Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért visítoznak, ordíbálnak...

Miért visítoznak, ordíbálnak ennyire mostanában a gyerekek mint az őrültek, régebben nem volt ennyire sok a csoportosan visítós gyerekek száma?

Figyelt kérdés

Nem csak nekem tűnt fel,hanem körülettem még nagyon soknak, anyáknak is,szóval itt nem gyerekutálókról beszélek,én sem vagyok az,de azt tapasztalom hogy sokszor a szülők többet lesik a telefonjukat mint a gyereküket a téren,játszin is és alig szólnak rájuk.


Ami itt megy a házunknál is egy ideje az már katasztrófa. Mi is kiabáltunk kiskorunkban nyilván,habár én emlékszem hogy igen szigorúan ránk is szóltak akkor,de ez már nem normális hogy egész nap csak az üvöltést hallgatjuk. Az egyik anyát is hallottam hogy rászólt a gyerekére,hogy egész nap ordibálsz,had már abba, az meg csak röhög rajta.



2017. júl. 23. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Mindig is voltak ilyen gyerekek és mindig is voltak ilyen szülők. Nem most ütötte fel a fejét ez a dolog.

Mindig is voltak olyan szülők, akik tudták kontrollálni a gyereküket és voltak, akik meg nem. Akik rendesen foglalkoztak a gyerekükkel, míg mások meg nem.

Csak régen nem az okostelefont nyomkodták, hanem mást csináltak, a gyerekükkel meg ugyanúgy nem foglalkoztak.

Valószínűleg téged most kezdett el ez zavarni akármi miatt és azért tűnik úgy, hogy ilyen régen nem volt. Lehet, hogy amikor te voltál gyerek, akkor rólad és a környezetben élő gyerekekről ugyanezt gondolták. Mármint nem azt, hogy rosszak voltatok, hanem hogy hangosak voltatok. Meg megint más gyerekekről meg kifejezetten azt, amit te leírsz.

2017. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Csak találgatni tudok. Lehet hogy ma elfoglaltabbak a szülők, van okostelefon meg internet is ami lefoglalja őket. A gyerekek meg visítozással próbálják felhívni magukra a figyelmet hogy foglalkozzanak velük.

Mikor én voltam gyerek akkor apám még természetet is járt velem, anyám meg játszani is szokott velem. Ezért eszembe nem jutott kiabálni, hisz a két szülő nem kutyát nevelt, nem a szomszéddal versengett mert 10 cm-el magasabb háza volt, hanem a gyerekével foglalkozott.

2017. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Régen is voltak aktív és csendesebb gyerekek. Mi óvóda és iskola között laktunk és mindig, kisgyerek kormotól kezdve emlékszem, hogy amikor szünet volt akkor mindig lehetett hallani őket.

Annyi a különbség, hogy régen nem volt internet ahova kiírhatták és megvitathatták.

Amúgy meg az idő sok mindent megszépít és elfeledtett. Annyira nem kedvelem amikor egy idős néni előadja, hogy ő sose csinálta ezt vagy azt a gyerekével. Ilyenkor csak bólogatok, hogy persze persze, 10 év múlva én is ezt fogom mondani, mert nem a rossz a jellemző így könnyen a feledésbe merül.

2017. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
nevelés, odafigyelés hiánya
2017. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Oké, köszönjük. Már hiányzott a bezzegazénidőmbenezés. "Képzeld kisfiam, az én időmben nem voltak fegyelmezetlen kölkök, mert akkor a szülők a nadrágszíjjal adtak hangsúlyt a mondanivalójuknak, a tanárok meg bármikor adhattak körmöst. Az én hátsómon is nem egy fakanál tört el! Szóval most menj a sarokba kuroricán térdepelni, vagy akkorát lekeverek, hogy csak úgy zúg majd a füled!!!"

Bocs, de már elég unalmas.

2017. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
☺️ erre azt tudom mondani: az anyósom mindig azzal jön, hogy az ő fiai soha, de soha nem voltak fegyelmezetlenek....mèg a fèrjem is röhög rajta, nem mama soha(csak kb.leordította a vakolatot a falról, úgy üvöltött velük. Nyilván, mert olyan jól viselkedtek) ... 😂
2017. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Bocs,de egy játszótéren mi a nyavalyaert kellene raszolni egy gyerekre,ha semmi veszelyeset nem csinál,csak annyi a bűne,hogy hangos..a gyerekek hangosak...sok gyerek egyutt meg hangosabb..elvezik a jatekot,kacagnak,sikitanak,vidamak...írom ezt úgy,hogy nekem csendes,csoppet sem harsány gyerekeim vannak,de a játszótéren pont nem hinném,hogy baj,ha hangosak..
2017. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, az én időmben. Nem izgat hogy kinek hiányzott és kinek nem, ettől függetlenül kicsit jobban liberalizálódott a gyereknevelés átlagban én úgy látom. A szülőket és gyerekeket is magába szippantó médiakommunikációs eszközök pedig szintén hatással vannak erre ami most történik. Már nem lehet rászólni sem más gyerekére,mert rohannak a szülők, feljelentést tesznek stb. hogy én hogy képzelem. Nem baj ha folyamatosan hógolyózzák az ablakomat,nehogy szóljunk mert még megsérül a gyermek lelkivilága.
2017. júl. 23. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Elkanyarodtál... A hangoskodás meg az ablak hógolyózása teljesen más! Ne akard már egy kalap alá venni!
2017. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Én meg a spenótot nem szeretem. Érdekel valakit? Nem. Ahogy az sem, hogy neked mi a fene bajod van a "mai" gyerekekkel.
2017. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!