Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírkózzam meg ezzel?...

Hogyan bírkózzam meg ezzel? Két év kiesés után hogy fog visszaszokni hozzám a kislányom? Tanácsokat várok.

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy mikor 2 éves volt a lányom elváltunk, hazaköltöztünk a szüleimhez,de mivel még egyetemre járok, fel kellett jönnöm Pestre. Szóval érdemben a szüleim nevelték, persze gyakran hazajártam. Most viszont szeretném felhozni(4 éves) és az új párommal együtt nevelni. Hogyan fogja megszokni a nagyváros(vidéken laknak a szüleim) hogyan fog visszaszokni, hogy én nevelem, nekem kell szótfogadnia?

És még ezer kérdés van bennem, félek kicsit. Építő jellegű hozzászólásokat várok. Köszönöm


2010. máj. 27. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy könnyű helyzetben! Igazából nem értem, miért hagytad ott a gyereket - suliba járni levelezőn, estin is lehet.

A kicsinek biztosan nagyon nehéz lesz. Egyrészt azoktól az emberektől fog távol kerülni, akiket legjobban szeret, akikben bízik, mert - ne vedd bántásnak - de az anyja cserbenhagyta. Mindehhez még egy másik vadidegen embert is megszokni, plusz egy egészen más környezetet... Én nem tenném ezt a gyerekemmel.

Mindenképp Pesten kell maradnotok? Nem lehetne leköltözni vidékre? Vagy nem lehetne, hogy legalább fél évig, egy évig te is visszaköltözz, szépen, lassan, észrevétlenül újra egymásra találjatok a lányoddal, s amikor már ebből a szempontból minden rendben, csak akkor terhelni meg egy költözéssel? Én ezt tenném, még akkor is, ha az új páromtól kellene távol lennem miatta.

2010. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok, még valami: ne a szófogadással kezdd a dolgot! Hiszen nem is ismered a gyerekedet. Neked kell megtanulnod őt, a szokásait, hogy mit szeret és mit nem, mi nyugtatja meg, mitől fél, stb. A gyerek nem idomítandó kiskutya, hogy szót kell fogadjon és kész! A gyerek magától szót fogad annak az embernek, akit szeret és akiben bízik. Amíg ez a bizalom nincs meg, addig a szófogadást se várd. Először a szeretetét nyerd meg, csak aztán várj többet tőle!
2010. máj. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem tudtam elmenni levelezőre, estire, ugyanis ezen a szakon nincs. És ha velem maradt volna: miből, hogyan tartom el. Egyedül nem bírok albérletet fizetni, akármennyit is keresek. Vagy 3 év után hagytam volna ott az egyetemet? és akkor nem csak ez a két lett volna szörnyű, hanem a többi 20 is? az apjára nem tudtam számítani. a családom messze él. Ha nem tudok időbe értemenni az oviba, ki vigyáz rá, vagy ki hozza el? nem tudok vsak egy helyen lenni egyszerre, mert ember vagyok. És tudom, hogy szörnyen hangzik ez az egész, de ez volt a sok rossz közül a legjobbik rossz megoldás. Nem tudok hazaköltözni egy időre, mert itt kapok munkát. A páromat ismeri, és imádják egymást
2010. máj. 27. 12:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen drasztikus a helyzet, hogy nem ismerem, stb. Csak azt mondom, hogy sokszor el kellett jönnöm tőle, és ilyenkor a szüleimmel volt. Ismerem a szokásait, stb. csak jelenleg úgy néz ki, hogy megszokta, hogy anyukámra kell hallgatnia. és félek, hogy rám nem fog
2010. máj. 27. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld először csak hétvégékre elvinni magaddal. Rendezzétek be közösen a szobáját, válasszatok együtt függönyt az ablakra, stb. Csinálj neki kedvet ahhoz, hogy veled tartson végleg. Keress neki ovit, próbáld megbeszélni a vezetővel, hogy egyelőre csak időnként beviszed, hadd szokja, talán lesz ott olyan ovónő, dadus, csoporttárs, stb, aki miatt szívesen megy oda is, várja, hogy mehessen. Térképezzétek fel a szomszédságot, ismerjétek meg a környéketeken lakó gyerekeket, legyenek Pesten is barátai, pajtásai, még azelőtt, hogy végleg odaköltözne. S kezdetben jöjjenek gyakran a nagyszülők, meg ti is menjetek haza amilyen gyakran csak lehet.
2010. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet:)
2010. máj. 27. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! így valóban nem tudhatjuk hogy is vagytok egymással. Ő mit mond szeretne veled menni? Sokszor honvágya lesz tuti, vissza akar majd menni a mamáékhoz, de ahogy nől majd megérti hogy neki veled van az otthona, te vagy az anya. Nem lesz egyszerű, de az is lehet hogy nagyon könnyen átszokik, nem lehet előre tudni. A szófogadás szerintem egy másik tészta lesz, mert nem lesz ott veled a nagyi, csak te leszel neki, szóval szerintem egy kicsit könnyebb lesz mintha haza költöznél és a te szavaddal szemben a mamáé állna. így inkább csak rád van utalva.

