Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dörgéstől való félelmet...

A dörgéstől való félelmet hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

3 éves, egy korábbi viharnál pedzegette, hogy elviszi a vihar őt is. Akkor elmondtuk, hogy nem viszi, erős a ház, a vihar meg jó barát.


Ráadásul én tényleg szeretem a vihart, ilyenkor alszom a legjobban. Tegnap durvább lehetett, mert a kiabálására ébredtem fel, hogy ő nagyon fél a dörgéstől és bekéredzkedett mellém. Arról nincs emlékem, hogy nagyobb csattanásokat hallottam volna.

Megnyugtattam, hogy nem kell félni tőle.


A múltkorihoz képest kicsit furcsa a félelme. Lehet, hogy közösségben téma volt és egy másik gyerek félelmetesnek festette le a vihart? Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?


2017. júl. 11. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rájösz, oszd meg velem. Hajnal 2-kor a viharra ébredtem. Ijesztő a hirtelen hanghatás felnőtt fejjel is, hiába nem félek konkrétan a vihartól
2017. júl. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindig is féltem és most is félek.a Szüleim közé másztam mikor kicsi voltam.Mostmár van egy Kisfiam de még mindig félek a dörgés-villámlástól.nem tudom elfog-e múlni(a Kisfiam remélem nem fog félni :))
2017. júl. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy a felhők pacsiznak egymással. De mivel olyan nagyok ezért ilyen hangos.. és mi is pacsizunk párat.. általában bejön.
2017. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám gyerekként úgy segített hogy mindig számoltuk milyen messze van épp a vihar.

Nem tudom már hogy kell kiszámolni dörgések és villámlás közötti időt kellett beszorozni, lehet itt valaki tudja hogy is van, de ez nagyon sokat segített mindig hogy elterelje a figyelmem, mire a végére értünk már alig dörgött.

Később is mikor már nagyobb voltam de féltem akkor elkezdtem számolgatni és elterelte a figyelmem , most meg felnőttként kifejetetten tetszik a vihar :)

2017. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor kicsi voltam, annyira féltem a dörgéstől meg a villámlástól, hogy hánytam.. Gondolhatod.. Erre jött nagymamám aki azt mondta, hogy a szomszéd háztetőn van egy bácsi, aki figyel és fényképez.. 😃 Így vissza gondolva vicces, de akkor nagyon f*stam tole 😯
2017. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már 28 vagyok de még mindig f.sok a vihartól. Valamelyik éjjel is nagy dörgés- villámlás volt, a pici a kiságyban mint a bunda, férjem úgyszint mellettem. Aztán szegény férjem arra ébredt fel, hogy "rátekeredtem" mert féltem és tudom béna, de ha odabújok az megnyugtat. Szóval nálam semmi nem vált be eddig, ésszel tudom, hogy nincs mitől félni, de mégis félek. Remélem a gyereket ha nagyobb lesz azért sikerül majd megnyugtatni, ez a pacsis történet tetszik...
2017. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell másként tenned, én 28 évesen szinte belebujok a kedvesembe, annyira félek az éjjeli vihartol :)
2017. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én fiam is megijed tőle, de csak ha nem számít rá. pl napközben kezd borulni és dörögni, akkor már széles vigyorral mondja hogy esik az eső....tehát nem érdekli. de pl tegnap este felriadt, szerette volna ha bemegyek. hát bementem és hiába volt még 10 perc csete-paté meg sem rezzent, csak én kellettem neki. elmagyaráztam hogy esik az eső és vihar van és dörög az ég, villámlik...stb.
2017. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!