fogva, kb. 1 hétig 3-4-szer kelt a 13-14 helyett, majd ez teljesen elmaradt. Nálunk ez használt. Volt hiszti, de nem hagytuk elhatalmasodni.

Még mindig sokat iszik kb. 1,5 litert, de ezt azért egész napra elosztva, mert néha éjszakával együtt 2,5 litert is képes volt fogyasztani.

2010. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az még nem is nagy mennyiség, az én fiam a mai napig (20hós)megissza éjszaka a 3 cumisüvegnyit (1cumisüveg =250ml)Nálunk kb 4 óra körül van peluscsere bár erre a fiam fel sem ébred én meg inkább kicserélem mint hogy kifolyon mert akkor lehet öltözni.Tudom hogy ez csak rossz szokás de én is iszom éjszaka mert kiszárad a torkom akkor tőle miért vonjam meg?De ha le akarod róla szoktatni akkor ne adj neki inni.Biztos lesz pár álmatlan éjszaka de egy idő után megszokja hogy nincs.Mi így voltunk a cumival, 3 nap kellett hozzá de azóta se keresi,nem hiányolja.Sok sikert!
2010. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma. Elvittem a gyerekdokihoz, és persze kivizsgálta, vagyis másfél évesen labor, vérvétel. Ami iszonyú volt végig sírtuk mi is a férjemmel. És semmi baja nem volt a gyereknek, felesleges kínzás volt! A dokinéni azt mondta, hogy akkor ez csak egy rossz szokás, amiről le kellene szoktatni, drasztikusan, mert éjszaka nem isszuk magunkat dugig, pihenjen a pocak kicsit. Azt tanácsolta, hogy ne adjunk neki, mondjuk meg miért nem , mert ivott már, éjszaka van, nincs víz. Majd csendre és alvásra utasítani és majd megérti, hogy ilyennel nem manipulálhat tovább. Persze volt üvöltés, alig aludtunk első este. Viszont másnap már semmi gond nem volt, talán kétszer nyöszörgött, de nem kiabált, csak félálomban. Azóta sincs ilyen gondunk. Nappal is iszik rengeteget, de éjszaka végre nem és nem kell 2 óránként kelni és pelust cserélni. Alszunk szépen reggelig :)
2010. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!