Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lesz rossz játék közben,...

Miért lesz rossz játék közben, miert nem szol inkább es akkor miért frusztrált ha dühös lettem? Hogy kell ezt csinálni? (3,5)

Figyelt kérdés

Nem tudok eligazodni a gyermekemen.

Előzmények:

Kb a nyari szunet alatt egy honapon át munka miatt alig értem rá, sok sírás volt, borult napirend, figyelemfelhivo rosszaságok.

Aztán kezdődött az ovi. Könyörgések, hogy anya gyere be, ne menj el.

Aztán betegség, 39 fokos láz, még mellettem is azt ismételgette, anya gyere be.

Aztán ejszakai sírások álmában, korábban soha ilyen elő nem fordult egyszersem.


Próbálom kezelni a helyzetet, helyrehozni a zűrzavart, segiteni őt.


És nem értem:

-az ovi frusztrálná, vagy velem a nyári káosz? Vajon mi zajlik benne?

-hogyan neveljem amikor pl játszunk, es egy kis idő mulva, mintha megszállná valami, szo szerint, egyik pillanatrol a másikra kifordul magábol es szandekosan bajt okoz, bosszant. Játek közben. Mintha valami le nem vezetett düh lenne benne ami hirtelen előtör. Ha erre mérges leszek pl mert leverne mindent a polcrol, akkor meg kenyszeresen mozog az idegtől (mint aki lefagy es tátog es feszultseg van rajta).dehát tudja es szandekosan okoz bajt.



Plusz sok játékban nem enged. Ilyen sem volt SOHA.


Pl előveszem a potyit es nem potyizik velem csakautokkal szallitja. Eddig lehetett vele pötyizni. Vagy a kirakokockákat nem rakja ki velem, csak szinten autokkal szallitja. Maximalisan elutasit. Soha nem volt ilyen.a bocit agyonszurkálja szurival orvosos játeknál, pedig tudja hogy boci fél...


2017. szept. 10. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Most "büntet" a nyári hiányod miatt. Ez nem tudatos, de nagyon fontos, hogy jól kezeld a helyzetet. Ha elkapatod, akkor simán így maradhat, mert ekkora korban már van annyi logikája, hogy rájöjjön, mivel ér el bármit is - ha engeded. Viszont picit azért kényeztetni kéne mégis engesztelésül.


Fontos, hogy éreztesd vele, hogy ez egy egyszeri alkalom volt és neked is hiányzott közben, de most már itt vagy vele, számíthat rád, bízhat benned, támaszkodhat rád, mert nem fogsz újra eltűnni. Idővel megbékél! :)

2017. szept. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ekkora gyerek még nagyon megszenvedi az anyja hiányát.

Ne haragudj rá emiatt, csak veled szeretne lenni, és azt szeretné, ha rá figyelnél. Légy vele sokat, és lassan elmúlik.

2017. szept. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal..sajna ez bünti, illetve hát nem tudatosan csinálja, hanem sajnos megingott a bizalma az egyetlen lényben aki a világot jelenti neki...

Ne hagyd magára, és nem baj, ha nem pötyizik, csináljátok úgy ahogy őneki jó, éreztesd, mond neki hogy nagyon szereted..

Sajnos én is beleléptem annó ebbe a cipőbe, az érzékenyebb gyerekek nagyon megsínylik, ha anya elkezd dolgozni, vagy túl sokat, vagy pont este, vagy reggel amikor nekik nagyon nagy szükségük van ránk..főleg ha apa eddig nem volt annyira képben, vagy nem tudja kezelni jól ezt, hogy a gyereknek az anyja hiányzik, és nem jól pótolja, akkor ilyen agresszivitás a vége..:(

Én a 7 év alatt eddig 2x váltottam már munkahelyet ugyanez miatt..

2017. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!