Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan reagáltatok volna?

Ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Tegnap a játszótéren egy 2,5 év körüli kisfiu elvette a 1,5 éves kislányomtól a nála levő homokozó vödröt, mondván, hogy az övé. Kislányom egyből sírt, probálom visszakérni, indokolva, hogy kiskányom játszott már vele... kisfiú nem engedi ki a kezéböl...Ekkor odalép az addig cseverésző anyuka (aki egyébként szintén többször odajár, bár ritkábban mint mi, de lényeg, hogy nem vagyunk egymásnak ismeretlenek) kérdezi mi történt...mondom neki... Erre azt mondja "hát igen, ez a fiamé". És ennyi, se add vissza a kislány játszott vele, se egy bocs, de most fiam is szeretne vele játszani, vagy adok vmi mást helyette.

Szegény kislányom vagy 5 percig utána még nagyon sírt, alig birtam megvigasztalni. Ő általában átengedi ilyenkor a másik gyereknek, meg is érti, ha mondom, hogy ö eddig nem játszott vele, ne vegye el, a satját se mástól. Sőt, sokszor csak úgy magától odamegy és adja a játékát másnak.

Ja és a kisfiú utána sem játszott vele egy percig se.

Szóval én probáltam vigasztalni az én gyerekemet, és meggyőzni arról, hogy a saját vödre sokkal klasszabb, de ez nem sikerült. Viszont a másik anyuka a kisujját se mozdította,- sőt, szerintem ezzel a viselkedésével pont azt tanítja, hogy ne osztozkodjon - én meg nem fogom nevelni más gyerekét.


Ugyhogy nálam ez most totál kiverte a biztosítékot, puffogtam is hangosan, de nem szólt... amúgy előzőleg is pont az ö fia kishíján lelökte a csúszdáról a lánykámat, csak épp ott álltam mellette és megfogtam a fiut...akkor szintén beszélgetett az anyja, és még beszólt, hogy "itt vagyok ám én is"... Szoval alapbol nem csipem, meg valahogy a kisugárzása is olyan sunyi.

Nagyon sajnáltam a kislányom. Nem tudom, ilyen helyzetben ha legközelebb lenne - bár eddig minden anyuka ugy járt el, ahogyan leirtam az általam (is) helyesnek vélt és gyakorolt hozzáállást (a saját gyerekemnek nem engedem, hogy elvegye mástol)...mit tudnék tenni, hogyan kéne reagálnom, nem akarok senkivel összeveszni. De... nagyon igazságtalannak éreztem a helyzetet, magamat pedig tehetetlennek.


2017. jún. 28. 01:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A fiú korabeliek nagyon irigyek, én is szoktam látni a játszón. Én ezeket a helyzeteket igyekszem megelőzni, és ha viszünk saját játékot, azzal hagyom játszani a gyereket. De múltkor pl úgy jártunk, hogy kijött 2 család 3 gyerekkel játékok nélkül,és az én fiamnak az összes játékát elvették, de szerencsére nem akarta vissza őket. Meg kerüljük az olyan gyerekeket és anyukákat, amit leírtál. Ha az ilyen homokozik mi csúszdázunk, ha csúszdázik hintázunk, stb. És részben azért is mert én képtelen vagyok elviselni őket, miért kell nekem még a másik gyerek nyekergését is hallgatnom.
2017. jún. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

A fiú tulajdona, mi nem világos ezen?

Tedd át a történetet a felnőtt életbe...

A lányod se szó se beszéd elkezdte használni más cuccát és még te vagy kiakadva? Fura hely lehet a miénk, hogy mi ki tudjuk nyitni a szánkat és megkérdezni hogy szabad-e játszani X dologgal vagy sem..

2017. jún. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nemethkaroly válasza:
11%

Először is, van a másik oldalon igazsák. A lányod, játsszon a saját vödrével. A gyerekeknek fiatal korukban nincs igazi tulajdonuk, ezért nagyon védik azt amit magának mond.


Másodszor a gyereket NE vigasztald. Nem kell pemperőlni, mert az a rossz. Ezzel pont az áldozatot neveled bele, ahelyett hogy a törvényes ' ez az övé, az a tied '-et nevelnéd. Azért akar a lányod azzal játszani, mert a, az másé vagy b, mert szebb a színe. Avagy a gyerek telhetetlen. Pont mint a cukorkával, a gyerek akar mindent, de neked nem szabad engedni.


Harmadszor, megértem mit mondasz. Mert a másik nem neveli a kölkét. Ez a tipikus csak ott ül a szülő, de úgy mi a jó f*****n*k. A gyerek azért vette el a másiktól a vödröt, mert megteheti. Hol van itt az együttérzés nevelése? Hol van a megosztás? Sehol. Abból amit pedig a csúszdáról való lökdösés.. hát igen. Én emlékszem hogy 3-4 évesen az ilyeneket lerúgtuk a csúszdáról. (falusi gyerek) Mivel önkritikátlanul van nevelve a gyerek, ezért pont *add rá hogy ki mit mért. Ő akar, és kész.



Én itt élek panelbe, és rendszeresen le van óbégatva a tanár, a szülő. Mert van egy játszótér a két panel között, és a gyerekek fennhangon sikítoznak. Az egy dolog hogy alap hangot sem lehet egy panel negyedben. De amikor már 6-10 gyerek egymásra sikítozik, teljes tüdőből, az anyuka meg ott ül "de aranyos a gyerekem".. na igen. A helyi általános iskolás tanárnak meg lett mondva, hogy eltak****t a kölkeivel együtt a melegebbre. Mert itt, ezt nem. Detto a jó szülőknek. Szépen neveli a gyereket, vagy elmegy innen.


