Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Trambulin. Nektek mi erről a...

Trambulin. Nektek mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

Számomra hihetetlennek tűnik. Ez tényleg igaz?

Lányom a barátnőjével szokott ugrálni és a rendezvényeken is szivesen használja a trambulint és az ugrálóvárat. A többi gyerek miatt tartottam eddig veszélyesnek.


2017. júl. 19. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyrészt egy olyan trambulin-parkos eset, mint amilyen a ligetben van, játszóházakban. nagy téglalapok egymás mellett, elválasztó háló, miegyéb nélkül. Másrészt olvad el az eset FB bejegyzését és az alatta lévő kommenteket, már amennyiben értesz angolul, ott azért konkrétabban ki van fejtve az eset alaposan körbe van járva a történet, illetve az egész eset és a lehetőségek. Eleve a cikkben linkelt képen szereplő trambulin vicces, mert marhára nem olyan típusról van szó, az említett fajta nálunk például 6 éves kor alatt nem is használható nyilvános parkokban legalábbis, otthonra meg eleve nem árusítanak olyan típust.
2017. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van max akkora esélye, mint hogy kilép az utcára és a fejére esik egy bálna. Na jó, nem: virágcserép. Sokkal sanszosabb például, hogy összefejel egy másik gyerekkel és letörik vagy visszacsúszik a foga. Mondjuk kétségtelenül annak kisebb a hírértéke.
2017. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én nem gondolom veszélyesnek. Már csak azért sem, mert tekintve, hogy minden apróságnak különböző EU-s szabványoknak kell megfelelni, tuti betiltanák, vagy korhatárhoz kötnék szerintem.

Az én fiam pl 5 éves, és nekünk van trambulinunk itthon, mert tsmt torna fejlesztőeszközként használjuk. Szerintem ott a kisfiúnak a csontozatával más probléma is lehet. Mert ha tényleg ennyire bajos lenne a dolog, akkor naponta hallanánk, hogy a gyerekek csontjukat törik.

Amíg nem tud ugrálni természetesen nem engedném, de inkább azért, mert az egyensúlyzavar meg minden miatt kibillenhet, leeshet róla.

Megfelelően használva szerintem nem jelent gondot... aztán franc se tudja már. 😕

2017. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam ilyen esetről, persze nincs kizárva, hogy valóban lehetséges. Annyit tudok, hogy sem az én gyerekeimnek, sem ismerősöknek sosem volt problémája a trambulintól vagy az ugrálóvártól. Nekem amúgy azért sántít a sztori, mert az én 3 évesemnek alapozó tornán is javasoltak trambulinos gyakorlatokat. Kötve hiszem, hogy gyógytornász előírná, ha alapból is veszélyes lenne.
2017. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Cikk alapján igazából nekem az volt az első gondolatom, hogy szenzációhajhász kamu írás. A hozzászólásokon lepődtem meg. Többen is írták, hogy történt ilyen spontán baleset, egy röntgen asszisztens is írt, ő be is tiltaná.
2017. júl. 19. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A szomszéd gyerek (már 8) egymagában törte el sikeresen a karját benne úgy, hogy műteni kellett és hetekig válltól az ujja hegyéig be volt gipszelve. Aztán mire újra rendesen tudta használni. Szét is szedték a szomszédék és többet nem rakják össze, pedig tavaly is volt nekik, akkor semmi baja se lett egyik gyereknek se.
2017. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom 8 évesen a talajon állásból hátra hajolt hídba. Sokadszor csinálta már. Nem tornaedzésen történt, a barátnőivel játszottak, mutogatták egymásnak, ki mit tud. Rosszul ért talajt és eltörte az alkarját.

Ezt is tiltsuk be?

Ha a gyerek önállóan rugaszkodott el, nem egy nagyobb társa rugóztatta az asztalt, amitől magasra repült a kicsi, akkor futás közbeni eleséstől is eltörhette volna a lábát.

Lehet, hogy mozgás, sport közben történnek balesetek, de ha a gyerekek egész nap ülnek vagy fekszenek, esetleg lassan sétálgatnak, biztos hogy nem lesz belőlük egészséges ember.

2017. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!