Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaphat vérmérgezést?

Kaphat vérmérgezést?

Figyelt kérdés

Vérvételen voltunk és nem fertőtlenítették le a kezét a kislányomnak. Úgy tett mikor mondtam, hogy a tű steril. De tudtommal fertőtleníteni szoktak, vagy tévedek?

Mennyi a lappángási ideje a vérmérgezésnek?


2017. júl. 7. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem kötelező újabb irányelvek szerint, mivel kb. semmi jelentősége, de a többség rutinból, megszokásból fertőtlenít még mindig.


Ennél ezerszer nagyobb, "piszkosabb" sérülések keletkeznek mindenkin nap, mint nap, emiatt fölösleges aggódni.

2017. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
jajj nekem...
2017. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos kaphat. Azt nem tudom, mennyi a lappangási idő, de először helyi rekció szokott megjelenni.

[link]

[link]

2017. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Ja napi szinten keletkeznek komolyabb sérülések, de nem egy vastag vénán.
2017. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Én akkor kaptam vérmérgezést , mikor a kikapart ekcémás kezemmel elkezdtem virágoskertet csinálni (6 évesen)Estére már jó lázas voltam, nem tudtam tartani a fejem, és egy piros csík haladt a kezemen felfelé (az érnél) Éjszaka már a kórházban voltam.
2017. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De a tű biztosan steril volt. Most nem tudom, mit csináljak. Nagyon féltem a kislányom
2017. júl. 7. 11:02
 7/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan voltak a kórházban. Végig kérdeztem, senkinek nem fertőtlenítettek.

Úgy látom megoszlanak a vélemények, de engem nem nyugtat meg, ha a kislányom egy vérvétel miatt hal meg...

2017. júl. 7. 11:03
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyes országokban (pl. Nagy-Britannia) komoly viták után tudomásom szerint megszüntették a vérvétel előtti rutin bőrfertőtlenítést, mert költséghatékonysági vizsgálatok nem igazolták vissza, hogy érdemes lenne.


Ezt írta egy doki az egyik helyen...

2017. júl. 7. 11:09
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Angliaban dolgozom noverkent 10 eve.

Nem fertotlenitunk bort, mert a fertotlenitoszer nem szarad meg, es az alkohol bekerul a veraramba ( ezt laikusan irtam - laikusoknak , de ez a lenyeg )


Olyankor fertotlenitek mikor igen koszos beteg jon, es kockazatos lehet.


Tehat akkor lenne veszelyes, ha a lanyod tehentragyaban fetrengett volna a vervetel elott.

2017. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Ühüm. Tehát a kosz csak akkor fertőz, ha látható. Vili.
2017. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!