Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esés, orrvérzés 4 éves....

Esés, orrvérzés 4 éves. Mindenképpen vinnéd orvoshoz/kórházba?

Figyelt kérdés

Tegnap délután 4 éves fiam megcsúszott, és pont a lépcsőbe verte be az orrát. Nagyon elkezdett vérezni, picit bedagadt.

AZtán kb 15-20 perc után már csak picit folyt a vér, a duzzadás is lejjebb ment. A gyerek nem szédült, nem volt rosszul. Kicsit később simán arcot mosott, meg is nyomkodta az orrát. Estig még picikét szivárgott a vér, de mire lefeküdt aludni, teljesen elmúlt. Nem is lilult be, meg semmi. Estére nem is látszódott, hogy történt bármi is.

Ma mondja pár kolléga, hogy hát ő bevitte volna kórházba röntgenre.

Most én vagyok a felelőtlen?

Semmi tünete nem volt, az ijedségen kívül (megijedt a sok vértől), semmit nem produkált. Miután megnyugodott, teljesen jókedvű, vidám volt. Rendesen vacsorázott.

Be kellett volna vinnem orvosnak megmutatni? Vagy jól tettem, hogy csak orrvérzéssel nem futottam kórházba?


2017. jún. 23. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
1 évesemnek volt anno hasonló, aznap nem vittem kórházba. Másnap még mindig szivárogott kicsit az orra és kékült is. Bementünk, de mondták h nem röntgenezik, mert kb felesleges, figyeljük, és ha vmi szokásostól eltérő tünet/viselkedés lép fel, menjünk vissza. Semmi baj nem volt.
2017. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiam egy és két éves kora között állandóan hatalmasakat esett, persze, főleg fejre 😀

Eleinte rohantunk az ügyeletre, baleseti sebészetre, aztán már nem.

Az orvosunk is azt mondta, az a veszélyes, ha hány vagy elveszíti az eszméletét,ha dezorientált lesz.

2017. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!