Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom elkezdte...

3 éves kislányom elkezdte szopni az ujját, pedig soha életében mégcsak nem is cumizott, másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Most kezdtük az ovit, azóta van.

Azt mondja menyugtatja és azért is csinálja, hogy ne sírjon.



2017. szept. 18. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fiam is 3 vagy 4 évesen kezdte, pedig akkor már 2 éve oda járt.
2017. szept. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És leszokott róla, ha igen, mikor?


Nem is annyira maga az ujjszopás bánt, hanem, sokkal inkább, hogy mekkora szorongás állhat mögötte:(

Tehetelennek érzem magam.

2017. szept. 18. 22:42
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Annyira borzaszto ez a magyar rendszer :(

3 evig otthon, szinte sehova nem mennek gyerektarsasagba ( mert alig van ilyesmi ) , aztan hirtelen 8-4 ig vagy meg tobbet meg ovoda.

Semmi atmenet nincs.

2017. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es, nem igazán a kérdésemre válaszoltál, de azèrt annyit reagálnèk erre:


"3 evig otthon, szinte sehova nem mennek gyerektarsasagba ( mert alig van ilyesmi ) "


, hogy bár nem tudom ti hol èltek, de ahol mi lakunk ott csak az nem viszi gyerektársaságba a gyerekét, aki nem akarja.

Rengeteg lehetôség van. Majdnem minden nap volt valami programunk, míg nem kezdôdött az ovi. Szinte dùskáltunk a lehetôségekben.

2017. szept. 18. 23:23
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, érdemben nem hiszem, hogy hozzá fogok tenni a válaszommal a megoldáshoz bármennyit is, de azért hátha. Én is pár évesen kezdtem el szopni az ujjam az elalváshoz, meg aztán néha mikor TV-ztem, ilyenek, és szerintem még 8-9 évesen is ment, csak már ugye egyre ritkábban, meg szerintem inkább csak itthon...talán tudat alatt volt valami, amit érzékeltem a családi helyzetből (apám már akkor se volt), ha érteni meg elmondani nem is tudtam, hogy mi a baj - ha volt persze, másra nem tudok gondolni...
2017. szept. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem saját példa de a lányom csoportjában volt egy gyerek aki csak oviban, elalváshoz szopizta az ujját. Kb 1 évig ment ez. Otthon sosem szopizta, utána sem, elalváshoz sem.
2017. szept. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsók! Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtátok.

Jövő hétre kaptam időpontot egy gyermekpszichológushoz, kislányomat persze nem viszem, csak én szeretnék iránymutatást kapni, hogy hogy tudnék segíteni neki.

Majd megírom, ha kapok hasznos tanácsot!

2017. szept. 19. 10:05
 8/17 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Most 6 évesen. Mikor kiestek az első fogai és az egyik maradó már csálén nőtt. Mondtuk neki, hogy látod mi mondtuk, hogy ez lesz és erre abbahagyta.
2017. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 19. 14:19
 10/17 mi a fene ***** válasza:
Majd leszokik, ha megnyugszik. Az ovi hatalmas változás az ő életében. Még mindig jobb, mint a hiszti.
2017. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!