Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiam semmi mást nem...

3 éves fiam semmi mást nem eszik fött ételnek mint mirelit halrudacskák és rosejbli. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltunk de ha mást adok csak a szájában tartja és nem nyeli le. Már hónapok óta ez megy. Zöldségröl nem is álmodok! Még pürésítve se nyeli le! Meddig lesz ez így? Nálatok hogy volt?
2017. júl. 28. 17:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
próbáltál pl spaghetti extra zöldségekkel (pürésítve) vagy lasagna szintén pár rejtett zöldséggel? ezeket általában szeretika gyerekek. illetve mennyi nasit eszik egy nap?
2017. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
Egy ideig ne adj neki fött ételt (semmi baja sem lesz töle, a fött étel nem szükséges feltétlenül!), hanem amiket egyébként eszik - szendvicsek, saláták, stb. Egy idö múlva kimegy belöle ez az ellenérzés és utána megint kezdhetsz neki adni abból, amit ti is esztek - de akkor is vagy megeszi, vagy kap megint nem-fött ételt, halrudacskát meg sült krumplit ne, az eleve nem igazán tesz jót egyetlen gyereknek sem.
2017. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%

Cukkinit a csokissütibe!


Banánt a palacsintába!


Van spenóttal töltött halrudacska is.


Egyébként az én gyerekem sosem evett mondjuk levest vagy főzeléket, kb féléve lefogom(3éves) és beadagolom neki a leszűrt húsleves levét, mintha gyógyszer lenne, kb havonta 2-3x. Azt mondom jót tesz a pocaknak. Csak az első kanállal kell belenyomni, utána magától kéri. Ha eléteszem ugyanazt egyből nem kell neki.

2017. júl. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem eszi a zöldséget sehogy se. Ha meglátja vége. Nem szereti a tésztát se :( gyümölcsöt pürésítemem kell hogy megegye. Nem nassol nem adok neki. Vacsora elött pár órával semmit se adok hogy éhes legyen. Az is mert a halrudakból megeszik 4-et sok rosejblivel. Aktív is egész nap.
2017. júl. 28. 17:55
 5/27 anonim ***** válasza:
55%
Kedves utolsó Te normális vagy? Lefogod es belenyomod a levest? Úristen ez már beteges
2017. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%
Csak arra az egy falatra fogja le aztán irta h kéri magától :)
2017. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%

Fu szegeny gyerek. Levesterror..


A zöldségeket en ugy szoktam hogy osszepürésítem es belekeverem a kajába. Eddig nem buktam le.. Olyasmikbe amit irtak felettem pl.milanoi meg lasagne de pl krumplipürbe bmit el lehet rejteni.

2017. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%

Rá kellett guglizzak, hogy mi az a rosejbli. :D


Amúgy nálunk is volt ilyen, elvittem orvoshoz, csináltunk egy teljes vérképet, minden rendben volt. Doki azt mondta, azt kell neki adni, amit megeszik. :D

2017. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

Pont így nyomom bele a köptetőt és az antibiotikumot is babakora óta. Ti nem? A leves és a gyógyszer is jót tesz neki, a leves még annyival jobb, hogy finomabb az íze, mint a köptetőnek.


Egyébként írtam, sem főzeléket nem evett soha(hozzátáplálásnál sem, kilökte a szájából és üvöltött), sem levest. Szilárd ételből is válogatós nagyon, kb 8 féle ételt eszik meg. Kell a meleg étel a pocakjába, na meg a leves lazít a székletén is, hamar jobban érzi magát tőle. Úgy érzem jót teszek vele, nyilván 2 és fél éves koráig mindent kipróbáltam, mielőtt ehhez a módszerhez folyamodtam.

2017. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is ra kellett guglizni. Nem tudom miért fura az ha ezeket adtad ezeket eszi meg. En se választanám a sultkrumpli meg a rántott zsíros szénhidrátbomba hal helyett a párolt zoldseg natúr csirke (vagy natur hal) kombot ha par eves lennek.
2017. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!