Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 8éves ritmikus...

Kislányom 8éves ritmikus gimnasztikázik. De úgy érzem túlkorán akarnak felnőtett csinálni belőle. Engedjem tovább járni?

Figyelt kérdés

Ma volt szülői megbeszélés, ahol teljes étrendről adtak papírt, meg hogy ideje gyantázni magukat( ott lent is) Itt kiakadtam 8 éves nem is versenyszerűen sportol hanem csak egy hobbi.

Mikor bemutatóztak mint a kis ribik úgy tették a 14-5 évesek magukat az edzőnek.

A lányom szeretne járni de én nem akarom mi lesz így belőle?? Vacsorára gyrost csináltam nem akarta megenni mert az edző azt mondta kövér lesz tőle..124 cm és 22kg


2017. aug. 14. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
Na mindegy, azt csinál mindenki a gyerekével amit akar, de előtte kéne utánanézni, meg belegondolni, hogy hova fog járni, nem akkor kivenni, mikor már belelendült és megszerette, azért, mert neked valami nem tetszik. Olyan érdekes, hogy sokan a gyereket teljesen figyelmen kívül hagyják, mert olyan meg persze rengetegszer van, hogy a gyerek a háta közepére se kíván valamit, de arra meg járni kell, mert anyuka azt mondta.
2017. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem ide semmiképp sem keres másik helyett.neki
2017. aug. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
szerintem ezek nem konkretan ra vonatkoznak, csak mindenki vegye magara, ami... biztos van nagyobb szőrösebb lany is a csapatban, es tenyleg nevettseges lehet ha kikandikál a szőr...másrészt ő még nagyon kicsi ahhoz, hogy megertse, hogy oké, ne egye magat degeszre edessegbol, de anya gyrosat nyugodtan megeheti... nincs honnan tudja meg mi hizlal mi nem...
2017. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%

Azért hagyják figyelmen kívül a gyereket, mert gyerek!, nem tudja megítélni a dolgokat a korából adódóan, a szülők döntenek helyette.


Én úszásra jártam, eljött az az idő, mikor versenyre vittek volna. Lelkes 8 éves voltam. A szüleim mutattak profi úszónőkről képeket. Villámgyorsan elment a kedvem a hátuk és az alakjuk láttán az úszástól, pedig a rengeteg lemondásról még nem is hallottam.


Akkoriban elkapott a modelláz, be is irattak tanfolyamra. Én voltam a legalacsonyabb és az egyetlen pattanásos. Halál ciki volt, jobb lett volna, ha utánajárnak és nem engedik, hogy átéljem, hogy kilógok, mert én folyton azt hallottam, hogy majd megnövök..


Voltam táncon is, nincs ritmusérzékem, azt is én akartam, 1 hónap alatt annyi lett az egésznek.


Igen, az elején kell gondolkoznia a szülőnek, és nem hallgatnia a gyerek fellángolásaira.


Ha észrevették volna, milyen remekül megy a matek vagy a sakk, nem nekem esik le 23 évesen, hogy nem is azokban a dolgokban vagyok tehetséges, amiben a legtöbben, sokkal sikeresebb lehetnék, pedig tutti húztam volna a számat a matekszakkörön, mert az nem lányos.


A kérdező pedig keressen egy 40es volt profi rsg vagy balettáncost, és mutassa meg a gyerekének, mennyire fáj neki minden bonyolultabb mozdulat, és milyen gyakran kiugrik a válla.


Az rsg pedig pont az a sport, ami csak annak megy, aki korán kezdi és szintentartja a hajlékonyságát.


A gyerekek nem tudják mit fognak élvezni..


Hamarosan nálunk is aktuális lesz a különóra. Én egy sportot választok majd(valószínűleg kezdetben csak tömegsport), és egy zeneórát elsőkörben, hogy megnézzem, hogy megy neki.

2017. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

A tornát nem kell abbahagyni, de ha nem akarod komolyan venni, akkor keress egy másik egyesületet, ahol nem a verseny a fő cél, csak a mozgás.

Egyébként itt előírt gyakorlatok vannak, a kamaszlányok nem "teszik magukat" az edzőnek. Nemrég volt pont itthon a bajnokság, a három magyar csajszi is fent van youtube-on, meg úgy az egész, keress rá, hogy kortól, országtól függetlenül ugyanolyan gyakorlatok vannak. :)

2017. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben azért az edzővel beszélnék négyszemközt, és elmondanám neki a problémám. Lehet, hogy a gyantázás a 14-15 éves korosztályra vonatkozik, akik pl versenyeken is fellépnek, és igen, ciki lehet egy tinilánynak ha a nagy "ugra-bugrába" egy egész csarnoknyi néző előtt kikandikál ez-az a dressz alól. Az étkezèst sem gondolnàm, hogy konkrétan a te 8 èves lányodra értette, hanem lehet hogy vannak olyan szintén idôsebb lànyok, akik túlsúlyosak, és bizony akárhogy nézzük egy ilyen sportnál igen is szàmít az esztétika is többek között. Kirakni azért nem akarják a csapatból, de azért jelzik, hogy egèszségesebben is étkezhetne stb. Tehát összegezve az a legtisztább ha az illetèkessel beszélsz, négyszemközt biztosan más lesz és magyarázatot is tud adni a kérdèseidre. Ha azután is úgy gondolod, hogy nem akarod, hogy a lányod ott maradjon, akkor keresel másik neki egy másik helyet.
2017. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen mindegy, ő hogy éli meg, ez NEM normális.


- amint megjön, jobb esetben "csak" kötelező tamponhasználat (lehet 9-10 éves korától), de barátnőmnek verseny előtt pl gyógyszert adtak, hogy ne akkor menstruáljon


Ő szertornázott, 14 éves korában már hormonzavar, azóta folyamat fájnak a térdei, táplálkozási zavaros mindmáig.

A nővérének 20 éves korára "csak" a gerince ment szarrá, gyakorlatilag dolgozni nem tud, mert a legkisebb fizikai terhelésre is fáj neki.

Mindkét lány bánja az egész szertornát, mert hiába az olimpiai nevezés és helyezés, ha gyerekoruk nem volt, felnőttkorukra meg ronccsá váltak miatta.


Az biztos, hogy az én gyerekem soha nem lesz élsportoló.

2017. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ma voltam az edzőnél beszélni, sajnos nagyon ellenszenves volt.

Jól értettem a gyantázást vagy borotválást, mert már 'pihésednek'.

Kivettem a csoportból akkor inkább focizzon vagy ússzon de nem verseny szerűen.

2017. aug. 18. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!