Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka, hogy a mai 10-12...

Mi az oka, hogy a mai 10-12 éves kisgyerekek olyan mocskos a szája, mint a kocsisnak?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom a minap teljesen ledöbbentem.

A buszon ült mellettem egy 8 fős csoport akik kb. az említett korosztályt képviselhetik. Nem voltak cigányok és elég korrektnek tűnt a szociális helyzetük is.


Telefonoztak, beszélgettek és minden harmadik szavuk B,K illetve G betűs és nem volt velük felnőtt kíséret.


Tudom, nem az én dolgom de nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne szóljak oda emiatt.


Honnan tanulják ezt?

A szülőktől?

A ,,YouTuberektől"?

Esetleg máshonnan?


Nem nevelik őket a szülők? Ennyire nem foglalkoznak velük? Akkor az ilyennek minek gyerek? Csak mert szokás?


Oké, én sem vagyok szent, meg tudom cifrázni alkalom adtán, na de könyörgöm egy 10 éves kisgyerek szájából aki tegnap szinte még járni se tudott ez több, mint sokkoló.



2017. júl. 22. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

"Akkor az ilyennek minek gyerek? Csak mert szokás?"

Igen. Mert ha valaki felvállalja, hogy nem akar gyereket, akkor azt elátkozzák, mindennek elhordják. Íme a végeredmény!

2017. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy otthon még egy hülyét sem mer mondani, de az osztálytársak között ez olyan menő. Legalább is azt hiszik.
2017. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk már az ovisok is úgy beszélnek hogy párszor földbe gyökerezett a lábam.


Hol tanulják?

Tv: mesék, vagy akár a reklámok, filmbemutatók

szülők, rokonok

pedagógusok

egymástól

elég ha csak végigmennek az utcán


Azt se mondanám hogy a szülők nem nevelik, a gyerek sokszor dacból így beszél, vagy ha a szülő nem látja.

2017. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tanulják ezt?

Iskola, hétköznapi élet, családtagok, BÁRHOL...

Nem nevelik őket a szülők?

Lehet nevelik, és csak iskolában meg haverok kedvéért ilyen nagy a szájuk. Ismerősöm is hasonló volt gyerekkorában :D

És vannak szülők, akiknél meg egész nap áll a bál, a gyerek meg eltanulja tőle a 'szép' szavakat egy-egy veszekedésből, aztán meg lehet csodálkozni, hogy miért ilyen mocskos szájú.

2017. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Primitìv, undorító Cartoon network mesék + a mai szülők többségének luxus nevelni, nehogy sérüljön az önálló kis lénye lelki világa. Vagy a szülők is így beszélnek. Egyre több a kisebbség is, akiknek szókincse ez : g.e.c.i, f.a.sz.sz.o.p.ó, stb.

Szerencsére nálunk külföldön értelmes szülők értelmes gyerekei vannak többségben.

2017. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Én is így beszéltem a barátaimmal, mindenki így beszélt, én meg örültem, ha beolvadhatok, meg kicsit örültem is, mert felnőttes lázadós volt. Nekünk tiltva volt, a szüleink pedig folyamatosan undorítóan beszéltek.


Tudtam, hogy csak nálunk elfogadott, másoknál nem használtam. De jó volt egyébként elsőre, nagyon sikerült kiadni a dühömet vele, halál nyugodt lettem egy egy káromkodás után.

2017. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Mert még nem tudják mennyire undorító ha így beszél egy ember.
2017. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Megtanulják a hétköznapi élet bármely területéről (otthon, iskola, filmek, utca...).


A szülők nem nevelik őket, max. rá szólnak otthon, hogy "Döncike, nem szabad csúnyán beszélni." és ennyivel le is tudják, nincs következmény, és Döncike ilyen impotens szülők mellett nő fel, és a végén az ő fejükre is rászArik.

2017. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem eri meg veluk foglalkozni. Ezeknek ebben a korban ez a meno. Aki a legcsunyabban karomkodik,az a jampi gyerek. Par ev mulva meg az lesz a meno ha drogoznak,isznak,stb. Aztan majd 20-25 evesen nem kellenek kutyanak se,apuci meg anyuci meg a gyerek is neznek nagyokat hogy talan maskepp kellett volna. Nagy reszben a szulo erdeme,hogy milyen a magatartasa a gyerekenek. Ott van egy kozosségben,lehet elsodorja annak a viselkedese. de kovetkezetesnek kell lenni minden helyzetben.
2017. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem csak a maiak, a 90-es években is volt egy rakás ilyen.
2017. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!