Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Este nem hajlando lefekudni,...

Este nem hajlando lefekudni, reggel nem lehet kikaparni az agybol (4 eves), mit csinaljak?

Figyelt kérdés

A fiam 4,5 eves, az oviban sok program van, szabadban is, bent is, ugy gondolom, kellokepp lefarad. Megis szorakozik este, fektetes, mesemondas utan allandoan kimaszkal a szobajabol es rohogve bujocskazik a folyoson. Azt mondja, nem akar lefekudni. 7-f8 korul kezdjuk a fektetest, de van, hogy csak fel tizre alszik el. Jo esetben mar 8kor. Reggel 7kor keltem oket a testverevel es o sosem tud kibujni hamar, csak 20-30 perccel kesobb, rengeteg noszogatas (neha veszekedes) utan.

Az oviban nem alszanak. (Talan az is ide tartozik, hogy az oviban meg rendszeresen azert nyuz, hogy sokaig maradjak ott vele, mig delutan meg nem akar hazajonni).

Mit csinalhatnank maskepp. Nagyon faraszto ez az allando kuzdelem, szeretnek egyszer kipihenten beerkezni a munkahelyemre de ritkan sikerul.

A nagytesoval ilyen kuzdelem sosem volt, minden siman ment, megy most is..


2017. aug. 29. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha kimászkál, büntesd meg.


PErsze, hogy hülyéskedik, ha asszisztáltok hozzá. Nem kell, visszaküldöd és a harmadik után szankció.

4 éves, nem hülye, csak játszik veletek.

2017. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Van esti rutin ami olyan lenyugtato, csendesitő?

Pl ha az én gyerekem fáradt, átmegy hiperaktivba es hisztisbe, kegyetlen már du hazahozni is, ha bent nem aludt.

Leirhatatlan kegyetlen.


De itthon ahogy előkerül a szokásos bevett rutin, helyre áll.lehet sir hisztizik fürdes közben, ilyenkor jatekkal, viccel is probálom kizökkenteni, törölközesnel tudatosul benne, hogy anya segit es olyankor már átölel. Kedvesen vacsiztatom, mese, alvotej, szinte hálás tekintettel alszik el és szeretve még kéri a kezem.

De ha hagynám, hogy még tomboljon, csusztatnám a vetkőzest furdest rutint, olyankor mi is szinte este 10-re végzünk pedig elalszik hamarabb is.


Szoval a mi esetunkben a napirend időbeni tartasa a kulcs. Ha fogocskázna is, akkor is vacsi van.

2017. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a gyerek elvesziti az önkontrollt, én soha nem tennék rá büntetéssel.lásd az empátia is beválik.ki tudja mi érte az oviban is...
2017. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Fél 10 még teljesen rendben van.
2017. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha ott maradnál vele amíg elalszik?
2017. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem korainak tűnik az a 7- fél 8-as fektetés. Minek ilyen korán? Igaz, az én gyerekem még csak 2 éves, de ő úgy működik, hogy ha korán állok neki a fektetésnek, amikor még nem fáradt, szintén elkezd szórakozni, és ebbe olyan kiválóan beleéli magát, hogy sokkal tovább tart a lehiggadás, és jóval később alszik el, mintha hagytam volna még egy kicsit. Ha eleve kicsit később viszem lefeküdni (ez nálam azt jentette, hogy 7 - negyed 8 helyett eleve csak 8kor fürdetem), akkor simán elalszik normális időben.
2017. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azert fektetnem 7kor, mert amugy hulla faradt reggel. Ha 9 utan alszik el, alig lehet kiszedni. Itt nem alszanak az oviban delutan - es amugy minden kisgyereket 7kor fektetnek (nem Mo-on elunk).
2017. aug. 30. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
De így is 9 után alszik el, csak még van előtte 2 óra kínlódás is. Próbáld eltolni csak 1 órával, hátha.
2017. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma odafekudtem melle, es kb 3 perc alatt elaludt. 8-kor. Úgy látszik, ez a megoldas.. csak nekem nehez ebren maradni mellette.. :)
2017. aug. 30. 20:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy bejött :) azért mondtam, mert én is kipróbáltam mindent, mire leesett :D
2017. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!