Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg annyira boldogok...

Tényleg annyira boldogok vagytok, mint amennyire annak "kell" lennie egy anyának?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincsen semmilyen hiányérzetetek? Olyannak élitek meg az anyaságot, mint egy csoda? Úgy éreztek, mint a happy endes filmek végén? Abszolút semmin sem változtatnátok?

2017. jún. 25. 19:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen, amit leírsz nincs. Az élet sosem tokeletes.. valami mindig mashogy alakul. Persze attol lehet boldog az ember, de az nem egyenlo azzal , h minden tokeletes.

Mi boldogok vagyok de nem happy end es nem csoda. Hanem valóság, vannak neha vitak es fáradt napok, de mi boldogok vagyunk, 2 gyerekunk van a kisebbik 10honapos es minden rendben , tipikus gondjaink vannak. Pl elromlott az auto nem alszik a gyerek vagy hisztis , nem akar enni/ aludni stb

De nem csoda , hanem élet! Hianyerzetem van, h kicsit valtoztaka melleim, testem a regi pedig almodni se mertem arrol h olyan maradok mint voltam. Rengeteget sportoltam regebben mostmar csak toranzok es futok neha.

Meg neha hianyzik h kettesben legyunk vagy vasarnap lustalkodjunk.

2017. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Senki nem éli meg így, ez csak a kirakat. De a sz arról minek sokat beszélni?
2017. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Miért 2-es sz*rnak erzed az anyasagot?
2017. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
Attol hogy valami nehéz,még nem szar.Szerintem igen is csoda egy gyerek!!Ezt csak az tudja akinek nincs!Aki meg "szarnak"éli meg,az valóazínűleg minden évbe szül egyet.
2017. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Aki így tekint az anyaságra, az ne szüljön, mert hatalmas csalódás lesz!

Sajnos​ azt látom, hogy sok nő akkor tekint így erre, ha nagyon sokáig küzd a babáért. Idealizálja az egész terhesség-gyereknevelés témakört. És minél nagyobb csalódás neki a valóság, annál jobban bizonygatja kifelé, hogy igenis, minden màsodpercen veszett boldog, a gyerek egy csoda, a házassága jobb, mint valaha, az élete egy tündérmese, ez itt a rózsaszín happy end.


Nem kell semennyire boldognak lenni az anyaságtól, ne a gyerektől várja valaki, hogy innentől boldog lesz. Ugyanúgy tenni kell érte, mint előtte. És ugyanúgy lehet ideges, szomorú, fáradt, vagy kétségbeesett is. Csak azt valamiért nem "illik" bevallani.

2017. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Ami nehézség, meg nem jó épp, arról minek sokat beszélni? Attól nem lesz jobb. Mindenki arról szeret beszélni, ami szép és jó. Ezért tűnhet úgy, hogy másoknak idilli az élete. De attól még ugyanúgy vannak nehézségeik, csak nem reklámozzák. Erre mondtam.
2017. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Szeretem a gyerekeimet, de ha visszamehetnék az időben bizony védekeznék! Az első gyerek abszolút nem tervezett volt, még esemény utánit is vettem be, de már késő volt...

Hosszú a történetem, de csak bízhatok benne, hogy happy end lesz a vége!

Hiányérzet? Tele vagyok vele, mikor reggel fel kell kelni már arra gondolok hogy bárcsak már este lenne és feküdhetnék vissza..

2017. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Nehézségek mindig vannak, de a gyereknevelés akkor is csoda.
2017. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

[link]

"20 ezer felnőtt boldogságszintjének változásait vizsgálták 1984 és 2010 között, különböző élethelyzetekben. A szülőket arra kérték, hogy egy tízes skálán értékeljék a boldogságukat az első gyerekük születését megelőző két évben és az azt követő esztendőben. Az eredmények szerint a gyermekáldást követő egy esztendőben átlagosan 1,3 ponttal csökkent a "boldogságszint". A házastárs vagy a munkahely elvesztése ugyanakkor 1 ponttal, a válás pedig 0,6 ponttal vetette vissza a boldogságérzetet."

2017. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

A szülés nem volt egy rózsaszín boldogságfelhő.

Örültem, hogy minden rendben volt, hogy egészséges. De tele voltam félelemmel a szülést illetően. És persze volt alapja, oka, egyáltalán nem volt benne semmi jó és szép.

Az első napok, hetek is idegeskedéssel, izgulással teltek, hogy mit hogyan csináljak, jól csinálom-e, minden rendben van-e, biztos, hogy rendben van-e.

Viszont úgy általánosságban egy csoda ez az egész. De a szülés előtt is azt gondoltam, hogy csoda.

2017. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!