Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztetek már úgy hogy nem...

Éreztetek már úgy hogy nem szeretitek az egyik gyereketeket? Vagy nem úgy ahogy a többit?

Figyelt kérdés

Mitől alakulhat ki ez az érzés? Lehet ellene tenni valamit?

Gyönyörű, okos 3,5 éves kislány. Tervezett baba volt. Nem egy akaratos hisztis gyerek.2 testvére is van, de csak nála van ez az érzés. Nem azt mondom, hogy nem szeretem, inkább nem úgy mint ahogy a többi gyerekemet.

Erről senki nem tud. Ugyan úgy viselkedek vele mint a másik kettővel.

Régen vigyáztam a gyerekekre, diákmunka gyanánt, szerettem azokat a gyerekeket, de nem volt olyan szoros kötelék, ezt érzem a lányom iránt is.

Senki nem vette még észre, mindenki irígyli milyen jó a kapcsolatom a gyerekeimmel, milyen jólneveltek, szerethetőek. Azt sem vettem még észre, hogy a lányom észlelné ezt.

Leírni is nagyon nehéz volt ezt... még így névtelenül is :(

Valaki hasonló cipőben?



2017. júl. 18. 18:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
A másik kettő fiú?
2017. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Érdemben sajnos nem tudok segíteni (nem vagyok ilyen helyzetben), de szerintem a legelső teendő az, hogy kiderítsd mi okozza ezt az érzést.Mi az oka annak, hogy másképp szereted őt mint a másik kettőt.
2017. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Egy nővére és egy öccse van. Sajnos születése óta ez van, kezdetben reméltem, hogy csak szülés utáni depresszió, de nem :(

A kicsi nem volt tervezett, rettegtem is, hogy vele is ez lesz, de nem. Őt első perctől azzal a rajongással szeretem ahogy a nagylányom és ahogy egy anyának szeretnie kell a gyerekét.

2017. júl. 18. 18:26
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Olyan volt, hogy az egyikre épp haragudtam, de attól még ugyanúgy szerettem, csak pillanatnyilag nehezebb volt.
2017. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok tényleg az okra kellene rájönni.Nehéz tethesség volt vele, esetleg komplikált szülés?Vagy sírósabb volt mint a másik kettő?
2017. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem. Egyáltalán nem. Nagyon várt baba volt. Nem volt nehezebb szülés mint a másik kettő. Ahogy rám rakták egyszerűen nem jött a bumm ismét anya lettem érzés.

Azt hittem csak fáradt vagyok és majd jön de nem.

Azóta is minden nap eszembe jut, hogy kiért lehet, de semmi :(

2017. júl. 18. 18:37
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Középső gyerek.... Nem olyan okos, ügyes, mint a nagy, és nem olyan cuki is ártatlan, mint a kicsi. Elég sok ilyen van világban, bár a szülők nem igazán szokták bevallani, csak a gyerekek érzik. Olvass utána : középső gyerek szindroma néven ismert
2017. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
3 hónapos a kicsi, a lányom Januárban lesz 4 és születése óta így érzek. Akkor meg ő volt a kicsi, 3 hónapja középső gyerek.
2017. júl. 18. 18:47
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Gondoltál már rá hogy felkeress egy szakembert, aki segít felderíteni miért lehet így?
2017. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék erről senkivel beszélni főleg nem agyturkásszal. Így név nélkül oké, de amúgy nem.
2017. júl. 18. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!