Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme megkereszteltetni...

Van értelme megkereszteltetni a gyereket a mai világban?

Figyelt kérdés

Az én álláspontom az,hogy semmi értelme keresztelni a gyereket, ha utána nem abban a szellemben van nevelve.


Én nem vagyok megkeresztelve és a 3 testvérem sem.

A családom nem vallásos.

Mindannyian hiszünk Istenben és fohászkodunk is hozzá, de mégsem élünk úgy hogy értelmét lássam a keresztelkedésnek.


Nekem van egy 2 éves kisfiam és nincs megkeresztelve.

A párom meg van keresztelve,de picit sincs köze a vallásához.

Mi úgy látjuk jónak,ha nem kereszteltetjük meg a gyereket, hanem majd ha nagyobb lesz és lesz rálátása ezekre a dolgokra akkor szabadon dönthet hogy akar e valamilyen vallást gyakorolni.


Mi a mai álláspont erről?



2017. aug. 21. 15:57
1 2
 11/14 anonim válasza:
34%
Én vallásos vagyok. Ez a ,,majd Ő eldönti" olyan mintha nem beszélnétek hozzá, mert majd Ő választ nyelvet... Teljesen egyedül hagynátok ebben a világban, ahol annyi kísértés van. Az nem igaz, hogy nincs értelme. Mindenképpen van értelme. Ha meg mást nem tudtok felhozni érvként gondoljatok arra, hogy baja, nem lehet belőle, ha megkeresztelitek.
2017. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem teljesen értek egyet Veled utolsó válaszoló. Nem hagyom egyedül, magára a világban mert nem keresztelem meg 3 hónaposan. Azért ennyire ne túlozzunk. Én sem lettem megkeresztelve, mégis ismerem a vallásokat, tisztàban vagyok a vallási ünnepekkel, és ismerem a Bibliát. Biztosan az az egyetlen helyes út van, ha a gyermeket születése után rögtön megkereszteljük? Nem lehet másképpen megismertetni vele a vallást, ha nyitott rá? Biztosan csak a keresztség útján lehetsèges ez? Miért ne dönthetne valaki a saját vallási nézetei felett, és vàlaszthat ő maga olyan módot a vallás gyakorlásához (vagy nem gyakorlásához) ami számára megfelelő? Miért nevelném katolikus, református, evangélikus szellemben, ráerőltetve a módot, hogy neki majd hogyan kell hinnie? Nem jobb az őszinte Isten szeretet, és megtérés, mintha gyerekként ráerőltetem, amiről lényegèben mèg fogalma sincs?

Férjemék katolikus szellemben nevelkedtek, vallásos nagyszülőkkel, és álvallásos szülőkkel. Vasárnapi misék, hittan órák stb. A férjem és az öccse felnőtt korukra abszolút nem gyakorolják a vallásukat, sőt, az öccse egyenesen egyház ellenes. Akkor hogy is van ez?

2017. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én sem akarom majd megkeresztelni, emiatt nem is akarok egyházi esküvőt. A párom szülei biztosan ki fognak akadni emiatt, de lehet még az én szüleim is. De nem érdekel, nem fogok hazugságban és elnyomásban élni, mint ők.
2019. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én nem a mai gondolkozás szerint gondolkodom,hanem úgy,ahogyan a Biblia ma(is)tanít.


A keresztség(baptismo,magyarul teljesen alámeríteni),a Megváltóval kötött szövetségkötés megpecsételése,miután a keresztelendő kifejezte hitét Isten Fia megváltásában.

NEM varázslatos szent cselekmény! Hit nélkül,csak pancsolás.

Így,mivel a csecsemőnek nincs sem bűne,sem hite,nincs semmi értelme a hókuszpókusznak.


Amikor a gyermek felnő(12-18 éves lesz),a saját hite vallomására és akaratára megkeresztelkedik,vagy nem.


Mivel a bemerítés,egy szövetségkötés az egyén és Krisztus(Isten) között,

NEM! NEM egyházba,felekezetbe keresztelkedik a keresztény,de választhat közösséget,ahol a krisztusi életet tanulja,begyakorolja.

2023. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!