Ez gyönyörűen kitartott majdnem 2 hónapig. Ma megint, nem tudom hogy új gyerek, vagy honnan van a lökedék, de a park/játszótér közepén megállt a kislány és teljes tüdőből sikítozik. Abszolút nevelés nélkül vannak a gyerekek.

24/F

2017. jún. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem értelek...

Ha én elvenném valaki kezéből az iphoneját,hogy osztozkodni kell,meg én még nem játszottam vele,feljelentene a rendőrségen és be is vinnének..

Ugyan anyukának mit kellett volna csinálni?

Ő is pénzért vette,nyilván a saját gyerekének,inkább az fura,hogy nem tette szóvá,hogy a te gyereked játszik vele és vissza se akarja adni....az meg külön vicc kategória,hogy még kérjen bocsánatot,meg kezdjen el magyarázkodni,hogy a saját tulajdonát akarja használni...

Nem tudom te hol éltél eddig,de a szocializmus már rég megbukott...

2017. jún. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 jafnrétti ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mostanában miért lett divat az, hogy ami a játszótérre kikerül, az köztulajdon, és még a saját játékára sem formálhat igényt egy gyerek, ha épp más kezében van. A vödör a kisfiúé volt, visszakérte, ennyi. Nem örült neki a kislányod, ez is érthető, de nem neked kéne pampogni miatta, hanem elmagyarázni, hogy ez nem a ti vödrötök, és benne volt a pakliban, hogy visszakérik.
2017. jún. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nos, en eleve nem engedtem volna a gyerekemnek, hogy keres nélkül valaki más játékával játsszon. Ha a kisfiú engedi, majd vissza akarja kapni, evidens, hogy vita nélkül azonnal vissza kell adni. Valóban szükséges lett volna egy bocsanatkérés : tőled és a gyerekedtol a kisfiú és az anyja felé.
2017. jún. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Nincs igazad, kar volt puffogni.
2017. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha elvette a fiú a saját (!) vödrét, (nektek is van,) és ti sem kértétek el senkitől előtte, nem értem, hogy ezt miért nem tudod feldolgozni. Sírt a lányod, ok. Azt is meg kell tanítani, hogy elkérjük, ami nem a miénk, majd vissza is kell adni. Anyuka egy bunkó, de ettől ez teljesen független, nem volt igazad. Ott hibáztál, amikor a fiútól vissza akartad kérni a vödrét, pedig ott volt a tiétek. A gyereked az látta, hogy te is azt a vödröt akarod és nem kapod meg, persze, hogy sírt, és nem kellett a sajátja. Egyből a sajátja felé kellett volna irányítani, nem a kisfiúval huzakodni. Közben meg elmagyarázni, hogy melyik kié, ennyi.
2017. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki gyönyörűen megfogalmazta az igazságot. kivéve a kérdező.
2017. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azokat akik nem értenek egyet én nem értem.. Ti hogyan tudtok így játszóterezni? Egyszerűen nem tudom elképzelni... őrt álltok a homokozós játékonál?- mert a kisgyerekek még nem ovasnak. Szaladgáltok a szülők után kérdezgetve egy nagyobb forgalmas játszótéren hogy vajon kié lehet... addig a gyerek pedig áll és vár és hozzá sem ér- ebböl áll az egész játszoterezésetek? A gyerek sarkában vagytok egész idő alatt? Mert a gyerekek ilyenek, megtetszik nekik a másé, ami esetleg nincs nekik otthon. Érdekes játszotérre járhattok...Könyörgöm nem több ezer forintos játékokról van szó hanem párszázas filléres dolgokról. Ha meg drága akkor nem kell elvinni a játszótérre - de ha mégis, arra nyilván jobban odafigyel a többi szülő, nem engedik megfogni sem, de itt most nem erről van szó ...

Mire fordul az ember egyet a játszótéren, addigra szanaszét van hordva a játék. Tőlünk sem kérdezi meg senki hogy játszhat e vele de ha nem ülünk ott és nem használja a lányom és nem a kezéből tépik ki, akkor miért ne játszhatna vele, nem értem. Igen, joguk van a saját játékukhoz, de akkor sem az a módja szerintem, hogy kirángatja a kezéből. Főleg nem úgy, hogy játszani nem is akart vele. És igen is szerintem pontosan ebben a korban kellene megtanulni azt hogy az ilyen apróságokat meg tudják osztani másokkal ha ők éppen nem játszanak velük. És igen ez már nem arról szólt hogy az ő tulajdona hanem pontosan az ilyen szülői hozzáállás miatt kifejezetten irigy gyerekek nőnek fel. Elgondolkodtam a kommenteken és hogy talán felesleges volt feltenni a kérdést ilyen embereknek...De most legalább hála az ilyen kommenteknek - biztosan tudom hogy hogy nem kell kellemetlenül érezni magamat Az a szégyen ahogyan ti gondolkoztok. Azért remélem megtapasztaljátok majd ti is amikor a ti gyerekeknek nem fognak odaadni valamit.

Részemről itt lezárom a témát.

2017. jún. 28. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!