Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire jellemző egy 20...

Mennyire jellemző egy 20 hónapos gyereknél, hogy felismer 4-5 színt, elkezdi számolni az ujjait? Ez gyakori ebben az életszakaszban?

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Van amelyik igen, van amelyik nem. Nem kell osszemeregetni oket.

Ismeros kislany ket evesen felismerte a betuket, es ezt mondta: a mint alma. B mint bohoc. Csak lestem.

Ettol , ( meg amit irtal), meg nem lesz zseni a gyerek.

2017. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Akivel foglalkoznak, normális.

1,5 évesen már két szint kulom tudnak csoportositani, a forma szerinti megkülönböztetés még profibban megy.


20 hósan nemhogy 4 szint eltudnak különiteni, de már a szavakat is hozzárendelik. Piros, kék, stb


Akivel nemigen foglalkoznak, csak pl együtt teregetnek, azok nem tartanak ott ahol képesek lennének rá.

2017. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Kettesnek igaza van, viszont ezzel semmi elonye nem lesz. Ha 1,5 evesen , vagy 3 evesen tudja a szineket, attol meg nem lesz elorebb az eletben. Egyebkent olyanokat tudnak mar, hogy csak lesek neha ( 2 evesem van )
2017. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Enyém 18 hónaposan már ismerte és meg is nevezte a színeket, számokat, formákat. 20 hónaposan már helyesen ragozva hosszú mondatokban beszélt, és a környezetemben még sok gyerek volt így, úgyhogy annyira nem ritka, de nem is ez az általános.
2017. aug. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Igen, viszonylag. Nem általános azért, de a kisfiam és a szomszéd kislány is kb itt tart ennyi idősen. A beszéddel függ össze, aki nem beszél, az is felismeri a színeket, csak nyilván nem mondja. A számolás meg olyan náluk, mint egy mondóka.

Van, amelyik baba hamar beszél, van, amelyik nem. Szerintem nem számít sokat a jövőre nézve, állítólag én nagyon korán beszéltem, mégsem lettem zseni, de még csak kiemelkedően jó sem valamiben.

2017. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fiunk pl a színeket, formákat tudta ennyi idősen, számolt is húszig, ennek ellenére ezeken kívül alig volt 20 szava (azok közül is pár saját kitalált szó volt). 2,5 évesen kezdett beszélni. Igaz, akkor nagyon gyorsan és nagyon helyesen.
2017. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!