Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszoktassam? Vagy majd...

Leszoktassam? Vagy majd magától elhagyja? Éhes, vagy csak rossz szokás?

Figyelt kérdés

15 hós babánk nem túl nagy súlyú (8600) és még kétszer eszik éjjel. Próbáltuk párszor már (igaz, még régebben) leszoktatni az éjjeli evésről, de nem lehetett becsapni a csak vizet kap és az egyre kevesebb tápszert kap trükkökkel. Mondták, h majd meglátjuk 3 nap után már nem akar majd a vízért felébredni. De, hosszasan próbáltuk és azt értük el, hogy addig hergelte magát amíg teljesen felébred és alig tudtuk nagy nehezen visszaaltatni. Amíg tápszert nem kapott addig nem aludt vissza. A víz nem kellett neki.

A védőnő szerint a kicsi súlya miatt etessük csak amíg kéri. Nem okoz nagy problémát most még, de fél év és majd jön a tesó és akkor megerőltető lesz kétfelé etetni éjjel.



Másnak is van gyerkőce aki 15-20 hósan még 2-szer evett éjjel? Magától leszoknak róla????

(Volt már egy-egy olyan hete mikor pár napig csak hajnal 5 körül kelt, de aztán újra visszatér az éjjeli két evésre)


2010. máj. 25. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem cseszegetném.Az én kisfiam 2 éves múlt(a múlt héten),és kb.2 hete nem kel fel enni.Ő 14 kg,tehát nem vékonyka.A doki és a védőnő is azt mondta,hogy hagyjam(én amúgy is nagyon toleráns anyuka vagyok).Mi is mindent kipróbáltunk:este főtt étel,szendvics,virsli stb.,de teljesen mindegy,hogy mit kapott,ő felkelt.Megivott 250-280 ml tápszert(tejérzékeny,ezért még mindig azt kap)és pár perc múlva már aludt is.Meg mi is.Általában 2-3 körül kelt,aztán 4-5 körül.Most fél 7-kor,eszik és kb 9-ig még alszunk.Tudom,mások más tanácsot fognak adni,de én ezt tartom a legjobbnak.2 fiam van,a nagy pici korától ébredés nélkül aludta át az éjszakát,tehát ez a dolog nekem is új volt.Ja,és nálunk is volt pár nap,amikor elkezdtem örülni,mert aludt.De aztán vége volt a jó világnak.Kitartás!
2010. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem reggel fél 7-ig alszik,eszik,és még utána vissza alszik.
2010. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat szerintem hagyni kellene. Normal esetben azt mondanam, hogy jo lenne leszoktatni rola, de ha ilyen kis vekonyka legalabb egyen ha ker. Vagy probalj neki többet adni este es a delutani evesnel, hatha akkor csak egyszer kell vagy egyszer sem.
2010. máj. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi 1x ettünk és minket is állandóan piszkáltak emiatt, én nem nagyon foglalkoztam vele. Állandó riogatás ment, de aztán egyszercsak elhagyta magától az éjszakai evést, ,szinte egyik napról a másikra, másfél évesen már nem evett. Pedig nem volt kis súlyú. Én úgy voltam vele, hogy ez van, ezt a lapot osztották, más yereknek más más dilije van, amit nem tudnak a szülők megoldani :)
2010. máj. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első vál.vagyok.Na,ma éjjel rácáfolt,amit írtam.Fél 3-kor felkelt és megivott egy üveg tápszert.Hát,ez van!
2010. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!