Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltatok volna az...

Hogyan reagáltatok volna az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Reggel a lányom (3,5 éves) mesét nézett. Amikor vége lett, kiírták a magyar hangokat, stb. Szoktam neki mondani, hogy akkor van vége, ha mennek a betűk. Erre mondta, hogy nincs vége, mert a számok mennek, nem a betűk. Ezt viccnek szánta. Ekkor a párom mondta neki, hogy azok betűk. A gyerek kontrázott, hogy nem, számok. Ezen össze is vesztek, aminek az lett a vége, hogy a párom előbb butának, majd idiótának nevezte a gyereket, mert hogy képtelen felfogni azzal a hülye fejével, hogy azok nem számok.

Amikor rászóltam, hogy nem tetszik a stílusa, akkor meg elkezdte gúnyosan isteníteni a gyereket, hogy elnézést, hogy rá mert szólni, ő a legokosabb a világon, ilyesmi.

Ti erre hogyan reagáltatok volna?


2014. jún. 28. 10:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy banális dolog egy 3.5 éves gyereknél. Az enyém ennyi idősen már kijárta az iskolát :) szerinte. Nem kellene érte le idiótázni, ő még kicsi. Nem tudnak még különbséget tenni dolgok között. Ha a férjem mondta volna ezt biztos kitéptem volna a haját. Én allergiás vagyok az ilyenre. De ezt neki is tudnia kéne, elvégre szülő. Ő is együtt van a gyerekkel nap, mint nap. Ha a saját családjában ezt hallja, ez lesz neki a természetes és előbb utóbb úgy is fog viselkedni.
2014. jún. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pontosan tudta a lányod, hogy az betűk, csak azért mondta, hogy számok, mert tovább akarta nézni a meséket. Pont, hogy nagyon is eszes gyerek :D
2014. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

O az apja a gyereknek? Elbeszelgetnek vele mindenkeppen, elmagyaraznam neki, hogy o az idiota es a buta, hogy ilyet mondott egy 3 eves gyerekre, elmagyaraznam, amit anno ezek szerint a szulei nem tettekmeg, hogy a gyerekekhez turelem kell es hogy ebben a helyzetben nem volt igaza. Szegeny kislany...

Ha meg nem az apja, akkor atgondolnam a kapcsolatot is, mivel eleg primitiv a ferfi es, ha mar igy banik egy 3 evessel a semmi miatt, mi lesz kesobb...

Ja, es a szobeli bantalmazas is bantalmazas: [link]

2014. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas h párod leereszkedett a szintjére, hiszen egyértelmű h a lányod már csak azért is ellenkezett vele, nagyon is tisztában volt vele a gyerek h mit csinál és élvezte h ezzel bosszantja a párodat. Azt nem derült ki h ő is az apja-e de simán visszavágtam volna neki h akkor is az idióta meg buta? Aki x évesen képes lesüllyedni egy 3,5 éves gyerek szintjére???!!! Simán olyan szavakkal oltottam volna vissza amitől a sárga földig elszégyelli magát!
2014. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha a parod nem egyben a gyerek apja, ugy dobnam ki hogy megkoszonne. Mert ha mar kis gyerekkel ilyen, mi lesz kesobb...


Ha o az apa, komolyan nem ertem, mi veszi ra, hogy a sajat gyereket gunyolja...


Egyetertek, epp, hogy nagyon is eszes, es humoros is, hogy megoldast keres egy kis plusz meseert. :) O amugy hogy reagalt ezekre a mondatokra?

2014. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek apja, bő egy éve él velünk. Eddig is voltak sajnos hasonló esetek, de mostanában elég sokszor fordul elő.

A kislány sírva fakadt, hogy butának nevezte (szerencsére az idióta szó jelentését nem igazán ismeri). Szegényt nagyon sajnáltam, hiszen ő tényleg csak viccelt, hogy nézhessen még egy mesét. :(

2014. jún. 28. 10:39
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy reagáltam volna? Elküldtem volna a halál f....ra, tudod mikor idiótázza le a 3 éves gyerekemet... Ha sokszor mondogatja még akkor a gyerek tudatába belerögzül hogy ő tényleg hülye és elég nagy hátránnyal indul neki az életnek. Nem azt mondom hogy folyton dicsérni kell a gyereket ha megérdemli ha nem, de lehülyézni egy ilyenért nagy taplóság.
2014. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
fúúú, de leugattam volna...
2014. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy megtéptem volna. Ha pedig már máskor is előfordult hasonló,ahogy írod,nagyon komolyan elgondolkodnék azon,akarok-e én ezzel az emberrel együtt lenni. A gyereked legyen az első,ha neki nem jó az,ha te a pároddal vagy,mert ő így viszonyul hozzá,a pasinak mennie kell.
2014. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért vigyázz,mert ha a párod nem fogja fel,,hogy egy kisgyerek nem felnőtt akkor kicsit tönkre teszi a kis lányod lelkét.Az hogy nem tudja a bolond vagy hasonló szó jelentését az nem jelent semmit,ő még azt érti ahogy mondják neki és ez a megterhelő neki,beszélj a pároddal mert ez nem vezet jóra!
2014. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!