Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, várjátok már a...

Anyukák, várjátok már a szeptembert?

Figyelt kérdés

Rettenetesen elfáradtam most nyáron. Itthon vagyok 2 éves kislányommal és kisiskolás ikerfiaimmal.

Probáltam sok programot találni, jöttek-mentünk barátokhoz, ismerősökhöz, voltunk nyaralni is, de már nagyon nem tudunk mit kezdeni. Már eltelt 2 hónap, és hátravan még 3 hét, teljesen kipurcantam.

Apa napközben nincs, mert dolgozik, nagyszülők szintén, szóval csak velem vannak állandóan.

Más hogy éli ezt meg?

Köszönöm.



2017. aug. 14. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem várom, rendesen bele vagyok betegedve, hogy jön az ősz, az iskola. Olyan jól elvagyunk itthon, a gyerekek is pihennek, játszanak.
2017. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Én várom. Csak 2 éves a fiam, de egyszerűen nem tudok tőle pihenni 5 percet, mert képtelen lefoglalni magát, állandóan vinni kell valahova és játszani vele, így semmire nem jut időm. Se háztartásra, se magamra. Állandóan nyíg, nyőg és sír, eljátsza a hattyúk halálát, jobban szenved, mint Krisztus a kereszten, minden nap nyűglődik, már szétmegy a fejem.

Szóval várom a bölcsit, legalább nem csak én leszek neki, hanem társai is.

2017. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nagyoknak napközis tábor nem jutott eszedbe? Értem, hogy otthonv agy a kicsivel, de 11 hét mindenkinek nagyon hosszú idő. 1-2 hét tábor szerintem simán belefér(t volna). Itt nem a klasszikus gyerekmegőrzőre gondolok, hanem sport táborra, nyelvi táborra pl.
2017. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Voltak 1 hetet tematikus táborba, de fejenként 30-40 e ft volt/hét. Nálunk ez duplázodik. Voltunk kétszer 1 hetet nyaralni, szépen elosztva, szóval 3 hét volt "aktív".

Több tábort nem tudunk megfinanszírozni, a klasszikus iskolai "gyűjtőbe" meg nem viszem őket, azért, h ne legyenek itthon, amikor én ugyis itthon vagyok.

De már nagyon besokalltam...

2017. aug. 14. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyon várom. A nagy most kezdi a sulit, a kicsi az ovit. Egyik sem volt bölcsis, így már lassan 7 éve mindig valamelyik velem van. Jó lesz minden délelőtt egyedül lenni egy kicsit. Otthon dolgozom már másfél éve és eddig csak éjjel tudtam csinálni. Ezt most délelőtt megoldom.
2017. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a gyermekem igényli a közösséget, de én kevésnek tartom most vele a nyarat, rengeteget dolgozok mellette es ugy érzem, nincs elég időm Rá és kezdődik a malom, amit ki nem állhatok (uj munkahelyem is lesz szeptembertol, nem rugalmas, hanem börtön tipusu kommunista rendszerű, klimaxos főnökkel, de tripla bérért, mint amit most kapok) és most kezdődik az óvoda, nem szimpatikus gondozokkal, plusz q beszoktatás nekem jobban fáj mint a gyereknek, de mivel átveszi az érzéseim, anyoroszánként erős vagyok es pozitivan probálom beállitani.

Igaz hogy a bölcsi is megviselt, de most mégjobban görcsölök, plane mert kevésnek találom a vele töltött nyaram, a munkám miatt. Nem érzem hogy kész, vége, eleget játszottunk, kezdődhet a hajrá, hanem azt érzem szinte nem is játszottunk semmit és vége a nyárnak és még kevesebbet fogom látni és megélni a kisgyermekkor ragaszkodását. Egyet pislogok es már az fog jönni, anya ne puszilgass ne fogd a kezem. Persze segitem az önállosodásában, de most is én inkább mellé bujnék, csak nem akarom megzavarni azzal hogy "tapadok"rá. Mert most pont abban a korban van már amikor önbizalmat is "tanul", stb.


Én fájoan bucsuzok minden korszakátol, hiányzik a kisbaba is, a dackorszakos uraság is, most a bölcsis kissrác, aki rohan pusziért ha megütötte valamijét.

Feltűnt hogy már a szekrényt sem pakolja ki, játszón sem kell karolni a csúszdán, egyre szocializáltabb, ügyesebb, persze ez pozitiv, nekem mégis a lassu elválást tükrözi, persze ez természetes és segítem, ...segítem, ha van időm.


Én nem várom az őszt. Ez az egész rendszer nem nekem lett kitalálva. Munka, ovi, este fáradt fejjel hallgatni a csacsogását..ugy érzem, nem is én nevelem, hanem az élet.


Ma is este tizkor jutottam el addig hogy tök jo nevetős hangulatban kitalàloskérdésezünk. Vagy olyan cukor, amikor pl nagyban felsorol mindenkit, anyának is két lába van, mamának is két lába van, de még dédinek is, de azon már bőszen gondolkodik, a nyuszinak mennyi, hiszen "kezében"a répa a kabalanyuszinak.


Nekem irto kevés az ilyen pillanat ezen a nyáron. mármint amikor valoban együtt vagyunk, minőségi idő.


Pedig voltunk nyaralni.


Bocsi, ha hosszu lett

2017. aug. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Naná, alig várom a munka/suli utáni leckeírást... ja nem is, várja a csuda!
2017. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várom, pedig elfáradtam nyáron rendesen. Egyik fiam nagycsoportos lesz, a másik pedig másodikas. Én voltam velük itthon három hétig, voltak mamáknál és kétszer egy-egy hetet néptánctáborban. Nyaralni nem voltunk, mert építkezünk. De inkább a nyár, mint az, hogy reggel időre kell menni, délután rohannom kell értük a munkából, hogy összeszedjem őket, aztán a nagyot még otthon nyúzni, hogy az esetleg megmaradt házit írja meg. Amikor apa otthon van, akkor próbálj meg egy kis szabadidőt csinálni magadnak a gyerekek nélkül, hogy egy kicsit feltöltődj.
2017. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol vagyok beteg szinte, hogy ketto napot tudtam itthon lenni a harom iskolasommal...Uj helyen kezdtem.

Tavaly az egesz nyar a mienk volt. Sokkal jobb volt. Borzasztoan erzem magam. Tegnap is sirtam.

2017. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kitti85 ***** válasza:
100%
Nagyon nem. Úgy szeretem amikor itthon vannak velem mind. Mentünk erre-arra, szabadon lófráltunk. A nagyobb most lesz nagycsoportos, a középső kezdi az ovit és a kicsi 9 hónapos. Furcsa is lesz hogy csak a kicsivel vagyok itthon de szerencsére csak délig mert ebéd után megyek értük :)
2017. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!