Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel kárt csináltam, vagy...

Ezzel kárt csináltam, vagy ennyi nem számít?

Figyelt kérdés

A nézeteim szerint a szülő feltétel nélkül szereti a gyerekét. Lehet rá mérges, haragudhat rá, de akkor is szereti. És így is érzem.


A minap a 3 éves lányunk mesét követelt. Fáradt és bamba voltam. Hirtelen egy olyan mesét tudtam kitalálni, ahol a főszereplő eleinte hisztizik a boltban, aztán ezt átgondolja és nem teszi többé, ami miatt "a szülei már szerették". Ez bukott ki belőlem, de pár perccel később átgondolva baromság, nem azért szeretjük a gyereket, mert az elvárt viselkedési normát hozza.

Szerencsétlen fogalmazás volt részemről.


Hagyjam a fenébe, mert egyszeri alkalomtól semmi baja nem lesz, vagy csináltam bármi kárt azzal, hogy a szülői szeretet a megfelelő viselkedéshez kötöttem? (Nem gondoltam át, utólag esett le, hogy hülyeséget mondtam.)


2017. aug. 7. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan mi baja lenne egy mesetol? Tán majd elhiszi Hófehérke és a hét torpet meg Csipkerozsikat IS?
2017. aug. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már ezt felhozd egy 3 évesnek, egyáltalán nem valószínű, hogy ő is ilyen hülyeségeken kattog, mint te. Amúgy persze rossz megfogalmazás volt, de ök általában nem elemezgetik ilyen szinten a meséket.
2017. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, valószínűleg már el is felejtette. Nem is kell többet felhozni. Abban az esetben, ha ő hozná fel, akkor hagyd hogy úgy mesélje, ahogy ő emlékszik rá, annál a résznél pedig javítsd ki hogy "büszkék voltak rá".
2017. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Én inkább azt furcsállom, hogy mesét "követelt" és kapott.

Nálam a követelésnek nincs eredménye.


AMúgy ne kattogj ilyenen, a gyereked sem teszi. Hisz az egy mese, nem neki mondtad, hogy nem szereted, mert hisztis. Hanem egy szereplővel történt valami. Nem fogja magára venni.

2017. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem ezt képviseled a mindennapokban, szóval ettől semmi gondja nem lesz. Az már egy érdekes másik kérdés, hogy vajon miért is bukott ez ki belőled. Nekem pl. folyton ezt mondta anyám, ezért én kínodan ügyeltem rá, nehogy én is ezt tegyem. Én azért a helyedben mesélnék valamit, amivel egyértelművé tenném, hogy a gyerekez mindenképp szeretjük, akkor is, ha épp mérgesek vagyunk rá.
2017. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kart azzal csinalsz, ha minden szavadat (es valoszinileg az ovet is) es minden tettedet (az o tetteit is) pszichologiai elemzes ala vetsz. Anyamnak volt egy ilyen idoszaka, amikor a tanulmanyai miatt egy ideig pszichologiaval foglalkozo konyveket kellett olvasnia. Egyfolytaban analizalt, tesztelte, mericskelte a viselkedesemet, reakcioimat...iszonyu idegesito volt! En megfogadtam h sose leszek ilyen.
2017. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem méricskélek, csak utólag ütött szöget a fejemben, hogy hülyén fogalmaztam.


Azt elég sokszor hallja, hogy akkor is szeretjük, ha butaságot csinál vagy mérgesek vagyunk rá valamiért. Olyat már kérdezett, hogy mérgesek vagyunk-e, de azt még soha, hogy szeretjük-e.

2017. aug. 8. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván helytelen amit mondtál,mindenki hibázik.egy a lényeg! Mégpedig az,hogy a hibánkat ismerjük el,éb is jártam már hasonlóképp,mindig leültem mellé es azt mondtam,hogy bocsánat ezért v azert anya ezt rosszul mondta az a helyes,hogy : blabla.en is es a ferjem is szoktunk bocsantot kerni a gyerekeinktol 5 eves es 1 lesz ha vmit elrontunk vagy meggondolatlanul duhbol mondunk neha valamit.ez lesz a pelda nekik is hogy hibazni lehet de javitsuk ki.es bekitsuk meg azt akit megbantottunk.
2017. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!