Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Dicsekvés" bölcsődében?

"Dicsekvés" bölcsődében?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2 éves múlt, már egész jól beszél, és sokat mesél a bölcsiben arról, miket csinál itthon. Most éppen azt mondogatta, hogy a nagypapája másnap kapja meg az új Mercedes-ét – ezt a gondozó mesélte, mosolyogva. A férjem szerint ez nem jó, mert dicsekvésnek tűnhet, és nem jön ki jól. Értem, hogy miért mondja ezt, viszont nem tudom, hogy ezt hogyan magyarázzam el a kisfiamnak anélkül, hogy saját magam is előítéleteket, sztereotípiákat plántálnék bele.


Ha azt mondom neki, ne mondja el a bölcsiben, hogy a Papának BMW-je van, el kell magyaráznom, miért kérem erre, mindig ezt tesszük. De miért is? Azért, mert mások irigyek lehetnek? Vagy mert másnak lehet, hogy nincs autója, és ezért rosszul érzi magát attól, ha nekünk van? Én azt akarom, hogy ő ne legyen irigy, és ne érezze rosszul magát attól, hogy másnak esetleg van valamije, ami neki nincs. Emiatt nem akarok ilyen indokokat adni, és már most belenevelni, hogy ez a normális, ennek így kell Lennie. Ez sehogy sem jó, függetlenül attól, hogy melyik oldalán van a dolognak.


Nektek mi erről a véleményetek?



2017. júl. 11. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Egy másik két éves bölcsis nem lesz féltékeny - Ugyanis számára az, hogy a papának új autója lesz, nem olyan dolog, amire kiakadna. Ez felnőttkori sajátosság, sajnos. Ők maximum egymás játékára vetik ki a hálójukat, de egy Mercedes, amiről nagy része a gyerekeknek azt sem tudja, micsoda, az nem fogja kivágni a biztosítékot.


Élményeket oszt meg, szerintem nincs ezzel gond. Ha idősebb korban csinálja, és van alapja a félelmednek, akkor lehet vele beszélni, de addig felesleges.

2017. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek azért dicsekszik vele, mert otthon is ezt hallja... HA egyszer hallotta, hogy a papa vett egy Mercit, eszébe nem jut a bölcsiben, mert nem is tudja, hogy ez valami extra.
2017. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én jártam így gyerekként. Fogalmam sem volt mások anyagi helyzetéről, sosem volt téma. Úgy nőttem fel, hogy nekünk mindenünk megvan, folyton ezt hallgattam, hogy jól élünk.


Majd oviban ért az első csalódás, hogy jéé, ez nem is igaz, hisz nincs mosogatógépünk, mikor sokaknak volt a csoportban, a házunk és a bútoraink ezerévesek, a kapun repedezik a festék. Az első bulikon tűnt fel, meg mesélték, hogy ki mit segít a ház körül, ki utazott már repülőn..


Rengeteg kellemetlen élményt megspóroltak volna a szüleim, ha vázolják, hogy a középosztály közepe vagyunk, vannak nálunk gazdagabbak, akiknek több mindenük van, és szegényebbek is, akiknek házuk sincs.


Barátnőmék felsőközéposztály, őt úgy nevelték, hogy ne mondjon senkinek semmit, mert az anyagi helyzet magánügy. Jött is a szégyenkezés, mikor meg kellett mondania, hogy delfinekkel úszott és tevegelt a nyáron. Kialakult benne egy jó nagy komplexus, mert azt tanulta, hogy nem szabad elmondani, hogy élnek, de nincs rajta szégyellnivaló szerintem. Én is elsétálok egy hajléktalan mellett, nem fogom kerülgetni, hogy kevésbé rosszul érezze magát.


Szerintem ez nem felvágás, a fiad izgatott volt, elmesélte. De nem ártana neki sem és másoknak sem tudnia, hogy van a világon egy rakás ember, aki az új magángépének örül, vagy épp az xedik villát vette meg.

Ahogy azt is elmesélheted neki, vagy inkább megmutathatod, hogy mások milyen ruhában járnak, havonta egyszer esznek húst, vagy hasonló.


Egy ismeretterjesztő film, vagy csak Az istenek a fejükre estek majd felvilágosítja.


Szerintem nem csinált semmi rosszat. Nincs mercink, de örülnék, ha a gyerekem tudná, hogy vannak jópáran, akiknek van. Azért, mert nekünk nincs, még nem leszünk kevesebbek vagy rosszabbak.


Amúgy csendben megjegyzem, szerintem gőze sincs a gyerekeknek az autómárkákról és az értékükről, a felnőtteknek meg tudniuk kell kezelni a helyzetet.

