Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szalmonella esetén nincs kezelés?

Szalmonella esetén nincs kezelés?

Figyelt kérdés

Magas lázzal, folyamatos hasmenéssel vittem orvoshoz a gyereket.

Egy hét mulva kiírt, hogy mehet bölcsibe.

Ehelyett bevittem kórházba, kapott infúziót (ásványi anyag potlás)és még egy hétig ment a hasa.

3. héten amikor már eszik, és kb helyre is állt az emésztése, jött meg a korházi vizsgalati eredmény, miszerint szalmonellás volt.


Most komolyan ez így megy az egészségügyben, hogy 1. háziorvos nem rendel el vizsgálatot, elküldi bölcsibe

2. Amikor a gyerek joformán lefogy teljesen és javul, akkor jön meg egy eredmény hogy mi baja

3. Mellesleg semmivel az égvilágon nem kezelték (csak itatás, lázcsillapitás)


2017. júl. 30. 23:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kérdés lett volna a vége*
2017. júl. 30. 23:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Jo reg vtam szalmonellas de emlékeim szerint infuzioztak es nekem sem derül ki csak miután megjött a tenyésztés. (viszont addigra meg mar nem voltam rosszul)


[link]

2017. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van kezelés, antibióval irtható a szalmonella, E.Coli meg Listeria kóroki is.

A vírusnál van az, hogy nincs mivel kezelni, csak a tüneteket, aztán az immunrendszer legyőzi a kórt.

2017. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot adnak ra, DE a tenyesztes eredmenye 4-5 nap, es addigra altalaban magatol meggyogyul.

Infuzio kell folyadekotlaskent ha szukseges.

2017. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Es ugy általában mikor kezdik el a kezelést.

Holnap megyunk az orvoshoz amikor már kb jol van, most antibiotikumozni fogja ezek után..?

2017. júl. 30. 23:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, Kérdező. Ha a betegség súlyos, általában azonnal adnak széles spektrumú antibiót, ami a legtöbb kóroki ellen hatékony. Aztán ha megérkezik a tenyészet, célzott antibiót kell szedni megadott ideig.

Enyhe esetben megvárják a tenyésztést.

2017. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy nem tűnt enyhe esetnek.


De köszönöm a válaszokat

2017. júl. 30. 23:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk 3eve kórházban a fiammal szalmonella miatt.Nem kivanom senkinek azt a szenvedest.Ott mindjárt megmondták,hogy fertőző hasmenés és infúziót,antibiotikumot kapott.Az eredmény nekünk is csak akkor jött meg,mikor már otthon voltunk és mentünk kontrollra.Aztan hetente kellett kontrollra járni,amíg negatív nem lett az eredmény.Addig iskolába sem mehetett.
2017. júl. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én gyerekem szalmonella volt, ő sem kapott kezelést a folyadekpotlason kívül. 2 éves volt, addigra már 4 antibiotikum kuran volt túl más betegség miatt: az orvos azt mondta, a baktérium ki fog így is urulni a szervezetből, ne terheljük újabb antibiotikummal.

Sajnos a baktérium kitenyeszteshez idő kell, az nem megy egy pillanat alatt. A háziorvosnak meg nincs eszköze hozzá.

2017. júl. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szalmonellára NEM szabad antibiotikumot adni a protokollok szerint (bár baktérium, és van rá szer), ugyanis elősegíti a tünetmentes hordozást. Vagyis antibió nélkül gyorsabban(!) gyógyul, egyébként meg a gyereked kis biológiai terroristává válik. Csak támogató terápiát alkalmaznak (infúzió), kivéve a súlyos, szóródott esetekben, de az ritka és nem az egészséges emberekben fordul elő.


Az orvos amúgy egyáltalán nem járt el rosszul, vírusos eredetet feltételezett, a szalmonella ennél jóval ritkább. Márpedig szalmonellás és vírusos fosás között nem igazán szokott lenni különbség sem kinézetben, és gyakran lefolyásban sem, csak tenyésztés után... Tenyészteni pedig meg nem lehet mindenkinél rutinszerűen (ahogy a piros torkot sem oltják le rutinszerűen), mert marha drága és felesleges, és a fosások többsége 1-2 héten belül simán elmúlik akármi okozza.

2017. júl. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!