Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudnak egyedül hajat...

Mikortól tudnak egyedül hajat mosni, fésülködni?

Figyelt kérdés
Mikortól tud egyedül hajat mosni egy rövid hajú kisfiú? Hosszú hajú gyerek mikortól tud egyedül hajat mosni,fésülködni? Fürdeni mikortól tudnak egyedül?

2017. aug. 13. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hosszú hajú kislány voltam, és hajat mosni fürdéssel meg minden kb 8 évesen engedtek először, de lehet hogy már 6-7 évesen is ment volna, de féltettek, hogy belecsúszok a nagy kádba :))

A kisfiúk nem tudom, lehet hogy nekik hamarabb megy, mert rövid a hajuk, de ha nem tűnik elég talpraesettnek a feladathoz, akkor nem kell erőltetni szerintem.

Egy sima zuhany szerintem nemtől függetlenül már 5-6 évesen megvalósítható egyedül, csak ügyelni kell, hogy meg ne csússzon.

Mindenképp gyerektől függ!

2017. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Nekem igaz lányom van 3 és fél éves, próbálkozik a hajmosással fésüléssel, de ha alapossabb akarok lenni /márpedig akarok/ akkor én is megmosom és kifésülöm a haját..a fürdésnél leöltözik egyedül, kádba én rakom😁 de ha szólok hogy mossa meg az arcát, nyakát stb megmossa, aztán én 'ellenőrzöm'..kihúzza a dugót a kádból én megtörlöm aztán, ha van kedve felöltözik, ha nincs én öltöztetem fel😊 azt hogy mikor fog teljesen egyedül hajat mosni szerintem majd 7-8 évesen, a fürdés az más azt már, ha lazábban veszem most is tud egyedül.../persze ott vagyok a fürdőben, de nem segítek neki/
2017. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, akkor az én 7 évesem le van maradva. Hajat fesül egy ideje, de ha gubancos, azt nem tudja kibontani. Hajat mosni meg szerintem ebben a korban sem tud egyedül. Hogy öblíti le? Hajat mosni akkor fog, ha egyedül alaposan meg tudja dörzsölni, elbírja a viszonylag nehéz zuhanyrózsát és le tudja öblíteni rendesen, akkor fog egyedül hajat mosni. Derékig érő haja van.
2017. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Fürödni egyedül kb. 1 éve fürdik, de azért ott állok mellette és mondom, hogy még mit mosdóba meg 😊. Én zuhanyzom le, a többit egyedül csinálja.
2017. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!