Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljes csődnek érzem magam....

Teljes csődnek érzem magam. Kisfiam 5 évesen elhízott. Teljesen diétás az étkezése, heti 4x jár sportra de csak hízik. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Lamtóz, glutén, tojás, cukor és nasi mentesen étkezünk már 2 éve. Az oviban nem eszik ebéd előtt elhozom bent nem eszik. Itthon a gyümölcsre is figyelek mit eszik tényleg semmi nasit nem kap rokonoktól sem. Úszásra és focira jár mellete minden nap bringázunk itthon. 121cm és 34kg. Ami látszik is rajta, csúfolták az oviban :(

A gyerekorvos már az ovi első évében kiakadt milyen jó súlyban van a gyerek akkor kezdtük el ezt a drasztikus étkezést mert gyorsan sok kilót szedett fel. Rossz példa előttünk anagyszülők akik túlsúlyosak. Nagyszülőkkel kettesben sosem volt, ha édességgel akarták tömni indultunk haza. 2 éve megy ez az étkezés, mozgás a férjemmel minket megviselt,de a fiúnk így is 14.kgot szedett fel.

Már nem tudom mit csináljak, endo dokinál a tsh rendben volt. Allergia vizsgálatok is negatívak voltak. Merre vigyem tovább? Törődjek bele hogy a nagyszülők génjeit örökölte a kövérsége?


2017. júl. 21. 09:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogyha eleve mentesen étkeztek, akkor az allergiavizsgálatnak nincs mit kimutatnia? Nálunk gasztroenterológusnak az első dolga volt erre felhívni a figyelmet...

Az is tény, hogyha speciális diétát csinálsz, akkor utána annyira elutasítja a szervezet, hogy valóban tüneteket fogsz produkálni, ha véletlenül becsúszik valami. Gyereknél semmiképp sem egészséges.


Érdemes lenne egy teljes hormonvizsgálat, nem csak tsh-t nézni, illetve vannak bizonyos zsírbontó gyógyszerek, amiket doki írhat fel, de gyereknél ezek veszélyesek, nem hiszem, hogy szedhető. De genetika ide vagy oda, ha nem eszik és sportol, mindenképpen fogynia kéne. Teljes kivizsgálásra menjetek el, ne csak egy-egy dolgot nézzetek meg.

2017. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

tudtad hogy a szénhidráttartalma egy gluténmentes kenyérnek több mint egy sima kenyérnek??attol igencsak lehet hízni...nem kell kimérni a kaját,hülyeség,ha a köret zöldség(nem krumpli) és sok húst,tejterméket,tojást eszik akkor nem fog hízni.laktózmentes diéta sem kell ha nem érzékeny rá a fiad,nem attól fog hizni hogy laktoztartalmut eszik.tojást birja?akkor ha igen,miért nem kap?az se hízlaló étel,és laktat is,szoval gyerekorvos nem értem miért javasolt ilyen eszement diétát.

a szénhidrátokat kerüljétek mint tészták(a gluténmentes is) krumpli,fehér rizs,péksütik,és minden fehérlisztes dolog.ha keveset eszik és nem kap "átlagos" ételeket a szervezet raktározó üzemmódba kapcsol át,főleg hogy a sporthoz kell az energia és emiatt is hízhat.egy probát megérne,ha igy is hizik diéta mellett nem mindegy??én ilyen étrenddel mint fentebb irtam 3 honap alatt fogytam 10 kilot és nem méregettem miből mennyit eszek,amennyi jólesik....ha kérdésed van irj privátban nyugodtan

2017. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó nagyon jól irja a mentes etelek nem egyenlok azzal h diétásak.. sőt a legtobb jobban hízlal
2017. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

Lehet,hogy a gyerekorvos mondta,hogy mindenmentesen étkezzetek,de ez a gyerek

számára veszélyes!

Már nem azért,de ebbe belegondolhattál

volna...

Nem kell minden hülyeséget elhinni az

orvosoknak sem...

Én mindenképpen elvinném ahová csak lehet,

nem törődnék bele,mivel ha valóban normális

mennyiséget eszik,nem nasizik és még sportol is,nem hizhatna ennyit...

2017. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
98%

Azt írod 2 éve így étkezik, mégis hízik. Akkor láthatóan nem használ ez az étrend, nem?

És igen, a diétás ételek sokszor jobban hízlalnak. Pl a cukor mentes joghurt jóval zsírosabb stb.

Vizsgáltasd tovább, mert hiába hajlamos a hízásra, ha mozog és jól étkezik nem szabadna túlsúlyosnak lennie.

2017. júl. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Én is sokat híztam gyerekként, aztán tini koromban derült ki hogy inzulin rezisztens vagyok. Ez igencsak megmagyarázza a hízást, javaslom hogy menjetek vissza az endo dokihoz és kérjetek cukorterheléses vizsgálatot inzulin rezisztenciára.
2017. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
csak egy példa: krumpli!! mindenmentes,mégis hizlal ha ezt adod köretként a vasárnapi hús mellé...gyorsan felszívódó szénhidrát és ahogy előttem is irták ettől igencsak ingadozhat a cukra ami nem tesz jót neki.még mindig tartom hogy nem kell grammozgatni neki,mert ha csinálsz neki pl halat és mellé brokkolit,ehet amennyit akar,nem fog hasonlo kajáktól elhízni,de irhatok csirkét is friss salátával,vagy lecsó és hasonlok....köszönöm hogy előző válaszomnál egyetértettetek.
2017. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

7 éves kislányom gluténérzékeny. A biopszia előtt tilos volt diétázni, mert akkor fals eredményt mutat. Ha ennyire mentesen eszik, nem is csodálom, hogy nem mutat semmit az allergiateszt. A gluténmentes dolgok sokkal jobban hízlalnak, mint a hagyományos ételek. Kislányom 3 hónap diéta alatt (akkor derült ki), hízott 3 (!!!) kg-ot. Ennek egy része biztos a gyógyulás folyamata, egy része pedig a gluténmentes termékek szénhidráttartalma miatt van. Mondjuk rá ráfért.

Ha ennyire megvontál tőle mindent, akkor érdemes lenne egyesével visszaterhelni, és megvizsgálni, hogy mitől jön elő esetleg érzékenység. Aztán meg normálisan etetni azt a szegény gyereket. Egészségesen, de normális ételeket adni neki.

2017. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Vszeg zugevő.


Tojás KELL, cukor kismennyiségben KELL, glutén is... kínzod a gyerekedet és olyan hiánybetegségei lesznek, hogy húha.


Amúgy meg el kell menni endokrinológushoz!

2017. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%
Elsősorban meg kéne nézetni az anyagcseréjét. A glutént nem vonnám meg, ha nem érzékeny rá, bár mi nem nagyon eszünk kenyeret, maximum. 1 szelet naponta! Nem grammoznék, inkább zöldség nyersen, tojás, hús nem gond, tejtermék is mehet, 1,5 százalékos tej pl. Sajt, natúr joghurt, a cukrot is kerüljük, de a gyümölcsben is van! Én anyagcsere problémára gondolnék, ezt kéne megnézetni!
2017. júl. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!