Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 3 eves fiam...

Mit tegyek ha a 3 eves fiam csak 1,2 fele etelt hajlando megenni?

Figyelt kérdés

Etvagya van, mert joizuen eszik. Huslevest, tesztat csak ugy siman ez a kedvenc,csirkehust barmilyen formaban, krumplit, danonino ivojoghurtot, sajt.

Neha megkostolja a zoldseglevest is, de mas semmilyen levest nem akar enni..tepsis hust keszitek teszek zoldseget is, de a zoldseget nem eszi meg. Gyerekorvos szerint ne eroltessem, beszedtunk egy adag marsalokcskak vitamint.

En neha ki vagyok borulva, hogy nem eszik valtozatosan. Egeszseges vidam gyeSat.

Esetleg valami otlet, hogy hogyan keszitsem, tudnam ravenni. Koszonom


2017. aug. 5. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Az orvosod idióta. Egy mesterséges sz@r kapszula hogy érne már fel a zöldségekhez ? Ha éhes a gyereked, akkor megeszi. Csak van annyi esze, hogy nem hal éhen. Gondolom nem fogyatékos.
2017. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egeszseges, vidam gyerek
2017. aug. 5. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Első ilyen fszságot is csak az ír, aki még nem látott rossz evő gyereket...

Kérdező, sok mindent nem tudsz tenni, mégse nyomhatod le a torkán. Kínáld mindig, próbáld trükközve csempészni a kajába a zöldségeket, legyen színes, guszta, mosolygós fej kirakva belőle stb. Hátha. Ha így se megy, akkor tényleg az van, hogy adj neki vitamint, majd elkezd egyszer enni rendesen.

2017. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vicces formákban rakod ki a zöldséget?

Gyümölcsökkel h áll?

A húslevesből se eszi meg a zöldséget?

Azért több olyan gyereket ismerek, akik sokkal kevesebb féle ételt eszik. Nyugi. Erőltetmi tényleg nem jó. Főleg ebbben a korban már csak azért se fogja megenni. Látja h ezzel idegesít téged. Lehet h már most direkt csinálja. Ha nem eszi hát nem eszi.

Édességet kap?

Ha igen akkor max annyi h ha megette a zöldséget akkor ehet édességet.

De ha eddig nem kapott nehogy most kezd el!

2017. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt főzz olyat ami szeret. Az enyém pl utálja a krumplit. Volt hogy a tányérjára raktam főzve, azzal hogy amig azt nem eszi meg nem kap mást. Leette a hust, krumplit ott hagyta, este 10ig semmi mást nem kapott aztán megsajnaltam rajottem hogy ez nem jó út, csak megutálja az evést. Ezért feladtam az elveim és eljezdtem ugy elkesziteni mindent, ahogy szivesen eszi: a nyers zoldsegeket hosszu rudakra vágom mjnt ha ropi lenne. A krumplit sutom a tokfélékből tócsit csinálok. A ceruzababot pici olajon sutom ropogosra. A céklát ecetesen szereti ezért azt ugy csinalom meg.

Mjndezek ellenére van hogy egy élelmiszert amit korabban(akar napokkal azelott) megevett, hirtelen nem hajlando megenni. Sot sokszor napokig dacol a tányérral. Ezért mostanaban egyre tobbszor megkérdem mit szeretne enni és ha nem is pont ugyanazt készítem de kozelitek hozzá vagy terelem abba az irábyba ami épp lehetséges az adott hozzávalókból. És igy meg is eszi amit főzök.

2017. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!