Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka ha a gyermek (3éves...

Mi az oka ha a gyermek (3éves még ne beszél folyékonyan) rágja a kezét, sok nyála termelődik, csikorgatja nappal a fogát?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Jön valamelyik őrlőfoga még?
2017. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az összes foga kint van már.
2017. júl. 13. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kizárható a szervi probléma vidd el nevtanba(pedag szakszolg), mert esélyesen szorong.
2017. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen szervi problémára gondolsz ?
2017. júl. 15. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon szorongásos esetnek tűnik kívülről, láttam már ilyet a rokonságban, ahol épp váltak. A fogcsikorgatás mindenképp, az fogzásnál sem jellemző. Mindenesetre ha állandósult szokás, nem normális. Az, hogy nem beszél folyékonyan, még belefér, de már nem is ideális. Szerintem is menj nevtanba, vagy keresd meg a védőnőt.
2017. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előbb a védőnöt, házi orvost kérdezd. A fiam is csikorgatta a fogát álmában, amikor oviba került, szerintem is lehet szorongás. Ha bölcsis, a gondozónőket is kikérdezném.
2017. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Köszi a válaszokat, valószínű meg van az összefüggés, mert fürdeni se akart napokig, valami történhetett a kádba, de tegnap megtört a jég és bement az apukája mellé a vízbe, igaz sokat játszottunk előtte kint, láttam hogy fél szegényem. Most már nem dugja a kezét a szájába, nem ömlik a nyála. A fogcsikorgatás se olyan veszélyes, kezdi elhagyni szerintem.
2017. júl. 17. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!