Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szokás alvásnál. Hogy...

Rossz szokás alvásnál. Hogy szoktathatnám le?

Figyelt kérdés

20 hónapos kisfiam úgy alszik el, hogy melléfekszek, ezzel eddig nincs is gondom. Viszont a szemöldökömet, szemhéjamat kaparássza, míg el nem alszik. Pici korában szopizás közben kezdte, akkor még csak a kis ujjacskájával birizgálta, nem is foglalkoztam vele, olyan édes volt, ahogy simizett. Mára már körömmel kapirgál, ami fáj is, és lassan mesélnék is neki könyvből, ami eltakart szemmel nehézkes.

Elveszem a kezét, hisztizik, újrakezdi, mondom hogy fáj anyának, akkor két kézzel átöleli a nyakam (ha rosszat csinál is, így kér bocsánatot), majd újra kezdi, lefogom a kezét, kitépi a kezemből, újrakezdi, mondom hogy az alvós állatkát simizze, rávágja, hogy nem. Próbáltam már morzsikendőt, nem érdekli.

Egyszerűen nem tud mit kezdeni a kezével, motoszkálnia kell, és erre csak a szememet hajlandó használni. Apával is ezt csinálja, ha ő altatja. Érti, hogy nem szeretem, hogy rossz nekem, mégis csinálja. Ha nagyon nem engedem, inkább nem alszik. Ha jobban rászólók, sír. Ha éjjel felébred is csak így alszik vissza.

Vajon leszokik erről majd magától, vagy mit tehetnék? Ötleteket, tanácsokat várok.


2010. júl. 1. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld akkor a "finom"érintést tanítani hogy csak simizzen mert ha másként csinálja az neked" anyának "fáj.(nekem a pizsimen a gombot tekergeti és így alszik el)
2010. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd, úgy is el fog aludni, max. hisztizik picit, de miért kéne hagynod, ha fáj? Azt sem értem, miért kell együtt elaludni, nagyon jól el tudna ebben a korban egyedül is. És még ezt is hagyod? Szerinted ettől boldogabb gyerek lesz? ne haragudjatok, de ezt én nem tudom megérteni... Éjjel is így alszik vissza, és szerinted ez normális? Azért csinálja, mert engeded neki, és ennyire egyszerű. Nem engeded, nem fogja csinálni.
2010. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem kéne hagynod, kis hiszti, majd abbahygja, kínálj neki valami alternatívát helyette.

azzal nem értek egyet hogy el kéne tudnia egyedül aludni. vannak gyerekek, akiknek ehhez segítséeg kell, nincs ezzel smemi baj.

2010. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hogy ne hagyjam, gyakorlatban hogy valósítsam meg? Mármint az együtt elalvást. Ha nem fekszek mellé, kijön a mi szobánkba, visszakísérem, lefektetem, puszi, jó éjt, stb. kijövök, ő is kijön. 7 hónapos veszélyeztetett terhes vagyok, kizárt, hogy ezt órákig tudjam csinálni, míg esetleg a fáradtságtól kidől. Addigra már én dőlök ki.

Kiabálással, fenyegetéssel, kikapással nem fogom a helyén tartani. Akkor hogyan?

2010. júl. 2. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!