Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Hül. E p. csa, menjetek...

"Hül. E p. csa, menjetek innen"- egy ilyen után mit reagálnál?

Figyelt kérdés

A 7 éves unokatestvérem mondta ezt nekem... A szüleivel mamáéknál laknak az emeleten, ezért ha megyünk a nagyszüleimhez a lányunkkal (3 hónapos), általában ő is ott van.

Az utóbbi 2-3 hétben kezdte el, hogy hisztizik, kiabál és visít, ha ott vagyunk és semmi nem jó neki. Ma délelőtt is ott voltunk a picivel és megint lett egy hisztirohama, elkezdte lökdösni és rugdosni a babakocsit és teljesen idegbetegen rám mutatott és a fent mondatot mondta... Az anyja ezt végignézte, de semmit nem szólt, csak hogy mostanában ilyen és hogy szerinte ez az iskolakezdés miatti stressz miatt van.


Nagyon jó kapcsolatom volt amúgy a kislánnyal, egy éven át pl. én hoztam haza az óvodából és velem volt mindig délutánonként. Ez teljesen szívességi alapon volt, soha egy forintot sem kértem a benzinbe, vagy ha ovi után beültünk sütizni, fagyizni, hamburgerezni. A terhességem alatt is mondta, hogy mennyire várja a babát, meg mesélte, hogy majd miket fog vele később játszani. Ezért is lep meg most ez a viselkedés... Meg az, hogy az anyja rá sem szól, csak nyugtatgatja.


Igazából ők ezek után már annyira nem is érdekelnek, de a nagyszüleimet csak nem fosztanám meg ezért az unokázástól. De a kislánynak szabályosan hisztirohamai vannak, ha ott vagyunk. És nem megy fel a szobájába, vagy valami. Nem, ott van és vergődik, amíg haza nem indulunk.


2017. júl. 25. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Megmondanám a kislánynak hogy oké, megyünk, de akkor se a születésnapjára, se névnapjára ne várjon minket. A nagyszüleidért eljönnék kocsival, és elvinném őket az unokájukhoz inkább, de egy ilyen hisztigép miatt nem veszélyeztetném a gyerekemet. Főleg ha a kedves szülők nem hajlandóak lépni az ügyben.
2017. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Féltékeny. Olvasd vissza mit írtál és te is látni fogod.
2017. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
oké hogy féltékeny de akkor is le kell állítani, így nem viselkedhet, mert kárt tesz a babában. Én jó darabig nem vinném oda a kicsit, sőt ha egy mód van rá én se mennék.
2017. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mi is gondoltunk arra, hogy féltékeny.

Ezért is volt, hogy csak egyedül mentem és csak vele játszottunk. Akkor azért kezdett el sírni, mert kihúztam a kedvenc kártyáját a játékban. Vagy mert olyan színnel rajzoltam, amivel ő akart...

És ezek olyan hisztik, hogy veri az asztalba a fejét, vagy fetreng a földön.

2017. júl. 25. 14:35
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelmű féltékeny a picire, írtad is milyen jó volt a kapcsolatotok, hogy mennyi közös élményetek van most ott a pici baba ez megszűnt neki veled, és hát még ha hülyén is hangzik túlságosan szeret téged és mérges a picire hogy miatta vége a sütizéseknek,veled töltött programoknak, már nem ő a van a középpontba neked.

Én leülnék beszélgetni vele hogy attól hogy ott a baba őt is nagyon szereted és majd elhozod iskolából valamikor (pl addig nagyszülők babáznak) és elmehettek akkor megint közös programokra, és ha az anyja nem beszélget el vele akkor te magyarázd el neki mit jelent a tisztelet és neked milyen rosszul esik ha így beszél veled.

Már nagylány,meg fogja érteni.

2017. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Milyen iskolakezdési stressz bameg júliusban? -_- Egy 7 éves már ehhez nagy. Ha féltékny az unokatesóra, ha nem, ez megengedhetetlen. Anyukájának szólnék, hogy kezdje el megnevelni, de sürgősen. A nagyszülőkkel meg menjetek el fagyizni, és ott beszélgessetek,amíg le nem higgad a kis hisztérika.
2017. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

A kislány féltékeny, ez a kisebbik baj. Az anyja b@ssza nevelni, ez a nagyobbik. Így neked kell elmagyarázni neki, hogy ahogy őt szereti az anyja, te is úgy szereted a gyereked, és rosszul esik a viselkedése, illetve rosszat csinál. Meg fogja érteni, hogy szereted őt ugyanúgy, mint előtte.

Az anyjához is lenne mondjuk pár szavam. Ha az én gyerekem viselkedne így, nem hagynám szó nélkül.

2017. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Egy probléma van itt, az a kislány nincs megnevelve. Egy 7 éves már ne vergődjön.

Ha az én gyerekem ilyet csinálna vagy mondana, biztos hogy jól helyre tenném.

Vhogy az anyjával kellene megbeszélni, hogy keményebb legyen.

Lehet, hogy stresszel a suli miatt, ez is érthető, de ha ő ezt még 7 évesen nem tudja kezelni, ami amúgy furi, akkor a szüleinek kell neki ebben segíteni ,nem neked.


Németországban élünk, rengeteg az arab, egyszer a játszón egy szintén 7 év körüli kislány, kis görcs volt. Elkezdte ütni a 2 éves fiam, felkaptam ,odavittem az anyjához, elmagyaráztam mivan, az még nézett rám tág szemekkel, hogy nicht verstehe.

Azért álljon már meg a menet, viselkedni tudni kell egy 7 évesnek.

Persze a fiam csak állt ott némán, nem értette, hisz nálunk nem divat a verekedés.

Ha az anyja nem, én tuti kiosztanám.

2017. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

És te tűrted,hogy rázza a babakocsit,benne a 3 hónaposoddal? Meg ezt a szöveget? Megfogtam volna a csuklóját úgy,hogy roppanjon,és rásziszegtem volna hogy 'ezt most csináltad utoljára!' Ha az anyja nem zól rá,azt is hagyni fogod,hogy megverje? Ok,hogy féltékeny,de bántani kkor sem szabad egy babát. Nálunk most született kitesó,pont 7 éves a nagyobbik. 2 szabály van:

-nem vehette fel,amíg pici volt(most 11 hónapos)

-lehet féltékenyenek lenni,irígykedni,haragudni,DE BÁNTANI NEM SZABAD,MERT AZT KAPJA VISSZA,AMI A KICSIVEL TETT!!!

Ugyanis a 11 hónapost nekem kell megvédeni,akár a saját tesójától is.

Látszik,higy neveletlen kis majom a gyerek,azt hiszi,neki mindent szabad. Nem tanította meg senki arra,hogy a tetteknek következménye van. A HP-zásnak pl az,hogy nem lát,amíg bocsánatot nem kér. De ha bármit megtehet következmények nélkül,ne várjátok,hogy egyszer csak megszentül.

2017. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Remélem azt tudod, hogy a jelzőt rád nem az ujjából szopta. Keményen elővenném az anyját.
2017. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!