Hát minden jót és sok sok erőt kívánok nektek ahhoz, hogy a legjobban működjön a dolog, remélem sikerül amit eltervezel.

2010. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy szivesen. Meg megbeszéltük, hogy ő választhat ágyat magának, meg mindenfélével csábítom:) Tavaly nyáron is felhoztam, és velem volt itt, és alig akart visszamenni. csak most kicsit aggódik, nem akarja hagyni a mamát, ami érthető is..
2010. máj. 27. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Saját példámat írom le, nehogy te is abba a hibába ess, amibe annak idején az én szüleim is. Igaz ez már több mint 25 éve történt,de azért lehet belőle tanulni.

7 éves koromig laktam a nagyszüleimmel, náluk jártam óvodába, a szüleim hétvégente vittek haza. Hétvégente programokat szerveztek nekem, cukiba jártunk, játékokat kaptam, egyszóval körülöttem forgott a világ. Aztán a szüleim magukkal vittek 7 évesen. Ekkor kezdődött minden baj. Rá kellett jönnöm, hogy itt is vannak szürke hétköznapok, nemcsak hétvégékből áll az élet. Sokat hisztiztem, mert követeltem azt, amit eddig nyújtottak nekem(hétvégente). Nem értettem mi történt. Anyuéknak pedig lelkiismeret furdalásuk volt, amiért nem velük nevelkedtem és egyre jobban engedtek a hisztijeimnek. A vége az lett, hogy egy elkényeztetett, önző, hp.lettem.Nem érdekelt senki csak saját magam. Nem tudtam ragaszkodni senkihez, sem a szüleimhez sem a nagyszüleimhez.Évről évre rosszabb lett a helyzet, és elérkezett a kamaszkor. A szüleimmel is egyre jobban megromlott a viszonyom és rossz társaságba keveredtem. Ki tudja mi lett volna a vége, ha a mamám a halálát megelőzően helyre nem rak. Amikor a nagyszüleim meghaltak(1év különbséggel) úgy éreztem teljesen kicsúszott a talaj a lábam alól. 18 évesen eljöttem otthonról és hát rá kellett jönnöm, hogy gyorsan változtatnom kell a viselkedésemen, mert így nagyon hamar elmarok mindenkit magam mellől. Aztán lassan, a következő évek alatt rendeződött a szüleimmel is a kapcsolatom.

Tanulság: Ne legyen lelkiismeret furdalásod soha azért, mert nem tudtál annyit foglalkozni a gyerekeddel, amennyit más szülők és soha ne is engedd meg a lányodnak, hogy ezzel zsaroljon. Biztos, hogy idő kell ahhoz, hogy összeszokjatok, és biztos, hogy lesznek hullámvölgyek. És igenis neked is nevelned kell a lányodat és ezt neki is el kell fogadnia a saját érdekében!

2010. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, milyen nehéz lehetett neked. De örülj, hogy a szüleid ennyire segítőkészek és támogattak ebben a helyzetben. Én nem hiszem, hogy ennek akkora jelentősége van, egy csomó ismerősőmet neveltek "lényegében" a nagyszülei különböző okokból. És nincs ennek jelentősége. Hidd el, minden úgy jó ahogy történt. Ne rágd magad emiatt. Hülyeség lett volna ott hagynod az egyetemet, pláne így, hogy a szüleid vállalták a kislányod nevelését. Nem mindig történnek úgy a dolgok ahogy szeretnénk.

A gyerekek nagyon rugalmasak, nyilván nem lesz könnyű az elválás, mert biztos hogy itt is meg ott is szívesen lenne. Szerintem ezt tartsd észbe, ha esetleg visszavágyna a szüleidhez, az nem azért van mert tőled akar elmenni, hanem inkább ott is szeretne lenni.Egy négy évessel már meg lehet beszélni a szabályokat, amiket szeretnél, hogy betartson és kérdezd meg hogy a mamánál, hogy volt és igazodj ahhoz, mégha esetleg neked nem is tetszik.

Ne félj semmitől, meg fogod oldani. Sok türelem és kitartás- és mindig gondolj bele hogy érezhet a lányod és bátorítsd hogy mondja el ő mit gondol.

2010. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!