Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tiszteletlen, duzzog, akaratos...

Tiszteletlen, duzzog, akaratos! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

6 éves kislányom teljesen kifordult önmagából!Ha mondunk neki valamit úgy tesz mintha meg sem hallaná,többször kérjük szépen,aztán mikor hangosabban,akkor elkezd "pukkadni" : "Jól van!Hallottam!"

Megsértődik ha valami nem úgy van ahogyan ő szeretné,flegma és arrogáns!

Lehet mondani,hogy kinövi,de addig?Hova lett az én tündéri kislányom?Aki okos,szófogadó és mindig segítőkész volt? :(


2010. máj. 25. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát igen.... kezdődik! :-)

De sztem ez elmúlik és lesz helyette más. Az én fiamnak is vannak ilyen korszakai, 2 hétig tart aztán ahogy jött el is múlt. Ő is 6 éves múlt.

2010. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem talán kezdd el nevelni és ne csak kiszolgáld az igényeit. Most kezdődik a nagyon durva dackorszak. Ha most nem állsz a sarkadra, akkor később már nem fog menni.
2010. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nála ez nem 2 hetes dolog! :( Már egy ideje tart!

Nevelni?De hogyan?Talán buta a kérdés,de egyszerűen nem tudom mit csináljak?Hogyan szoktassam le róla?Hogyan? HELP!!!!!

2010. máj. 26. 08:18
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Mi most beszéltük meg vele, hogy mostantól ahányszor tiszteletlen, nem megfelelő a vislekedése, mostantól szó nélkül egy rossz nap után kidobunk egy babát, játékot, amit mi választunk ki, hogy melyik legyen az. És ennyi. Szerintem pár nap után elgondolkozik majd a dolgon.

Az első nap tegnap volt, tök jól viselkedett, olyan volt, mint régen, kedves.

2010. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Megőrülök! Mi ez a játék kidobód nevelés még itt is? Ennyi pénzetek van? Ha már nevelni akarunk arra ott van az olyan büntetés, amit a legjobban szeret az kell megvonni a gyerektől. Elrakod, nem kidobod és csak akkor kapja vissza ha belátó lesz. Ha nem szépen sorba elveszed tőle a többi kedvencét. Majd megtanulja. Kitöl tanult a lányod flegmaságot aroganciát? Az a nőnél is egy durva vonás.
2010. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Az a legfontosabb, hogy következetes légy. Ha valami rosszat csinál, akkor meg kell büntetni és ha jót, akkor meg kell jutalmazni. Csak arra kell figyelni, hogy minden esetben legyen valamilyen reakció a szülő részéről. Azt, hogy milyen büntetéssel tudsz rá hatni, csak te tudod, hiszen te ismered a gyermeked. Ez bármi lehet, nem feltétlen kell kidobni a játékát, el is lehet tenni egy meghatározott időre. De lehet büntetés a kedvenc édességének az elvétele vagy mondjuk az, hogy nem mentek el a beígért kirándulásra. Az a fontos, hogy a gyerek minden esetben tudja előre, hogy az adott rosszaságért mi lesz a büntetés. Néhány alkalom után, ha a gyerek tényleg látja, hogy álljátok a szavatokat, meg fog változni a viselkedése. Idő, türelem és következetesség kérdése az egész. Arra viszont ügyelni kell, hogy együtt döntsetek apával, ne legyen az, hogy te megtiltasz neki valamit, ő meg megengedi. Második voltam.
2010. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

09.25-nek: természetesen nem kidobjuk, hanem eltesszük, de ezt nem mondjuk meg gyereknek.

Bocs a többiektől, értetlenkének el kell magyarázni...

2010. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

9.25-nek: még jó hogy nem mindenki ilyen tökéletes......


Sztem ez csak egy, a dacos korszakok közül. Igen, szigorúan és következetesen kell ilyenkor velük bánni, de ne felejtsétek a szeretgetést és az ölelést! Nagyon nehéz, én is gyakorlom és nem mindig sikerül. Sokszor túllövök a célon, de a következő lehetőségnél korrigálom. Most kezdődik a 'de a többiek se vesznek atlétát már az oviban, a többiek így, meg a többiek úgy ....' kezdetű párbeszédek. Már rájöttek, hogy nem csak a mi normáink mérvadóak és ezt el kell fogadnunk, hogy ez ellen dacolnak. Hidd el ott van a te "régi" kislányod belül, csak most elbújt!

2010. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kösz az értetlenke jelzőt, nem mintha félreértettem volna...
2010. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Megőrülök! Mi ez a játék kidobód nevelés még itt is? Ennyi pénzetek van? Ha már nevelni akarunk arra ott van az olyan büntetés, amit a legjobban szeret az kell megvonni a gyerektől. Elrakod, nem kidobod "


Aha, biztos nem értetted félre... jaaaa, akor csak szimplán nekiálltál itt tapló módon válaszolni - sajnos nem a kérdésre, de hát sebaj.

2010. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!