Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem értek aproságokat kisgyere...

Nem értek aproságokat kisgyereknél. Pl oltás, fejlesztés, ilyesmik. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyik

Betöltötte a 3. életévét, az orvos szerint nincs már oltás csak suliban lesz

De most latom a kiskönyveben, hogy kotelezo oltasok kozé tartozo hepatitis b ellen nincs is beoltva, nincs x alatta...az hogy lehet..?


Másik, tudom hogy ebben a korban vannak a hajmeresztő bátor tetteik, probalgatják a határokat, de mégis meddig tart az a korszak hogy kicselezve autoutra akar kirohanni?


És még:

Nagyon feltűnt nekem az hogy mindent megtanul amire csak tanitom. Pl epitokockaval egyszer mutatok szamara valami ujat pl lepcsot epiteni, emeletet, ablakot epiteni, masnaptol már megy magátol, tud dalt mondokát amire tanitottam, egy lábon állni, ugrálást még gyakoroljuk, ma elleste tőlem a gurgulázást (amikor fogmosas utan öblitek) es az is megy neki, kör helyett kockát is rajzolunk, ez kb 2. napra megy, olloval vágni is én tanitottam, ezzel ellentétben a bölcsiből, vagy natur magátol hogyhogy nem tud semmi ujat???egyhelyben áll autot tologat mint 2 évesen, se egy vers, dal, se egy mozgasforma, se pár uj szo amit nem tőlem, nem rokonoktol hallott..oké, hogy szobatisztaságban stb segitett a bolcsi, de SEMMIFÉLE egyéb ugymond nem elvárásos alapu(mint pl eves ivás öltozes önalloan)fejlodest nem látok a gyereken ha én nem tanitom. Oké hogy magátol tanult meg járniis..de egy rakat dolgot nem tud soha addig míg én nem adom elő es pillanatok alatt megtanulka tőlem es borzaszto nyitott is a foglalkozásokra. Issza a szavaim, minden mozdulatom ha pl tornázunk, olyan alaposan a legkisebb reszletet is leutanozza ami nekem fel se tűnt addig.


2017. jún. 25. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs, majd valóban 6 évesen lesz a következő. Mondjuk 3 évesen sincs már kötelező, 18 hónapos az utolsó. [link]


Nevelés kérdése, hogy meddig akár az útra szaladni.


Tanulni meg utazással tanul. Ha a bölcsiben nalá kisebbék vannak, ez nyilván nehezebben megy

2017. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
A bölcsisem sokkal sokkal sokkal többet tanul mint az 5 éves ovisom...ez azért van mert a bölcsibe rendesen foglalkoznak velük, az oviba meg sz.rik mindenre az óvónő.
2017. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor hepatitis B ellen mikor oltanak?


Nem tudom mit tegyek az autoutra rohangálást illetően. Tudja hogy nem szabad, figyelek rá, de folyamatos frászban közlekedek vele.!


A fejlődést illetően nem tudom mit gondoljak. Ha nem is a bölcsitől, de pl magátol hogyhogy nem jut eszébe ablakot épiteni, miközben képessége van hozzá? Vagy emeletet.

Az oviban meg dupla annyi a gyerek egy ovonőre...

2017. jún. 25. 19:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak néha már furdal a lelkiismeret ha pl egy hétvégén nem labdáztam, mondókáztam vele.kezdek görcsössé válni ez miatt hogy annyi minden van rajtam különben rajzolni sem fog tudni kivehetőt.
2017. jún. 25. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vetted volna a fáradságot, hogy rakattintasz a linkre, akkor már tudnád, hogy mikor. Nézd meg.

Az óvodában azért fog tanulni, mert ott pedagógusok vannak, nem gondozók, érettebb lesz és figyel majd, plusz foglalkozások is vannak. Az ablak építés meg nem probléma, gyerek még, más a fantáziaja, mint neked. Majd akkor aggódj ezen, ha építészmérnök lesz és nem rajzol a tervre ablakot

2017. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazábol tartottam attol hogy olyan link már megint valami ami a telomon fél oráig tölt be hogy aztán ledobjon

De most nézem. Akkor ujabb kérdés. Mi az, hogy kampányoltás? Nem a kötelezők közt van a linken. De akkor ezen ráérek agonizálni pár évig még


Az amugy még igy bölcsis korban ugy ahogy el is megy hogy én tanitgatom, különben lehet még a magyart se tudná..de akkor ez fog menni 20 évig is..?

Szóval ez most akkor természetesnek is vehető?

2017. jún. 25. 21:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy bízhat az ember az oktatási rendszerünkben, pedagogusokban?
2017. jún. 25. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy adott közösség azonos életkorban való oltása. Tehát Pl az összes hatodikos azonos időszakban oltják be az egész országban, ezzel csökkentve a járvány lehetőségét. Ezek is kötelezőek, pláne hogy a fele ismetlo oltás.


Az anyanyelvet a gyerek az anyjától/apjától tanulja, ezt ne várd el pedagógusoktol, nem az ő dolguk. Majd később, a szókincs bővítése lesz az, amiben ok segítenek előbb a mondókák tanulásával, majd kesobb olvasassal, különböző tantárgyak szakszavaival.

2017. jún. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, az mind a te dolgod, elvégre te vagy az anyja! Elég baj, hogy sokan az orrfújást, öltözést, evőeszköz használat megtanulását stb. is az ovitól várják. Szetinted amíg nem voltak bölcsik, ovik, addig a gyerekek hülyék maradtak vagy a családjuk tanította őket?

Ráadásul ha ilyen ügyes a gyerek, akkor élvezet is tanítani.

2017. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!