Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom kezelhetetlen...

3 éves kislányom kezelhetetlenül szófogadatlan, és hisztis. Mit tegyek, vagy éppen ne tegyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne engedj a hisztinek, akkor még több lesz, mert látja, hogy célt ér vele. Legyél nagyon következetes, ez is fontos. Sajnos ez a dackorszak, ez mindekinél előfordul, de elmúlik ha ügyesen kezeled.
2009. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 4éves hugomra szoktak rájönni a hisztik a bevásárlás közepén pl: kapott egy babát (már a kosárban van)ő meglát mégegy babát és kitalálja, hogy neki az is kell olyankor anya "bepánikol"(nem hallgat rá) és nemtudja kezelni a helyzetet. Olyankor azt szoktam csinálni amikor fetreng a földön, hogy megfogom leguggolok hozzá erélyesen rászólok (nem kiabálok,nem ütöm!)és megmondom neki, hogy válasszon vagy nem kapja meg eggyiket sem. Van amikor tovább fogytatja akkor visszateszem a polcra mindkét babát. Jó 10percig hisztizik és amikor abbahagyta megbeszélem vele, hogy ha így viselkedik akkor nem kap legközelebb se semmit. A következő vásárlásnál már nem volt semmi ilyen probléma :)

Semmiképp ne hagyd, hogy ő irányítson akármennyire is megszakad a szived nem szabad akkor se hagyd! Néha egy KISSEBB pofon is helyre hozza, bár ezt csak végső esetre!

2009. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Én már szinte mindent megpróbáltam, szépen is, és durván is. Mióta óvodába jár, még rosszabb a helyzet, és a kirohanásaiban az 1 éves húgának is "nekimegy". Esetleg egy pár tipp?
2009. máj. 28. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy tv müsor kezelhetetlen gyerekekröl.Ott álltalában azt tanitják,hogy mindig legugolva a gyerekhez szemmagasságba,higgadtan add elö hogy mit vársz el töle és ha nem ugy tesz,akkor figyelmeztetést,majd büntetést fog kapni,ami annyi eltöltött perc egy kijelölt helyen ahány éves.Mikor már naponta többször kell pl.sarokba állnia,ahol nincs semmi játék,nem szol hozzá senki és unatkozik,inkább feladja.Nálunk bejött.Nekem 4 és 5 éves gyerekeim vannak,akikkel szintén sokszor elszaladt a ló,de mostanság elég a figyelmeztetés,mert nem vicces a falat bámulni 4-5 percig,naponta többször...
2009. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a kislányomnál a figyelmen kivül hagyást alkalmaztam és bejött. Ne figyelj rá mikor hisztizik és idővel leszokik.
2009. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!