Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is kiszámíthatatlanok...

Másnál is kiszámíthatatlanok a napok játék téren?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam. Vannak napok amikor folyamatosan foglalkozni kell vele. Ma pl egész nap játszottunk, még amikor pisilni mentem is a lábamba kapaszkodott.. az apja se érdekelte mikor hazajött munkából. Máskor ha leülök mellé van mikor hidegen hagyja, eljátszik magának, néha megkeres 1-1 dologgal nagy ritkán. Van azért átmenet is. Ne értsétek félre nekem ez nem baj. De ez ilyen megszokott dolog másnál is? Vagy általában hasonlóan telnek a napok nektek hasonló korú gyerekkel? Alvás-evés nem alakult ma se máshogy, mint szokott, a napirendünk pontos.
2017. szept. 15. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem mentek sehova?

Mi szinte alig vagyunk otthon. De ha igen, akkor az enyem is ilyen, neha jol elvan, neha ott kell lenni vele.

2017. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, bennem is rögtön az merült föl, mint az 1-esben, hogy nem mentek sehová? Mi is folyton csavarogtunk anno ilyen gyönyörű időben, mint amilyen a mai volt.
2017. szept. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2x is csavarogni vagy játszótérre összesen napi 3-4 órát. Nyilván alszik is meg eszik is, az itthoni "játékidőre" gondoltam. Az én fiam amúgy jól el szokott lenni, nyilván nem is olyanokra gondoltam, aki állandóan unatkozik otthon.
2017. szept. 16. 06:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Jo, csak te irtad, " egesz nap jatszottunk ".
2017. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Pont 2 évesem van, de nála nem ilyen változékony. Ugyanannyira igényel minden nap (nagyon). Keveset játszik egyedül és soha nem panaszkodik, ha csatlakozom. Ha hosszabban elmolyol, fix hogy valami rosszaságot művel. :)
2017. szept. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem kell mindent szó szerint venni. Ezért írtam, hogy nyilván enni és aludni is szokott, így szó szerint nem is lehet egész nap játszani.

Bár néha még a csavargás is olyan, hogy a kezem se hajlandó elengedni. Utcán nyilván fogom is neki de szoktunk egy közeli parkba menni ahol sokszor rohangál is, de pl pont tegnap ott se engedte el a kezem.


Igazából tényleg választ várok, másnál is vannak napok, mikor az amúgy viszonylag önálló gyerek borzasztóan anyás egy napig, aztán másnap minden visszaáll a megszokottba?

2017. szept. 16. 07:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem nálunk nincs ilyen. Nekem viszonylag anyás a gyerekem, igényli a társaságom szinte mindig, 2 éves. Ahogy valaki írta, ha pár percnél többet játszik el magában az már gyanús. :)

Barátnőméknek simán elvan egyedül.

De a kérdésre válaszolva a környezetemben nem tapasztaltam ilyen szintű változékonyságot.

2017. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kislányom szépen eljátszik magában, nem szokott rajtam csüngeni soha. Ha beszállok a játékába vagy mesélek neki, azt mindig szívesen veszi, de egyébként szépen feltalálja magát bárhol. Ha olyan helyen vagyunk, ahol nincs játék, ott elmolyol mással.

Kishúga még gyakran követ mindenhova, de már ő is gyakran ottfelejti magát egy-egy játék mellett, homokozik, könyveket lapozgat, épít, autókázik. Ő 14 hónapos.

2017. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, a nagyobbal nincsenek/nem voltak kivételes napok mikor mégis matrica volt látszólag ok nélkül?


Egyébként nálunk minimum fél évig volt nyugi, néha ha felpuffadt akkor kellett folyamatosan szórakoztatni ebéd után de akkor nyilvánvaló volt, hogy valami nem oké. Az elmúlt hetekben vannak ilyen "anyás" napjai és eddig másnapra rendeződött mindig. De ma még rosszabb a helyzet mint tegnap volt, elégedetlenkedik, nem ebédelt, nagyon nehezen aludt el pedig ezzel sosincs gond. Úgyhogy attól tartok most van vele valami.

2017. szept. 16. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:

A lassan 3 éves lányom is ilyen (régebben is ilyen volt). Van, hogy napokig feltalálja magát és van, hogy inkább törölget, rendet rak, csak egész nap együtt legyünk. Mi ráadásul nem is vagyunk "csavargósok", így az egésznapos otthonlét sem ritka.


Októberben kezdi az ovit, úgyhogy délutánonként fokozott "anyahiányra" számítok.

2017. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!