Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 8 eves a hibas ilyenkor?

A 8 eves a hibas ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mikor a nagyok ma hazajottek,en mentem epp apanak vacsit adni(o is akkor ert haza).

A pici(1,5eves) jatszott a lakasban.a kozepso 8 eves a szobankba ult be meset nezni.

Aztan a pici gondolom fel akart hozza maszni,de hanyatt leesett az agyrol.

Semmi baja,sirt kicsit de hamar megnyugodott.

Szerintem nem a 8 eves hibaja,elofordul ilyen felnottel is.

De parom szinte leszedte a 8 eves fejet,amiert nem figyelt a picire.

En megvedtem a gyereket,ezert nagyon osszevesztunk.

De szerintem akarmit is mond a ferjem,egy 8 evesben meg nincs akkora felellosseg erzet,hogy ilyen esetben azonnal reagalva(foleg,hogy a mese elvonta a figyelmet) felmerje a helyzetet es egybol biztositsa a testvere biztonsagat.mi a velemenyetek?


2017. szept. 11. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

1. Miért kell apádnak vacsorát adni - veletek él?


2. Miért kellene egy 8 évesnek figyelni egy másfél évesre?


3. Ha ott van a férjed is, akkor ö miért nem figyel a gyerekére?


4. Egy ilyen kis gyereket miért hagytok egyedül egy másik gyerekkel?

2017. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem figyel a párod a gyerekre, amíg apádnak kaját csinálsz?
2017. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Apa/parom/ferjem egy szemely.bocs ha nem vilagosan fogalmaztam.

Altalaban kijovok vele a konyhaba mikor este megjon.

Nem a 8 evesre volt bizva,csak epp o volt a szobankban mert leragadt a mesenel ami ment a tv ben.

A kicsi pedig szabadon maszkalt a lakasban.

2017. szept. 11. 21:00
 4/11 A kérdező kommentje:

Idaig egyszer sem maszott fel az agyra mikor nem voltunk ott.

Napkozben mikor ketten vagyunk itthon is mehet szabadon,nem vagyok folyton a nyomaban.

Szerintem ez egyertelmuen a kettonk hibaja,mert nem csuktuk be a nagyszoba ajtot,vagy nem hoztuk ki a kicsit magunkal es tettuk egybol az etetoszekbe ahogy amugy az esetek tobbsegeben szoktuk mert alt.egyutt vacsorazik az apjaval.

2017. szept. 11. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg a férjednek,hogy gyerekre gyereket nem bízunk! Még tizenévesre sem!! Veled értek egyet.
2017. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ti vagytok a hibásak, hogy magára hagytátok a másfél évest. A ti gyereketek, nem az övé.

Talán 10-12 éves kortól lehetne rábízni, persze csak rövid időre, és lehetőleg ne úgy, hogy éppen egy kedves időtöltését kelljen megszakítania miatta. Mert a rá figyelés azt jelenti, hogy nem tud önfeledten mesét nézni vagy pl. játszani.

De a rábízás nem azt jelenti ám, hogy kimentek a konyhába, hanem, hogy szóltok neki, hogy ti most kimentek és kéritek, hogy addig figyeljen a kicsire, nehogy olyat tegyen, amiből baj van.

2017. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is ugy van ahogy irjatok.

A 11 eves nagyfiam szokott is "vigyazni" a picire mikor megkerem.

Nem sokaig,csak mig az erkelyen teregetek,vagy letusolok,ilyenek.

De tegnap a kozepsonel egy szoval nem momdtuk,hogy figyeljen a picire mert o eleve mas tipus mint a nagy.fele annyira sem komoly,inkabb szeleburdi meg.

Es hat a pici 13 kilojat sem tudja mondjuk megtartani pl egy kezzel,ha epp el is kapta volna.

Nem is ertem a ferjem,hogy gondolhatja amiket mondott este a vita kozben....

Szerinte a 8 eves mar nem gyerek,es ezutan meg annyira se fog ra figyelni,mert azt mondtam neki az eset utan,hogy ne sirjon,nem az o hibaja.

Szombaton anyoseknal volt a pici,mert nalunk ablakot csereltek es epp tegnap tudtam meg,hogy naluk a terasz also lepcsofokarol vagodott hanyatt a terkore,mert fel pillanatra nem figyeltek ra.az anyjanak persze nem esett neki a ferjem...

Azt hiszem ezt meg atbeszeljuk.

Amugy nagyon szigoru,o is nagy szigorban nott fel.sok dolpgban szigurubban vannak fogva a nagyok mint a kortarsaik,de azokban azert nagyreszt egyet ertunk.

Koszonom a valaszaitokat,megnyugtattatok,hogy en latom jol ezt a dolgot.

2017. szept. 12. 06:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Apuka megijedt, tudta, hogy az ő (és az anya) felelőssége, ha baj történik a kisgyerekkel.

És mivel nagy szigorban nőtt fel, képtelen volt vállalni a helyzetet (nem figyeltünk a kicsire), hanem gyorsan továbbtolta a 8 évesre. Minél inkább bizonygattad neki, hogy a gyerek nem hibás, annál dühösebben tiltakozott és szidta a középsőtöket, hiszen vétkesnek lennie kell, és ha nem a gyerek akkor esetleg ő???

2017. szept. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy másfél éves gyerek folyton elesik, leesik valahonnan, az ágyról leesés nem az a kategória, ami miatt bárkit is leszedünk a 10 körméről. Főleg nem egy 8 éves gyermeket, aki az egész napos suli után fáradtan hazaesve éppen pihen, miközben a mese teljesen leköti minden figyelmét. Szörnyen viselkedett a férjed, szuperül erősítette a gyermekben a középső gyermek-szindrómát.

Két gyermekem van, mindketten túl a babás korszakon, estek-keltek, sosem voltak életveszélyben, nem kell ekkora feneket keríteni a dolognak. A másféléves akkor is felmászhat az ágyra és leeshet, amikor csak kettesben vagytok otthon, hiszen - ahogy írta - nem jársz mindig a fenekében...és nem is kell. Leesik, megüti magát, megvigasztalod, aztán megy tovább. Az anyós lépcsősoráról leesni már egy kicsit súlyosabb kategória, eshet nagyon magasról, ott azért mellette kell lenni.

Szval a férjed nagyon túlreagálta az ágyról leesést (ellenben a lépcsőről leesést nem), és szörnyen viselkedett a 8 évessel. Ha nem gyermek már a férjed szerint, akkor micsoda? Kis felnőtt? Az eszem megáll!

2017. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjed logikájával miért nem ő vigyázott a kicsire? Veled értek egyet, balesetek előfordulnak.
2017. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!