Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bárányhimlő elleni oltás...

A bárányhimlő elleni oltás mennyi időre nyújt védettséget?

Figyelt kérdés
Kislánynak érdemes beadatni?
2016. nov. 11. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha kap oltás, akkor kisebb eséllyel kapja el a bárányhimlőt, de ha el is kapja, akkor sem olyan súlyos a lefolyása, mint egyébként. Szerintem érdemes lehet, főleg ha többen is vannak a családban, akik még nem kapták el, mert ha vki elkapja, utána az egész családon végig fog menni és a többi családtagnak súlyosabban fog jelentkezni, mint az elsőnek, aki elkapta
2016. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha megy bölcsibe, közösségbe, akkor érdemes
2016. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokat dilemmáztam a bárányhimlő elleni oltás beadásán a gyerekeimnél. Végül nem oltattam. Tavaly voltak bárányhimlősek, gond nélkül átestek rajta.

Az ismerősöm gyereke beoltatta a lányát, azóta már 3* himlős. Mindig elkapja, igaz, hogy csak néhány pötty van rajta, de ugyanúgy nem mehet közösségbe. És nem alakult ki a védettség nála.

Én nem bántam meg, hogy nem oltattam. Átestek rajta, volt néhány kellemetlen napunk, rég elfelejtettük, valószínűleg örökre. Nem kell aggódni mi van, ha nagy lesz, és terhesen elkapja mégis. Stb..

2016. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egész életen át véd.
2016. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom még nem tudni hogy élet végéig védett lesz-e vagy sem.

Mi nem adattuk be, tavaly bárányhímlős lett, tele lett pöttyel, lázas is volt, de nem volt rosszabb egy középfülgyulladásnál, nagyon jól tűrte a hintőporozást, nem vakarta el. Nem maradt nyoma sem, most már nem kell mindig megilyedni, ha az oviba kiírják hogy bárányhimlő van..... mi már nem kapjuk el :)

2016. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. oltás 92%, 2. oltás 95%

Ezért én csak egyet adattam be.

A dokim nagyon oltásellenes, de mondtam neki, hogy nem akarom, hogy a lányom szétvakarássza magán a kiütéseket, mert rajtam bizony van egy pár. Beadott egyet, ez pont elég.

Megúszta 5 pöttyel, láz nélkül.

A kisebbik lányom is kapott egy oltást, de ő nem volt barihimlős környezetben még.

2016. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! az én kislányom is bevette az oltást még 3 évvel ezelőtt és nem kapta el, bár a környezetében voltak bárányhimlősek.

Igazából az érdelene, amit nem tudok, hogy ez az oltás mennyi időre szól? Mivel lány gyermek nem szeretném, hogy felnőtten jöjjön elő neki, akár terhesként.

2016. nov. 12. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudják megmondani, pont a gyerekvállalás miatt gondolkodtam el én is rajta.

Ha jól tudom, vérből meg lehet állapítani, hogy volt-e vki bárányhimlős. Majd legfeljebb gyerekvállalás előtt csináltatnak a lányaim egy vértesztet.

2016. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy mennyi ideig véd. van akit élete végéig, van , aki egy év múlva himlős lett.


Vagy felnőtt korában lesz himlős, amikor már veszélyes.

Szerintem jobb túlesni rajta.

Abszolút nem olyan borzalmas betegség ez, a gyógyszeripar biznisze ez is.

2016. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"gyógyszeripar biznisze ez is."

Ah, egy összeesküvés-elméletes is megjelent. :)))

2016. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!