Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenés esetén mi a teendő?

Hasmenés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

1 éves ikreimnek ma már többször is volt hasmenése, más tünetük (láz, rossz kedv, étvágytalanság stb.) azonban nincs. Inni is isznak folyadékot (a megszokott mennyiséget).

Biztosan nem fogzási dolog, ez a hasmenés attól nagyban eltér.

Ilyenkor kell valamit tenni? Vigyem őket orvoshoz vagy nincs értelme, ha már tünet nincs?

Köszönöm a segítséget!


2010. júl. 26. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha büdi, akkor vírus, ilyenkor hagyni kell ürülni kifele. Csak ugye figyelni kell a folyadék pótlásra, de amint írtad azzal nincs gond. Illetve Smecta port adhatsz nekik, és Normaflore. Ha nincs más tünet, és isznak eleget, akkor nem kell orvos.Egyszer nekünk is volt, dokinénit felhívtam és ezeket javasolta amiket írtam.
2010. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon büdös. :/

Gondoltam, hogy vírusos dolog lehet, de ezek szerint egy kis odafigyeléssel megoldható, hogy nagy baj nélkül megússzuk.

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél!

2010. júl. 26. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Figyelj a folyadékra, ha még 2-3 nap múlva is sűrűn kakil, és hígat akkor adj neki Smectát. A Normafloret mindenféleképpen add neki. Potolja az ásványi anyagokat, sókat.
2010. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még mindég én:), és persze jobbulást. Adhatsz még neki enyhe sós vizet, ha megissza.De a Normaflore kíméletesebb megoldás:) 17 hós kisfiú anyukája
2010. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2010. júl. 26. 16:56
 6/10 anonim ***** válasza:
SMEKTA por !
2010. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1-3. vagyok. Ha esetleg eszedbe jut, írd már meg, hogy jobban vannak-e a gyerkőcök:)
2010. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel is hasmenésük volt, úgyhogy a férjemet most ugrasztottam el Smecta porért. Ez mennyi időn belül hat és mennyi ideig kell használni?
2010. júl. 27. 09:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia első vagyok. A betegtájékoztatóban minden benne van, korára való adagolást illetően. Mivel ugye 1 adagot apránként kellett neki odaadni, 6-7 hónapos volt, így este már nem fosizott, illetve sűrűsödött neki. Másnapra már nem volt neki.
2010. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon remélem, hogy holnapra már nálunk is visszaáll a régi rend. ;)
2010. júl. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!