2017. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

És egy épphogy beszélni tudó bölcsis mégis miért mondogatja, hogy a papának BMW-je meg Mercedes-e van? Egy 2 évesnek ezek önmagában nem jelentenek semmit, ti neveltétek bele, hogy ez milyen fontos. Nem hiszem, hogy egy ennyi idős gyerek ezeket így megjegyezné, ha egyszer-kétszer érintőlegesen megemlítitek.

Az viszont valószínűbb, hogy non-stop erről beszéltek otthon. Esetleg ne a gyerek jelenlétében fényezzétek magatokat a rokonok/barátok előtt, és ne mondogassátok neki, hogy "jaj de szupi, béemvénk van és holnap hozzák a mercédeszt". Egy gyerek viselkedése kitűnően tükrözi a szülő viselkedését.

Az meg egyenesen beteges, hogy arra szeretnétek nevelni a totyogó gyereketeket, hogy ne beszéljen a bölcsiben arról, ami otthon annyiszoe szóba kerül.

2017. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat - otthon ez annyiban téma, hogy érdeklik az autók, nagyon sok márkajelet felismer, nyilván nem társít hozzá semmi mást, nem tudja, melyik a drágább vagy jobb. Viszont nyilván a papájának nagy dolog, hogy lesz új autója (ami amúgy használt, csak neki lesz "új"), és izgalmas lesz megnézni meg beleülni. Neki persze ugyanolyan izgalmas beleülni egy Skodába meg egy Fiatba is, meg is ragad minden alkalmat.


Én is úgy nőttem fel, hogy "szégyelltem", ha el kellett mondanom, merre utaztunk, sok beszólást kaptam amiatt, hogy mondjuk vállalkozók a szüleim, és biztos mennyire jól megy nekünk. Ez kívülről sosem látszott, de még azt se lehet mondani, hogy nagy lábon éltünk. Többet utaztunk, mint az átlag, de pl nem volt sok zsebpénzem, nem a büfében vettem a tízóriat, ruhákra meg még annyit se költöttünk soha.


Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, most mennyivel elfogadóbbak az emberek, és mennyire kell óvatosan bánni azzal, mit mondunk ezekről a dolgokról. 20-30 éve azért elég általános volt az a vélekedés, hogy akinek jobban megy, az biztosan valami ügyeskedő/csókos/protekciós stb.

2017. júl. 11. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

EZ nem dicsekvés ez csak elmeséli mi történt.


Amire késöbb figyelni kell, hogy a dicsekvés milyen mennyiségü. Az egészséges éntudathoz kell az is , hogy a velem történt jó dolgokról is tudjak beszélni, és ha kapok egy laptopot akkor annak örülök és elmondom a környezetemnek..

Viszont van egy barátnöje a lányomnak 7 éves. Ö már az a tipikusan idegesítö aki minden amiröl beszélünk vissza mondja, hogy neki is van, ö azt jobban tudja csinálni. A kislány azért csinálja mert ö akar a legjobb lenni mindenben. De pl mondom, hogy holnap megyünk dokihoz oltásra, a kislány válasza: én már kaptam 10 oltást...

Èn mondom: tegnap voltunk fagyizni, kislány erre: mi is ettünk fagyit . Szinte egy mondat sincsen amire ne válaszolna dicsekvéssel, hogy ö is és neki is...

Na ha idáig fajul akkor kell elgondolkodni rajta...

2017. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem a gyerekek a féltékenyek hanem a gondozók!

A férjemmel szegényes gyerekkorunk volt sosem voltunk nyaralni, rossz volt nagyon. Ezért minden évben megyünk nyaralni repülővel. Voltunk disney hajón ezt kapta ovis ballagásra. Az első iskolai napon a tanító nénivel jött a fiam, hogy miket hazudozott hol volt nyáron. Akkor mutattam meg a telefonon egy képet, hogy ott voltunk. A tanító teljesen lesápadt és elnézést kért a fiam meg sírt, hogy nem is hazudott. Azóta eltelt 3 év és ő az egyik akit sosem kérdez meg, hol volt nyaralni...

2017. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

6-s vagyok még annyit, hogy az sem megoldás amit pl anyámék csinálnak, hogy azért nem vették meg a jobb autót amiben sok sok extra van, hogy a falu meg ne szolja öket..

Vagy a barátnömék iszonyat jól állnak anyagilag. Mindent tisztességesen kerestek meg, és vettek egy nyaralót a balatonnál. Se az anyósáék se más a kisvárosban nem tudhat róla. Mi mehetünk csak oda, mert félnek, hogy megszolják öket...

2017. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mercinél és a bmw-nél vannak magasabb árkategóriás autók. Amiket ti emlegettek már nem az "elérhetetlen" kategória, nem kell felvágni vele, sem mondogatni. Középárú márkák ezek.
2017. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!